Přejít na obsah

Cena za sluzby


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Myslim si ze ten ping co ty tu pises neni zas az tak hrozny a na prohlizeni stranek to stejne nepoznas (vlastne ani nevim, na cem by to melo bejt znat? :D ).

A odkud ses? Me to na tuhle stranku ukazuje prumerne 13 ms (min. 12 ms, max. 16 ms). Je pravda ze po zvyseni rychlosti se pingy pokazily, ale u nas nedavno probehla optimalizace topologie IP site a po tom se pingy zas vratily k normalu.

 

nevím, ale ne každý jen kouká na weby a ne každý je notorický stahovač. ja osobně tak 1/5 datovýho limitu mam za hraní Online her. (T3000)

jinak pingy mam pruměr 20 na seznam, takze na česky servery do 30ms (CSko). jinak bývalo to lepší, ale zase co sem testoval asi na měsic ADSL tak se měl průmerný pingy kolem 35, ale výkyvy celkem brutální. ještě sem teda nezkoušel wifinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Catcher

Myslim si ze ten ping co ty tu pises neni zas az tak hrozny a na prohlizeni stranek to stejne nepoznas (vlastne ani nevim, na cem by to melo bejt znat? :D ).

A odkud ses? Me to na tuhle stranku ukazuje prumerne 13 ms (min. 12 ms, max. 16 ms). Je pravda ze po zvyseni rychlosti se pingy pokazily, ale u nas nedavno probehla optimalizace topologie IP site a po tom se pingy zas vratily k normalu.

 

Dříve jsem míval ping na seznam v průměru kolem 20ti. A přes 25 resp. 30 byl ping opravdu velmi vyjímečně. Teď nám sice průměr 15-18, ale pingy strašně lítají. Mívám teď minimum i 7, ale maximum jsem teď měl také i 177 !!! Třeba z 50ti pingů jsem měl 2 ztracené (to jsou už 4% ), jeden zmiňovaných 177, a další 2 hodně přes 100. To se mi opravdu nelíbí.

Dříve to bylo více vyrovnané. Sice byl průměr nepatrně vyšší, ale neztrácely se mi pakety a pingy přes 100 to jsem opravdu neznal. Dost často se mi stává, že kliknu na nějaký odkaz, a ono nic, musím kliknout znovu, i několikrát, aby se požadovaná stránka zobrazila. A to už vůbec nemluvím o on-line hraní(UT2004). To střílíte, máte jasný zásahy a ono nic. Podle mě se sice internet zrychlil(měl jsem Turbo 2000, teď mám Turbo 5M), ale zlepšení vidím jen při stahování, při běžném surfování se rozhodně nic nezrychlilo, spíše naopak. To vše po optimalizaci sítě u nás. :(

Teď jsem zkoušel ping (50x) na www.Karnevalzone.cz. A výsledek? Průměr 12, minimum 7, ale maximum 94 !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To karp1: jojo, mají tam asi nějakýho novýho debila na marketingu. Já jsem je doteď taky všude vychvaloval, ale poslední události to dost otočily. Já např. nedostal ani žádnej mail, ani leták nebo dopis o tom, že bych mohl v březnu přejít bezplatně na ty nový tarify. Na základě ceníku jsem si snížil platbu a hned začali otravovat, že mám nedoplatek. Tak jsem se jich ptal telefonem i mailem, jaký je rozdíl např. mezi Turbo1000 a Turbo 3M, když mají rozdílnou cenu. Napřed bába blekotala cosi o garanci rychlosti a pak mi jako jediný argument uvedli, že mám prostě uzavřenou smlouvu na Turbo1000 a tím to hasne. Tak jsem jim napsal, že nemám žádnou smlouvu na Turbo 1000, ale na původní Turbo ze začátku 2004 a že doteď několikrát měnili tarify (názvy i parametry) a vždycky všechny převedli automaticky. No a dodal jsem, že asi zruším smlouvu (to bych taky udělal - máme tu asi 3 wifi sítě a v létě tu bude Netbox). No a vzápětí mi došel dopis , že mě teda zadarmo (bez "manipulačního poplatku") převedou na nový tarif Turbo 3M, stačí podepsat přiloženou smlouvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem koukal na stránky Karnevalu, tak se tam v tichosti objevil zase nový ceník platný od 1. května. Zajímavé je to, že zcela zmizel strarý ceník s tarify TURBO. Po "zvýšení rychlosti" mého starého tarifu TURBO 1000 jsem si všiml "urychlení" při stahování zhruba asi 20%. Karnevalovský měřič se přitom stále honosí novou rychlostí 3.3Mb/s. Zajímavé je, že pokud zkouším různé speed metry na webu, tak dosahuji rychlosti kolem 1Mb/s. Tak tedy nevím, co se s tím Karnevalem stalo. Fiktivní zrychlení, zhoršující se pingy, 2 roky stejné limity FUP a stagnující ceny. Asi má příliš zákazníků... :-(

Ví někdo, co nový ceník znamená, jestli se zrušily ty staré a jestli je teď možné přejít v nějaké lhůtě bez poplatku na pomalejší tarif?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Takze zadna zmena starych zakazniku se tykat nebude. Stari zakaznici Karnevalu budou stale platit stejne ceny jako platili doposud. Na jejich internetovych strankach jsem nasel "Archiv ceniku" a tam je odkaz na objednavky do 19.2.2006.

http://www.karneval.cz/storage/att/Ceni ... et-old.pdf

 

A jinak me net jede rychlosti opravdu 3 Mbps. Na Karnevalovskym merici rychlosti mi to ukazuje 2,9 - 3,1 Mbps a na jinych mericich mi to ukazuje 3 - 3,1 Mbps (jestli ti ukazuji speedmetry na internetu 1 Mbps, tak si nemuzes nac stezovat, protoze Karneval garantuje, u tarifu T3M a stareho Turba 1000, rychlost 1 Mbps, 3 Mbps je rychlost pouze nominalni). Pri stahovani dat, rychlost tez odpovida teto rychlosti. Co se tyce odezvy, tak sem pocitil ze zacatku zhorseni, ale po optimalizaci topologie IP site je vse v poradku. Jedine co bych Karnevalu vytknul jsou FUP limity.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Proč by to psal? Když chce co nejvíc odrbat zákazníky, tak se asi akorát poradil s právníky, aby to bylo nenapadnutelné a zisk maximální ... :-(

 

Spíš to vypadá, že Karneval nic s právníky nekonzultuje, nebo to jsou fakt "chytráci" :D

Již několikrát jednali protiprávně. Ale práv se lze domoci - doporučuji se vždy obracet na Český telekomunikační úřad.

 

Viz: http://www.karnevalzone.cz/viewtopic.php?t=871

 

Dzast

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...