Přejít na obsah

Nové PC nenajde 5GHz


Návštěvník Stella

Doporučené příspěvky

Co je to tady za bláboly, že 5GHz je jen 'ac'?!

Samozřejmě že i 'n' jede na 5 ghz, já tak na svém Dellu E6520 s Intel Centrino 6300 funguju už pár let.

Tvl proč se vyjadřuješ k něčemu o čem nemáš ani potuchy. Standard wifi n není frekvenčně specifický, pouze specifikuje účinnější kódovací schemata a technologii MIMO. Tedy pokud adaptér s 5 GHz má n, bude n pracovat i v 5 GHz s tomu odpovídajícími rychlostmi, ale n samo o sobě nic neznamená, je spousta adaptérů s n co jsou jen 2,4 GHz. Podporu 5 GHz implikuje a a ac.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to úplně stejný typ, díky mě teď Alza změnila popis na b,g,n. Mám doma 2x Dell AiO, tak se bude vracet. Zajímavá zkušenost :lol::lol::lol:

Ale neměl by to být úplně stejný typ, ten z CZC z prvního odkazu je AIO-7459-N2-01 a měl by mít 12 GB RAM a 1 TB disk. Ten druhý z Alza by měl být AIO-7459-N2-02 s 16 GB RAM a 2 TB diskem.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiňte, ale asi jste to nepochopil, to je chyba popisu eshopů, si všimněte jak málo popisu ohledně wifi udávají, volala jsem i do Alza dnes a rekli mi, ze je to AC s podporou 5GHz. Už raději končím toto téma. Já si poradím. :-)

Ale ono skutečně v nastavení driveru lze nastavit pouze 2,4 GHz i když hardware umí i 5 GHz, takže ta možnost, že je chyba v driveru nebo jeho nastavení prostě existuje. Proto je užitečné zjistit jaká konkrétní wifi karta tam je.

 

Když zadáš service tag z toho počítače do pole na tomto odkaze vypíše ti to seznam součástek

http://www.dell.com/support/home/cz/cs/ ... figuration

Napiš sem typ wifi.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Stella

Děkuji, jsem velmi spokojená s AIO Dell a vše šlape. Technik byl velmi příjemný a výměna proběhla během 5 minut. Říkal že asi ví, kde je zakopaný pes, neboť stále mají na webu Dell uveden typ tohoto počítače s podporu AC wifi sítě, což není pravda, ale říkal, že jsou to většinou překlady z angličtiny a nikdo se nad tím důkladně nepozastavuje, takže stejně nemáte 100% jistotu, že když kupujete počítač (nebo jiný produkt, TV..), že tam parametry budou sedět. Ale pro mě nová informace, že když se něco takového stane, je možné požádat o výměnu či opravu. Alza se k tomu postavila tak, že prostě vrátit a nic neopraví, i když na webu měli chybu...Ale možná to má "jen" Dell, který je známý svým prozákaznickým přístupem a opravou do 1 pracovního dne. :salut:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak super, že to dobře dopadlo, NBD on site v základní ceně některých produktů je u Dellu super, ale jak už sem psal, problém je, že Dell neuvádí rozpis jednotlivých konfigurací na webu, HP to třeba má a pak stačí si to podle modelového čísla na webu HP ověřit a není nutné se spoléhat na web prodejce kam to zadává kdejakej brigoš a ty chyby prostě jsou dost časté.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...