Přejít na obsah

Jak je to s verejnou pevnou IP?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Zdar, chtel sem se zeptat jak je to s verejnou pevnou IP adresou.

Dneska jsem mluvil s kamosem (karnevalistou samozrejme) a prej mu pred par mesici prisel mail, ze verejna pevna IP je zadara, coz je v rozporu s aktualnim cenikem a smlouvou, kterou mam nove obnovenou (od novych tarifu) tak jsem se chtel zeptat jestli je mozne ze nekteri uzivatele to maj zadara (treba z naky akce, nebo naky "lepsi lide") a nebo to maj zadara vsichni, kteri vedi ze to jde mit zadara :) - mohlo by se totiz jednat o klasicke Karnevalacke zatajovani moznosti levnejsiho netu - vsak to znate.

 

diky za objasneni. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

Podle mě se tím myslelo spíše že "veřejná adresa je zdarma", nikoliv veřejná PEVNÁ....

Zdarma má každý 2 veřejné dynamické adresy (myslím že kromě T1000, ti mají jen 1).

Jinak za pevnou se pořád platí 70Kč/měsíc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidím, že v tom máš řádný zmatek.

Karneval zdarma dává neveřejné pevné adresy.

Příplatek je za veřejnou adresu (sice píšou, že je pevná, přitom ale skutečnost je taková, že je přidělována DHCP serverem - předpokládám tedy, že se moc často nemění)

Tož tak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Dává, ale brzo dávat nebude. U nejnižšího tarifu se snad tuším dává 1 IP u vyšších 2 a vice, avšak pro všechny platí, že nyní již nový klient žádnou neveřejnou pevnou IP nedostane, ale nastaví si svůj počítač na zjištování IP adresy pomoci DHCP serveru, který mu přidělí veřejnou dynamickou IP, jenž ta ma automatické leasnuti po cca 3-4 hodinách. Většinou ale stáke zůstává, samozřejmě není pravidlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bramborko, zdá se, že v tom máš zmatek ty. :-) Karneval dává od vyšších tarifů (nad 1M) dvě DYNAMICKÉ VEŔEJNÉ IP adresy, přidělované DHCP serverem. Donedávna dával dvě NEVEŘEJNÉ IPčka. Placená za 70 Kč měs. je PEVNÁ VEŔEJNÁ IP adresa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netuší někdo, kde to karneval dal na jevo, že vyfásneš dvě veřejný IP? Mě žádnej mail nepřišel, na stránkách to nikde nemají na muj....../ip je jenom info, že se kvůli 'jednodušší' konfiguraci přechází na dhcp (pekne dekuji, uz se tesim, jak se mi pres dhcp prepise odkaz na muj nameserver....). Sice je pravda, že karneval si nechal přidělit další rozsah adres, ale nevím jak dlouho je bude dávat zadax...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Řešilo se to tu už mnohokrát. Tak tedy znovu, Karneval dává jak novým klientům, tak i dosavadním, veřejné dynamické IP adresy. Tedy nyní již neveřejné, které jste před nějakým časem získali, budou již brzy definitivně odstraněny, samozřejmě postupně. O tomto kroku, kdy ve vaší lokalitě zaniknou, resp. dojde k postupné změně, budete informováni pomocí zprávy, jež vam dorazí na kontaktní e-mail (někdy i 3x :D)!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se nikoho dotknout, ale tohle čtu v aktuálním ceníku ("platný od 20.2.2006"):

 

Tarify Tubo 7M, 5M, 3M: 2 NEveřejné IP adresy

Tarif Turbo 1M: 1 NEveřejná IP adresa.

 

Zřízení a provoz veřejné pevné IP adresy: zřízení 100 Kč, provoz 70 Kč měsíčně.

 

---------------------------------

Skutečnost:

Doteď jsem měl 2 roky neveřejnou pevnou adresu. (odpovídá ceníku).Před měsícem jsem si požádal o veřejnou - dostal jsem ji, ale je přidělovaná DHCP serverem, čili doufám, že doba zápůjčky (leas time) bude dostatečně dlouhý a bez předchozího upozornění tu adresu měnit nebudou)

-------------------------------

 

Nikde jsem se nedočetl nic o tom, že by se měly teď každému přidělovat veřejné (byť dynamické) adresy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Bohužel, na jejich stránkách a v jejich ceníku toho asi moc nenajdeš, ale je to tak, jak říkám!

 

PS: Když sis objednal pevnou veřejnou IP adresu, tak si sice DHCP vždy provede po cca. 3 hodinach leasnutí, jenže, tato pevná, jak už z názvu zní, zůstane pevnou stále!

 

Možná ti pomůže http://muj.karneval.cz/ip , kde sice nepíšou jedinou zmínku o tom, že klientovi nyní přidělují veřejnou dynamickou IP adresu místo pevné neveřejné, což by nebylo od věci to tam napsat!

 

Doporučuji si tedy nyní s použitím veřejné IP adresy zabezpečit počítač. Jestli vám ještě teď nechodí žadné útoky z venku, tak je časem určitě čekejte :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

---------------------------------

Skutečnost:

Doteď jsem měl 2 roky neveřejnou pevnou adresu. (odpovídá ceníku).Před měsícem jsem si požádal o veřejnou - dostal jsem ji, ale je přidělovaná DHCP serverem, čili doufám, že doba zápůjčky (leas time) bude dostatečně dlouhý a bez předchozího upozornění tu adresu měnit nebudou)

-------------------------------

 

Nikde jsem se nedočetl nic o tom, že by se měly teď každému přidělovat veřejné (byť dynamické) adresy.

 

Mno, tak jsi, bramborko, další "napálený" zákazník Karnevalu (ať už čímkoliv, vítej do klubu...). Protože jestli ti šlo jenom o tu veřejnou adresu - nikoliv pevnou (tedy neměnící se), tak jsi nemusel vůbec nic objednávat a platit - Karneval prostě už asi 2 měsíce KAŽDÉMU přiděluje VEŘEJNOU DYNAMICKOU IP (počet adres podle tarifu: 1M-1 IP, 3M,5M,7M 2 IP). Schválně si zkus zěnit MAC adresu síťového adaptéru a uvidíš, že ti DHCP přidělí jinou, veřejnou adresu - což si ověříš třeba tady: http://www.cmyip.com

 

Tak aspoň už víš, že je dobré sei to tady někdy pročíst....

BTW tomu co je na jejich WEBu nevěnuj pozornost, nějak nemají zájem to aktualizovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...