Přejít na obsah

Zpětné zhlédnutí u NG SD


Návštěvník štefan

Doporučené příspěvky

Návštěvník štefan

Dobrý den, tak se zase po x měsících ptám, jak to vypadá se zpětným zhlédnutím u NG SD?

Ptal jsem se tento týden na FB UPC, ale jako odpověď jsem dostal... "můžete být prosím konkrétnější ? Nejsem si jistá na jaký program se ptáte" :-/

Tady to snad nemusím vysvětlovat, ale pro jistotu NG SD = program č.89 v multiplexu 14 na frekvenci 746MHz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do konce tohoto roku, nejspíše již na podzim, bude obsah SD a HD verzí National Geographic sjednocen. Jinými slovy hlavní CZSK feed stanice, který je populárnější a plně česky, začne vysílat v HD. V ten moment současná evropská HD verze, postrádající kromě premiér také českou grafiku a inzerci, bude vyřazena a nahrazena právě HD verzí SD verze. Poté by mělo dojít i k zprovoznění onoho zpětného zhlédnutí a časem pak také k vyřazení SD verze, která bude tou dobou již duplicitní a postrádat smysl. National Geographic na tom pracuje. Je to v plánu od loňského roku, kdy byla stanovena roční lhůta. Na jaře se věci začali hýbat. Technicky to problém úplně není. Prakticky veškerý obsah je již v HD. Jde spíše o strategii, sledovanost a rentabilitu. Ještě chvíli vydržte...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník štefan
před 57 minutami, Jack_6428 napsal:

Do konce tohoto roku, nejspíše již na podzim, bude obsah SD a HD verzí National Geographic sjednocen. Jinými slovy hlavní CZSK feed stanice, který je populárnější a plně česky, začne vysílat v HD. V ten moment současná evropská HD verze, postrádající kromě premiér také českou grafiku a inzerci, bude vyřazena a nahrazena právě HD verzí SD verze. Poté by mělo dojít i k zprovoznění onoho zpětného zhlédnutí a časem pak také k vyřazení SD verze, která bude tou dobou již duplicitní a postrádat smysl. National Geographic na tom pracuje. Je to v plánu od loňského roku, kdy byla stanovena roční lhůta. Na jaře se věci začali hýbat. Technicky to problém úplně není. Prakticky veškerý obsah je již v HD. Jde spíše o strategii, sledovanost a rentabilitu. Ještě chvíli vydržte...

Díky moc za užitečné info.  Konečně znám pravdu :-) 

Je to docela utrpení, když mi UPC jednou tvrdí, že se na tom pracuje, ať vydržím. Pak mi tvrdí, že se nic takového neplanuje. Pak na mě koukají, jak na blázna, proč chci zpětné zhlédnutí u NG SD, když je přeci u NG HD! A nakonec se mě zeptají, co to vlatně je to NG SD  :-/ 

Ještě jednou díky za info a budu se těšit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník ladcafa@seznam.cz

Když se dívám zpětně na prima comedy centrál nemám obraz přes celou obrazovku. Máte to taky? Je to několik týdnů co mě to dělá. Dík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník valerian
před 3 hodinami, ladcafa@seznam.cz napsal:

Když se dívám zpětně na prima comedy centrál nemám obraz přes celou obrazovku. Máte to taky? Je to několik týdnů co mě to dělá. Dík za info.

Mám stejnou zkušenost. Na kanále Comedy Central jsou všechny pořady prohlížené v rámci zpětného zhlédnutí ve zmenšeném formátu. Nad a pod obrazem pořadu jsou vložené černé obdélníky, které způsobují zmenšení obrazu a tím zůstávají tmavé plochy i po stranách obrazovky TV viz přiložený obrázek, ve kterém je to barevně zvýrazněno. Pořady prohlížené na kanále Comedy Central živě mají obraz přes celou obrazovku TV a toto zmenšení u nich není. Ostatní kanály tento problém nemají a je u nich i ve zpětném zhlédnutí obraz plný přes celou obrazovku TV.

zmenseni.jpg.a544c710e5acfdc44b1d505947856322.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ale to je prece uplne bezny window box: https://en.wikipedia.org/wiki/Windowbox_(film)

Tak to dopadne, kdyz se 16:9 obraz zmrsi na 4:3 letterbox (s pruhy nahore a dole), ale pak se vysila zase 16:9 (kde se ten 4:3 format zobrazuje jako pillarbox s cernymi pruhy po stranach, takze z toho vznikne miniobraz s cernymi pruhy kolem dokola)...
Kdyz pred par lety Nickelodeon vysilal serial Anubisuv dum, X dilu takhle zku*vili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník valerian

Na kanále 17 Comedy Central se to ovšem děje ve zpětné zhlédnutí u všech pořadů tedy i u těch, které jsou v živém vysílání na témže kanále vysílány ve formátu 16:9 bez jakýchkoli okrajů. Navíc jsem si všiml, že se už děje ve zpětném zhlédnutí i na kanále 40 AXN a opět u všech pořadů. Na jiných kanálech se to ve zpětném shlédnutí neděje. 

Divné ovšem je to, že na Horizon Go https://www.horizon.tv se to ve zpětném shlédnutí na stejném kanále vůbec neděje a je tam formát 16:9 u stejných pořadů, které jsou ve zpětném zhlédnutí přes HD DVR mediabox ve špatném formátu. 

To, že je to na Horizon Go v pořádku a přes mediabox ne a stejně u více lidí spíš vypadá na to, že možná server UPC  u zmíněných kanálů záměrně třeba za účelem snížení datového toku vůči mediaboxům do nich posílaná data zpětného shlédnutí upravená zatímco při přístupu přes Horizon Go jsou data neupravená a tudíž v pořádku. 

Možná by bylo dobré pokud by se k tomu vyjádřilo více lidí jestli je to u nich stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník valerian

Tak se zdá, že už to opravili. Na kanále 17 Comedy Central i na kanále 40 AXN už jsou pořady ve zpětném zhlédnutí ve formátu 16:9 bez okrajů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...