Přejít na obsah

UPC Fiberpower 75, problem s rychlostou


Návštěvník scooby

Doporučené příspěvky

Návštěvník ritchi

Pred zvysenim z 50Mb na 150 pred 3 mesiacmi som mal vypadky a rychlost kolisala,ale nebolo to nic tragicke,plus,minus 5Mb.S povodnym Ubee a po vymene kablu,cca 10m ( http://www.tvsatnitra.sk/obchod/action/ ... 6-bc.xhtml ) rychlost stabilna bez výpadkov,wifi maximalne do 60Mb,ale to neriesim.U mna spokojnost zatial.

 

kabel

6259550754.png

 

wifi

6259556274.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad upcman: dobre dristy, taky Orange neinvestoval 10 rokov do svojej optiky (kedze peniazky z franczuskej matky na pilot sa uz davno minuli) - stale stary povodny zdielany GPON 1,25 Gbit (na 64 uzivatelov), na mnohych miestach overprovisioned.. a potom sa cuduju, ze ta ich supermega optika rychlostou svetla ide v spicke ako slimak! 10 Gbit PON u nich je rovnaka sci-fi ako DOCSIS 3.1 v UPC - a z rovnakych dovodov.

 

Vsetci provideri sa snazia minimalizovat investicie a maximalizovat zisk.. Koaxialny rozvod je viac citlivy na rusenie (hlavne na fusersky urobenych rozvodoch), z principu ma vyssiu latenciu (modulacia/demodulacia a spajanie viacerych kanalov nieco trva.. DOCSIS 2.0 mal nizsie latencie ako 3.x), nizsi upload (aj ked to riesi aspon trochu DOCSIS 3.1).

 

Napr. centrum (stare mesto) BA nema inu alternativu ako UPC (okrem pomaleho DSL).. napriek dlhorocnym velkohubym slubom isteho oranzoveho operatora! UPC internet mam od pilotu (2002/2003, vtedy skvelych 384/128 kbit za 1700 Sk), rychlost mam stabilnu, vypadky za tie roky mozem zratat na prstoch jednej ruky.

 

Teraz spusteny speedtest (Wifi 5Ghz AC, vlastny router, Technicolor 7200 v bridge mode):

 

6259858743.png

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby
Ako som písal vyskúšaj aké rýchlosti dosahuješ vrámci svojej siete. Tu sú nejaké návody: https://www.raymond.cc/blog/network-ben ... ork-speed/

 

Dakujem, mrknem sa na to.

 

...tak som sa na to pozrel, ale tie aplikacie su pre windows. Som linuxak o d 9 rokov. :D

Co som si ale vsimol, tak led som stahoval cez ftp.upc.cz subory na test rychlosti, tak v Opere mi ukazovalo rychlost stahovania aj cez 9,3MB. Co v Mb by malo byt nieco nad 74Mb. Nechapem ale, preco to tak neukaze aj na speedtest.net ci speedtest.upc.sk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby
ad upcman: dobre dristy, taky Orange neinvestoval 10 rokov do svojej optiky (kedze peniazky z franczuskej matky na pilot sa uz davno minuli) - stale stary povodny zdielany GPON 1,25 Gbit (na 64 uzivatelov), na mnohych miestach overprovisioned.. a potom sa cuduju, ze ta ich supermega optika rychlostou svetla ide v spicke ako slimak! 10 Gbit PON u nich je rovnaka sci-fi ako DOCSIS 3.1 v UPC - a z rovnakych dovodov.

 

Vsetci provideri sa snazia minimalizovat investicie a maximalizovat zisk.. Koaxialny rozvod je viac citlivy na rusenie (hlavne na fusersky urobenych rozvodoch), z principu ma vyssiu latenciu (modulacia/demodulacia a spajanie viacerych kanalov nieco trva.. DOCSIS 2.0 mal nizsie latencie ako 3.x), nizsi upload (aj ked to riesi aspon trochu DOCSIS 3.1).

 

Napr. centrum (stare mesto) BA nema inu alternativu ako UPC (okrem pomaleho DSL).. napriek dlhorocnym velkohubym slubom isteho oranzoveho operatora! UPC internet mam od pilotu (2002/2003, vtedy skvelych 384/128 kbit za 1700 Sk), rychlost mam stabilnu, vypadky za tie roky mozem zratat na prstoch jednej ruky.

