Přejít na obsah

Jak je to s verejnou pevnou IP?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Sorry ale proc by zakaznik nemel venovat pozornost tomu, co je na webu Karnevalu?

 

 

 

Logicky predpoklad je ze firma ktera se nestara o vlastni web se pravdepodobne nestara ani o sve zakazniky.

 

 

 

Navic to ze nyni davaji verejne adresy zdarma nejen chybi na webu, ale ani o tom nebyl zadny clanek na technicky a o internetu zamerenych webech, zadne tiskove prohlaseni, proste NIC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Holt, pro ně něni vyhodne to nějak zvěřejňovat, totiž berou to asi tak, že zákazníka nemusí zajímat, jeslti má neveřejnou nebo veřejnou, kdyby byla za peníze tak neřeknu. Možná to je taky ten důvod, aby si pořídili pevnou veřejnou IP adresu za peníze!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Catcher
Holt, pro ně něni vyhodne to nějak zvěřejňovat, totiž berou to asi tak, že zákazníka nemusí zajímat, jeslti má neveřejnou nebo veřejnou, kdyby byla za peníze tak neřeknu. Možná to je taky ten důvod, aby si pořídili pevnou veřejnou IP adresu za peníze!

A to je od nich taky pěkná šupárna, tahat z lidí peníze za něco, co už vlastně mají a nevědí o tom. :!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No naštěstí pro mě tu veřejnou adresu potřebuju na provoz vlastní VPN, čili potřebuju pevnou... Nějaký PTP sítě a spol. mě nezajímají.

Někdo sice může namítnout, že s dynamickou adresou se domů taky dostanu kdykoliv odkudkoliv pomocí DDNS, ale všechny ty služby jsou buď za peníze (podobný tomu příplatku 70 Kč měsíčně), nebo nejsou moc spolehlivý - pár jsem jich už vyzkoušel u známých.

Co se týče té veřejné adresy pro všechny, tak u nás (Brno-Židenice) se to asi měnilo až teď - zrovna včera mi přišel o tom mail od Karnevalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji si tedy nyní s použitím veřejné IP adresy zabezpečit počítač. Jestli vám ještě teď nechodí žadné útoky z venku, tak je časem určitě čekejte :)

Jo, díky za upozornění, ale od začátku "internetování s karnevalem" jsem připojenej přes router SMC (NAT + SPI firewall) a na všech komplech mám ZoneAlarm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Catcher
Řešilo se to tu už mnohokrát. Tak tedy znovu, Karneval dává jak novým klientům, tak i dosavadním, veřejné dynamické IP adresy. Tedy nyní již neveřejné, které jste před nějakým časem získali, budou již brzy definitivně odstraněny, samozřejmě postupně. O tomto kroku, kdy ve vaší lokalitě zaniknou, resp. dojde k postupné změně, budete informováni pomocí zprávy, jež vam dorazí na kontaktní e-mail (někdy i 3x :D)!

To mě chodily zprávy o změně IP adresy teprve až teď koncem června, ale přišlo mě to dokonce celkem 9x :D !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

idioti, karneval prideluje IP dynamicke IP adresy z DHCP serveru, pry se meni topologie site a tak ten, kdo ma nyni statickou adresu typu 10.xx.xx.xx po case zjisti, ze uz mu to nefunguje a bude si muset prekonfigurovat PC na zjistovani z DHCP serveru.

 

Nechapu proc nasadili DHCP, asi jedine vysvetleni bude, ze jste vsichni takovy lameri, ze si to neumite nastavit a tak diky DHCP staci jen nainstalovat WinShit a uz vam to pojede (ten net).

 

Takze tohle si myslim, resp. jsem presvedceny = vim

 

PS: Dynamicka verejna IP neexistuje, pouze staticka muze byt verejna vy idioti, mimochodem predpokladam ze uz karneval nebude nabizet statickou IP nikomu, prave kvuli prechodu na novou topologii site

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

idioti, karneval prideluje IP dynamicke IP adresy z DHCP serveru, pry se meni topologie site a tak ten, kdo ma nyni statickou adresu typu 10.xx.xx.xx po case zjisti, ze uz mu to nefunguje a bude si muset prekonfigurovat PC na zjistovani z DHCP serveru.

 

Nechapu proc nasadili DHCP, asi jedine vysvetleni bude, ze jste vsichni takovy lameri, ze si to neumite nastavit a tak diky DHCP staci jen nainstalovat WinShit a uz vam to pojede (ten net).

 

Takze tohle si myslim, resp. jsem presvedceny = vim

 

PS: Dynamicka verejna IP neexistuje, pouze staticka muze byt verejna vy idioti, mimochodem predpokladam ze uz karneval nebude nabizet statickou IP nikomu, prave kvuli prechodu na novou topologii site

 

 

Vazeny pane Odborniku, dle Vaseho vyjadreni soudim, ze zmena na DHCP je Vam usita na miru. Pokud nevite jaky je rozdil mezi verejnymi a neverejnymi a mezi statickymi a dynamicky pridelovanymi IP adresami, tak prosim nematte pripadne "kolemjdouci". Zmena na DHCP je celkem logickym krokem. V soucasne dobe je dostatek Verejnych dynamicky pridelovanych IP adres, coz je vyhodne i smerem k castym zmenam topologie site...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big Muscle

co si ten karneval o sobě myslí... jenže net vypadne několikrát do tejdne, ale už mi od nich přišel 8. mail, kde mi oznamujou že nemusim mít nastavenou IP na pevno, ale na DHCP :roll::evil: Jak kdyby to nestačilo poslat jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...