September 23, 20214 yr Dobrý den, mám od UPC modem COMPAL řady CH7465LG a rad bych za nej postavil svuj Draytek Vigor 2860 s tim ze bych UPC modem dal do bridge a managoval tak vse v Drayteku. Na UPC jsem nashlasil mac adresu drayteku a prepnul UPC zarizeni na modem a ted mi nejede net vubec:D nejake rady co jeste na Drayteku nastavit aby mi jel internet?:D Diky vsem za radu
September 23, 20214 yr xDSL router není zrovna ideální věc pro kabelovku. Každopádně se podívat do nastavení a jako vstup nedat xDSL, ale DHCP Client u WAN. A správně to propojit s modemem VF do WAN, nikoliv LAN (to jenom pro úplnost, jistě to tak už je :) ). - - - - -
September 23, 20214 yr no o to jsem se jiz snazil 😄 stale bez uspechu Před hodinou, Adolf.Shitler napsal: xDSL router není zrovna ideální věc pro kabelovku. Každopádně se podívat do nastavení a jako vstup nedat xDSL, ale DHCP Client u WAN. A správně to propojit s modemem VF do WAN, nikoliv LAN (to jenom pro úplnost, jistě to tak už je 🙂 ). no uz jsem se snazil to nastavit takto Edited September 23, 20214 yr by Kalyfornius
September 23, 20214 yr "WAN IP Network Settings" by měl být na auto. A co se týká MAC adresy, tak pokud to není firemní přípojka (s pevnou veřejnou IP), tak tam dát "Default MAC Address". "DNS Server IP Adrress" pak jako první Google 8.8.8.8 a jako druhý nic (rozhodně ne bránu routeru, co je tam teď na prvním místě - max. ještě DNS VF, což by ale mělo natáhnout samo). A po uložení pak restart obou zařízení. - - - - -
September 23, 20214 yr takze zaskrtnout Obtain an IP adress automaticaly a prenastavit dnsko před 12 minutami, Adolf.Shitler napsal: "WAN IP Network Settings" by měl být na auto. A co se týká MAC adresy, tak pokud to není firemní přípojka (s pevnou veřejnou IP), tak tam dát "Default MAC Address". "DNS Server IP Adrress" pak jako první Google 8.8.8.8 a jako druhý nic (rozhodně ne bránu routeru, co je tam teď na prvním místě - max. ještě DNS VF, což by ale mělo natáhnout samo). A po uložení pak restart obou zařízení. takze zaskrtnout Obtain an IP adress automaticaly a prenastavit dnsko
September 23, 20214 yr Jo. A ještě nastavit tu MAC (i když i ponechání nějaké vlastní by nemělo mít na nic vliv). Taky bych ještě smazal název domény, to tam k ničemu není. - - - - -
September 23, 20214 yr před 15 minutami, Adolf.Shitler napsal: "WAN IP Network Settings" by měl být na auto. A co se týká MAC adresy, tak pokud to není firemní přípojka (s pevnou veřejnou IP), tak tam dát "Default MAC Address". "DNS Server IP Adrress" pak jako první Google 8.8.8.8 a jako druhý nic (rozhodně ne bránu routeru, co je tam teď na prvním místě - max. ještě DNS VF, což by ale mělo natáhnout samo). A po uložení pak restart obou zařízení. je to firemni pripojka s pevnou adresou
September 23, 20214 yr Pak tu MAC nechat dle registrace u VF (když dáš MAC jinou, tak to bude fungovat taky, ale veřejná IP nebude fixní, ale dynamická). Edited September 23, 20214 yr by Adolf.Shitler - - - - -
September 23, 20214 yr tak chvile napeti 😄 nabiha upc modem a dratyek snad top pofacha před 10 minutami, Adolf.Shitler napsal: Pak tu MAC nechat dle registrace u VF (když dáš MAC jinou, tak to bude fungovat taky, ale veřejná IP nebude fixní, ale dynamická). jako nejak to zacalo lehce fachat ale nejak mi hapruje sit chvilema to pada 😄 a chvilema to jede kazdopadne je to uspech 😄 ale nejede to 100% :))) mam zjistit od UPC DNS ktery mam zadat ? jako nejak to zacalo lehce fachat ale nejak mi hapruje sit chvilema to pada 😄 a chvilema to jede kazdopadne je to uspech 😄 ale nejede to 100% :))) mam zjistit od UPC DNS ktery mam zadat ?
September 23, 20214 yr DNS od Google 8.8.8.8 funguje jak má a mělo by to stačit. Pokud jde o DNS VF, tak tuším 213.46.172.36 nebo 213.46.172.37 - - - - -
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.