Přejít na obsah

IPv6


Návštěvník kikirik

Doporučené příspěvky

Návštěvník kayman

Tak cez búrku sme mali výpadok elektrického prúdu, Ubee sa reštartovalo a nahrali/zapli na ňom DSlite. Mal som od supportu sľúbenú výnimku na IPv6 no a nejako tá výnimka nezafungovala.. Resp. možno hej keďže teraz som na dajakej divnej IP adrese z vonku viditeľný 188.168.*.* a nemám ju ani ako otestovať či je verejná alebo nie.  V Ubee nie je možnosť NAT ani DMZ ako doteraz, modem si myslí, že beží na DS-lite no nejako to asi nefunguje. Ani test stránky na IPv6 nič, som len na IPv4. Takže nemám asi ani verejnú IPv4 a ani IPv6..

Mikrotik zapojený za Ubee žiadnu IPv6 nedostal priradenú..  Len 192.168.0.2.

 

Nemôžem sa takto z vonku pripojiť vôbec, ani z IPv4 (práca, mobil, ..) ani z IPv6 miesta (také nemám nikde).. :(

Upraveno uživatelem kayman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

No veď áno, keď je Mikrotik zapojený do LAN portu na Ubee tak nedostane verejnú IPv4 adresu, ibaže by bol Ubee v bridge móde, ale ten sa UPC rozhodlo vypnúť (aj keď oni tvrdia, že sa to nedá, starý firmware to vedel takže sa to dá).

A ak mi zapli IPv6 tak mal Mikrotik dostať IPv6 adresu (IPv6 vie).

A pardón, 188.167.250.xxx

 

Asi som si mal na Ubee kúpiť UPSku aby sa nikdy nereštartoval a nenahral sa nový firmware pri štarte :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikrotik z Ubee nedostane IPv6 adresu, pretoze Ubee nepodporuje prefix delegation.. musis mat pripojenych DHCP IPv6 klientov priamo do Ubee routera (resp. cez switch), nie cez dalsi router.

Velmi pravdepodobne ti na Ubee upgradovali fw (kvoli DS-Lite), lenze nove verzie sa nedaju prepnut do bridge modu (v tom ma UPC pravdu).. ak aj mas IPv4 (co by podla toho segmentu nasvedcovalo), za Ubee dostanes iba NATovany privatny rozsah.

Ked sa UPC rozhodne upgradovat fw routera (je to ich majetok), robia to na dialku cez maintenance mode, nepomoze ti ani UPS.

 

 

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Práve sa s tým hrám a je to presne ako píšeš.. Mikrotik nakoniec asi aj dostane adresu no ďalej sa nedostane nič.

Idem pozrieť ponuku T-Comu, stĺp máme priamo pred domom na chodníku takže pripojiť nebude problém. Takto je upc internet nepoužiteľný.. :(

 

No Ubee mám zakúpený, ak zakúpenie nie je aj vlastnenie tak potom neviem :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fuha, ak si ho odkupil, skus reklamovat na UPC, ze chces tam verziu fw, ktora umoznovala bridge mode.. ale velmi neverim v uspesnost - teda z mojich skusenosti bude zazrak, ak sa tam dostanes na niekoho kompetentneho a technicky zdatneho, kto bude mat vobec sajnu, co chces.. ale nemozu ta len tak poslat do haja, ked je to tvoj majetok! No predpovedam beh na dlhe trate..

Druha moznost je poziadat o Compal - ten dokaze bridge mode v IPv4 a v DS-Lite podporuje IPv6 prefix delegation, takze Mikrotik dostane cely rozsah pre dalsie zariadenia.. Compal ma zase ine problemy (vysoky jitter a lietajuci ping), ktore vyplyvaju z pouziteho Intel Puma chipsetu..

Ak naozaj chces pouzivat Mikrotik (a jeho NAT/firewall/DHCP/etc.), je jedna moznost - nastav mu pevnu IP adresu v privatnom rozsahu a tu daj ako DMZ v Ubee.. Ubee bude vsetko smerovat 1:1 na tu vnutornu IP adresu (1:1 NAT), je to sice horsie riesenie ako bridge mode, ale stale lepsie ako dvojity NAT. 