 

Teraz spusteny speedtest (Wifi 5Ghz AC, vlastny router, Technicolor 7200 v bridge mode):

 

6259858743.png

 

To mas peknu rychlost cez WiFi. Ja mam tarif 75Mb, nevyuzil by som velmi vysoke rychlosti. Bol by som rad ale, keby mi z tych 75Mb islo cez wifi aspon 60-50Mb. Nejak to na tom Hitron modeme ide pomalu. Asi by som mal kupit vlastny router, mozno by to slo potom rychlejsie. Ked mi pred 4 dnami menili ten mercury za hitron, tak na mercury som cez wifi dosiahol aj 60Mb-70Mb. Mam nastavenu siet na 2,4Ghz-20/40mhz-b/g/n mix, kanal 11. Tak som mal aj na Mercury a islo to rychlejsie. Byvam v panelaku, tie kanaly su dost zarusene, jedine sa mi osvedcil kanal 11, tak som ho nastavil na trvalo. Skusil som na hitrone nastavit aj ine kanaly ci s nim nepojde rychlejsie, ale bolo to vacsinou pod 30Mb, tak som ostal pri 11 a sice nemam rychlost ako na Mercury do 70Mb, ale len do 40Mb, stale lepsie ako pod 30. :D Myslis, ze ten hitron ma slabsie wifi ako mercury? Alebo v com moze byt zrazu problem ze po vymene je wifi pomalejsia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby
FiberPower 25 fical na technologii eurodocsis 2.0, vsetky ostatne vyssie rychlosti na technologii docsis 3.0, ked vezmes do uvahy ze, UPC dlhodobo neinvestuje do existujucich sieti, modemy strieda podla pocasia stale nove a nove a tie nove su este horsie ako tie predtym, tak za tie prachy mas urcite dostupnu lepsiu alternativu. Ja som FiberPower 50 mal a viem o com to bolo, latencia vysoka a rychlosti na oficialnom speedmetri velmi nestabilne, kolisave rychlosti. to ma najviac vedelo vytocit ked ma technik presviedcal ze problem je na mojej strane a ze signal je v poriadku, alebo ze to su maximalne dosiahnute rychlosti a ze na bezne pouzivanie internetu staci 10mb internet. To je sluzba tak nekup to. Presiel som k Antiku a odvtedy rychlost neriesim. Zase je pravdou ze kamarat z BA sa nechal ukecat ked este bola akciova cena na FP500, meralo mu to len 150 :D teraz uz 500MB ani neponukaju. Je to hybridno koaxialna siet, UPC je dobre ked mas dsl a nic ine, tak je dobre aj UPC, ale inak ked mas moznost vyberu je dobre zvazit.

 

Prepac, ale Antik by som si nikdy nedal a od mobilnych operatorov uz vobec. Radsej nebudem mat nic. S upc som 15 rokov spokojny, nemam v plane nic menit. Mal som rozne kombinacie sluzieb a nikdy som sa nestazoval, ani na pristup k zakaznikom. Niekedy je to hroza, co sa tyka volania na linku, ale aby som bol labilny a kleplo ma z toho, to zatial nie. Jedine teraz mam to akesi divne od prechodu z 25Mb na 75Mb, kde ta rychlost velmi nechce dosiahnut. Ine by to bolo, ak by ma upc zavadzalo s tym, ze mi ta rychlost nedosahuje ani 60Mb. Kablom ju mam vacsinou do 71Mb, niekedy vyskocilo aj 72Mb na speedteste. Je to par Mb, mozno to je ok, mozno sa to len mne zda, kedze dlho som maval presne rychlosti a nikedy aj o par cisiel viac. Mozno to casom este doladia. Nepaci sa mi ale ta vymena modemov z ubee na mercury a teraz z mercury na hitron. Hitron sa mi ale celkom paci viac ako mercury. Tam som s nim mal problem hned pri prvotnom nastaveni, kedy mi styri krat "padol." Nikdy mi ziadny modem nepadol, mal som aj taky nie wifi Atlantis sa tusim volal. Ubee som mal skoro tri roky, ale ani ten nikdy nepadol ani sa neresetoval svojvolne. Mercury ale pre mna bol prvy wifi modem, ktoreho som oznacil za brak marketingovo dokonale vychvalovany. Dufam, ze ho upc coskoro odstrani z ponuky a nahradi niecim rozumnejsim. Osobne by som ale bral viac klasicky modem bez wifi. A kto chce wifi po byte/domu, tak nech si nan napoji vlastny wifi router. Moj nazor. Kablove modemy s wifi su vyhodne akurat v tom, ze odpada povinnost mat dalsie zariadenie. Ale ked je to nepodarok, tak uzivatel inu moznost nema ako len k nemu napojit vlastny router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 2,4 GHz clovek moze byt rad, ak mu to ide 40Mb.. vela sieti, zarusene pasmo, nemozes skusit 5 GHz? Tam aj na klasickom WiFi N (nie AC) dosiahnes bez problemov 110-120 Mb rychlost.

