Přejít na obsah

Pomalý upload


Návštěvník viper

Doporučené příspěvky

Návštěvník viper

Dobrý den,

posledních 10 dní máme problém s rychlostí uploadu. Máme tarif 500/30. Rychlost downloadu je naprosto v pořádku. Horší je to s rychlostí uploadu. Nedávno vše fungovalo naprosto v pohodě a rychlost uploadu pravidelně naměřována kolem 29 Mbps. Teď poslední dobou se už trápíme a rychlost uploadu je naprosto nestabilní. Jednou to naměří 4 Mbps, za 5 minut 9 Mbps, pak zase 5 Mbps. Řekl bych, že je to dosti pod čarou. Zkoušeli jsme samozřejmě odpojení modemu (CH7465) zásuvky a za několik minut opět zapojit. Zkoušeli jsme restart modemu v administraci. Zkoušeli jsme odpojit všechny zařízení z Wifi a nechali jen PC připojený přes LAN kabel (zde na tomto PC měříme rychlost a podle ní se orientujeme). Testovali jsme i druhý PC, abychom vyloučili závadu na některém z PC. 

Takový poznatek: Ráno, třeba kolem 6:30 naměřím rychlost uploadu 29 Mbps. O hodinu později už jsou s tím opět problémy a trvá to tak celý den. Přijde mi, jako by tu rychlost někdo "kradl". Vím, že existuje něco jako agregace. Ale nejde mi do hlavy, že ještě pár dní zpět vše fungovalo. Download naprosto OK.

 

Lokalita: Jedná se o bytový dům v oblasti Praha 7 Letná (rozvody bývalé UPC).

 

Neví někdo v čem by mohl být zakopaný pes? Mám se popřípadě obrátit na technickou podporu?

 

Děkuji za odpovědi a případné nápady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravděpodobně to bude rušením na zpětném (upload) kanálu, zavolej si na technickou podporu a oni už se na to mrknou do jejich systémů jak to vypadá, například i u tvých sousedů. Pak bude asi potřeba vyslat do terénu technika, aby zjistil zdroj rušení a odstranil ho.

A nezapomeň se podívat na webovou stránku s výpadky služeb Vodafone, protože je možné že už o tom třeba vědí od někoho jiného.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník viper

Ozvali se sice po týdnu, ale byla opravdu chyba na jejich straně. Provedli kontrolu v lokalitě a našli závadu na jejich distributoru, která způsobuje pomalé odesílání. 

 Takže můžete toto téma považovat za vyřízené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak já mám s gigabitem v Brně úplně stejný problém. Namísto 50 Mbit/s všude naměřuji 1-3 Mbit/s, i ping na samotnou bránu vykazuje 5-15% packet loss. Všiml jsem si toho včera, dnes ráno/dopoledne v pohodě, a teď večer to začalo opět... Napsal jsem e-mail, tak snad někdo opravdu odpoví do 2 pracovních dnů, jak naznačila automatická odpověď.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zatím každé 3 vteřiny pinguji bránu (z NASu, co běží 24/7) a loguji to (i s timestampama), snad z toho půjde zjistit, kdy to začíná a končí. Zkoušel jsem i vyměnit koaxiální kabel za kratší, router/modem módy atd., ale všechno opravdu nasvědčuje nějakému rušení. DOCSIS status (ani logy, ale tam skoro nic není tak jako tak) ve VS ale nehlásí žádný problém.

Takže včera v 23:56 to skončilo (jakmile se přestaly ztrácet ping pakety, i upload se vrátil na 50) a před chvílí (17:22) začalo.:( Někdo se asi vrátil z práce...

před 19 hodinami, tomus napsal:

Lepší je volat ve chvíli kdy to blbne a hned to řešit, ale email by snad měl také stačit, pokud to tam uvidít zpětně.

Kam přesně mám volat? Jsem ještě u exUPC a nikde jsem žádný telefonní kontakt nedohledal, Vodafone samoosbsluha nesežere číslo mojí smlouvy.

(uz jsem to nasel)

Tak se jedná o rušení ve frekvenčním pásmu (nejen) mého upload kanálu na celé větvi, takže se to týká ~200 zákazníků z okolí. Tak buď bude neplánovaný výpadek, nebo se změní kanál, pokud je ještě nějaký volný, a opraví se to během plánovaného... 🙂

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...