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě ho do hája poslat možu - pokud chce, aby mu zařízení fungovalo v síti upc, je třeba se smířit s tim, že tam upc bude dávat svůj firmware, kterej je aktuálně pro síť upc určenej

pokud se to někomu nelíbí, může si ten svůj majetek provozovat na vlastní síti s vlastním cmts a pouštět si tam takovej firmware, jakej sám uzná za vhodný

jestli to bude řešit s upc a to mu vyjde vstříc, je jenom dobrá vůle upc, že tam dá dočasně nějakej starší firmware :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Práve fw s bridgom tam bol keď som pred dvoma rokmi Ubee zapojil, a určite ešte nejaké 2-3 mesiace potom. Vtedy som mal len Ubee, stavali sme dom, nebolo na nič iné (ani teraz moc nie je :D). Až po vyše roku som za Ubee dal Mikrotik a zrazu bridge nebol.

S UPC som to riešil, cez FB, tam je schopný chalanisko. Bohužiaľ mi nevyhoveli a podľa UPC Ubee bridge mód nevie. Maximálne mi môže dať Compal a ten sa dá len prenajať ak som to dobre pochopil.. A ani ho nechcem, ten Ubee je celkom použiteľný ako modem. Práve DMZ som mal doteraz nastavené a nebol problém kým nezapli DSlite :). Avšak včera večer mi to ten supporťák vypol, resetol modem na diaľku a mám späť IPv4. Takže dá sa to prepnúť späť, treba si to, ale vypýtať. A sledovať či sa to nezapne samé zase :).

 

S tým vlastným zariadením tuším mali v zmluve dajakú klauzulu, už neviem presne ako to tam bolo sformulované no niečo ako, že do siete sa smie pripojiť len schválené zariadenie a starý firmware teda môže spraviť z modemu neschválené zariadenie.. Čiže v podstate keď chcú tak si môžu robiť čo chcú. Ako keď mi zapli WiFree, ktoré som nechcel a nemali to na zakúpených zariadeniach zapnúť, a zapli. Potom som 30 dní čakal lebo je z tejto služby výpovedná lehota :).

 

Už mi teda funguje IPv4, mám späť adresu z pôvodného rozsahu, nie tú ich "NATovú". Mikrotik používam na všetko, aj z mobilu mám VPNku domov čo využívam hlavne na freewifi kdekoľvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník kuko61

Ako píšeš, uBee normálne bridge mód vie, akurát nie s UPC fw. ja som ho skúšal prepnúť podľa návodov na nete, ale modem sa vždy po chvíli reštartol do router módu. Ale mám ho len vyše pol roka, takže tam už bol pravdepodobne fw so zakázaným bridge módom.

Ale potreboval by som pomoc. Už som na IPV6 aj ja a chcel by som zachovať pôvodnú topológiu sieťe. Doteraz som mal doma za uBee zapojený router Netgear WNR3500L v2 s tomato fw a všetky ostatné zariadenia - PC, NAS, notebook aj bezdrátové zariadenia sa pripájali na Netgear. 

otázka: vyššie je písané, že Ubee nepodporuje prefix delegation, znamená to teda, že aj keď ho Netgear s tomato fw podporuje, pokiaľ sa chcem dostať na PC a NAS zvonku, musím Netgear router zo siete vyhodiť a PC aj NAS zapojiť priamo do uBee?

Ďakujem

Edit: ešte doplním, že sa pri konfigurácii siete uBee -> Netgear router-> NAS, PC nemám problém dostať priamo do prostredia NASu, ani na PC cez Teamviewer, problém je, že sa takto neviem dostať na NAS cez FTP - používam ho na občasné nahrávanie súborov (fotky, dokumenty) na NAS. Potreboval by som preto pri takejto konfigurácii vyriešiť  pripojenie zvonku na moj FTP server.

Upraveno uživatelem kuko61
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...