 

Hitron dava UPC business zakaznikom, podla mna je ovela vydarenejsi ako Mercury.. nizsia rychlost je (asi) tym, ze sa prepne do 20 MHz sirky pasma, kedze vidi vo vzduchu vela sieti (ako to predpisuje WIFi specifikacia)! Mercury to mozno ignoruje a stale pali do vzduchu 40 MHz. Co ma ale prekvapuje, ze nedosahujes tych 75 Mbit, DOCSIS profily v modemoch (ktore urcuju rychlost) su nastavene na 110% menovitej rychlosti. Ako nie je to velka tragedia, ak vsetko ostatne ide ako ma, ale aj tak..

 

Cisto kablove modemy (bez WiFi) sa uz ani nevyrabaju, vsetko su len WiFi routery - a zavisi od vole providera, ci na nich povoli bridge mod.. vzhladom k nedostatku IPv4 adries to bude coraz horsie.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcman

scooby mne je jedno maj si kludne UPC, ten cas co travis hladanim priciny, si mohol mat problem davno vyrieseny. Antik ma omnoho lepsiu technicku podporu ako UPC. Nechapem preco si zaujaty. Keby si bol z hornej dolnej, ale byvas v panelaku, vybrat mas z coho, lepsie ako podporovat smejd particku UPC.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník scooby
Na 2,4 GHz clovek moze byt rad, ak mu to ide 40Mb.. vela sieti, zarusene pasmo, nemozes skusit 5 GHz? Tam aj na klasickom WiFi N (nie AC) dosiahnes bez problemov 110-120 Mb rychlost.

 

Hitron dava UPC business zakaznikom, podla mna je ovela vydarenejsi ako Mercury.. nizsia rychlost je (asi) tym, ze sa prepne do 20 MHz sirky pasma, kedze vidi vo vzduchu vela sieti (ako to predpisuje WIFi specifikacia)! Mercury to mozno ignoruje a stale pali do vzduchu 40 MHz. Co ma ale prekvapuje, ze nedosahujes tych 75 Mbit, DOCSIS profily v modemoch (ktore urcuju rychlost) su nastavene na 110% menovitej rychlosti. Ako nie je to velka tragedia, ak vsetko ostatne ide ako ma, ale aj tak..

 

Cisto kablove modemy (bez WiFi) sa uz ani nevyrabaju, vsetko su len WiFi routery - a zavisi od vole providera, ci na nich povoli bridge mod.. vzhladom k nedostatku IPv4 adries to bude coraz horsie.

 

Zial, nemam zariadenie podporujuce 5ghz. Ani huawei p9 to asi nema, lebo ked zapnem 5ghz, tak po par sekundach nazov siete z ponuky zmizne a neda sa pripojit. V mercury som mal nastavene 20/40mhz a rychlost dosiahlo pri 2ghz cez 70Mb. Na hitrone mam tiez 20/40mhz, nemam nastaveme len "20mhz" a rychlost ledva 40Mb dosiahnem oproti mercury. Tiez si ale myslim, ze hitron je o cosi na tom lepsie ako mercury. Zatial mi ani nepadol, ani sa neresetoval. Co sa tyka pripojenia kablom a rychlosti, 75Mb este ani raz som nedosiahol. Na fejsbuku v prispevkoch uzivatelov niektori pisu, ze tiez este nenamerali deklarovanu rychlost 75Mb ale len nieco do 71Mb ako ja. Fakt divne.

 

Inac, na webe Hitronu som nasiel par novych kablovych modemov bez wifi. Len neviem ale ci su vobec aason hlasove... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...