Přejít na obsah

Tak konecne prijedou ...


Návštěvník Click

Doporučené příspěvky

Tak mi konecne prijedou zapojit INET od Karnevalu chtel bych se zeptat vas zkusenejsich jak to bude probihat a co vsechno si mam pro ne pripravit . :wink:

Myslim jaky kable kolik penez a tak .

Od nich se clovek nic nedovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me kdyz zapojovali internet, tak jsem si akorat dopredu nainstaloval sitovku a TCP/IP protokol, pak to zapojili s modemem, nakonfigurovali a uz to jelo...rozhodne jsem nepouzival zadny kabely, penize samozrejme treba jsou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kable ti daj oni sami, ale kdyz ti bude technik nutit modem 1 metr od toho tlustyho cernyho kabelu, tak ho muzes vyfakovat, ja ho mam asi 5 m daleko a nic se nedeje. Budes akorat potreboval myslim litr na zalohu za modem. Taky si rozmysli, jestli chces pevnou ip, at to s nim muzes vyridit hnedka. Do pc ti to muze zapojit pres sitovku (RJ-45) nebo USB. Myslim, ze prvni moznost je lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to blbost, nevim kdo si to vymyslel.,nebo ze by byl sitovej kabel drazsi nez koaxial? technik to dal ten metrik, ja ten metrik mam 10 m a zadna zmena rychlosti nebo vykyvy nebo jiny anomalie se nedejou. JESTLI NEKDO VITE SMYSL TOHO 1 METRU TAK DEJTE VEDET

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možnost rušení při porušení kabelu (myslím rušení v pasmu 5-30 MHz ), k porušení kabelu může dojít v ohybech, ve dveřích, zvířátky apod.. Ten metr je dobře dohlížitelný :-).

Ethernet kabel je ohebnější a cenově asi stejně drahý ( myslím ). Lépe se s ním pracuje a nehrozí u něj porušení stínění a když tak nerušíš další zákazníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No za a) nevim co vsichni porad resite delku kabelu :roll: Dyt je to uplne jedno, ale jestli vam jde o ten pocit mit modem u pocitace :shock:

 

Za b) to co tady pises je sice pravda, ale taky pekna vicemene "blbost", protoze jediny duvod tohoto "narizeni" vidim prave v lepsi maniipulaci s tim ethernetovym kabelem (koax je tvrdsi, snaz vypadava z konektoru atd.). Jinak jsou to porad kabely, ktery se muzou poskodit. Pokud se jedna o mozne ruseni pri poruse stineni, mohl bys nam tady uvest v kolika pripadech se to stalo a jaky to melo dopad ? :D Myslim, ze takovy mobil je o dost vic rusici zaric, nez nejaky signal z kabelovky (tedy pokud kabelovka nechce zacit vysilat do eteru a necpe do toho waty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No za a) nevim co vsichni porad resite delku kabelu :roll: Dyt je to uplne jedno, ale jestli vam jde o ten pocit mit modem u pocitace :shock:

 

Za b) to co tady pises je sice pravda, ale taky pekna vicemene "blbost", protoze jediny duvod tohoto "narizeni" vidim prave v lepsi maniipulaci s tim ethernetovym kabelem (koax je tvrdsi, snaz vypadava z konektoru atd.). Jinak jsou to porad kabely, ktery se muzou poskodit. Pokud se jedna o mozne ruseni pri poruse stineni, mohl bys nam tady uvest v kolika pripadech se to stalo a jaky to melo dopad ? :D Myslim, ze takovy mobil je o dost vic rusici zaric, nez nejaky signal z kabelovky (tedy pokud kabelovka nechce zacit vysilat do eteru a necpe do toho waty :)

 

On takový mobil pracuje v pásmu 900 nebo 1800 MHz, tam kabelovky nepracují. Tam je pouze satelitní mezifrekvence a může (a dochází) poblíže GSM základnovek k "zarušení" některých sat. programů a tím pádem jejich nefunkčnost..

 

Upstream od modemů běhá v pásmu 5-40/50 MHz a tam může dojít k rušení pásmem KV nebo také pulsními zdroji z PC, TV .

 

A co to může způsobit? Jen maličkost ztrátovost paketů, výpadek modemu jak u tebe tak dalších lidí na stejném segmentu sítě atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, ze ten kabel k modemu je nejrizikovejsi cast cely trasy, je hodne nachylnej ke kazdymu ohybu nebo poruseni a proto ta delka (cim kratsi, tim mensi moznost nejakyho poskozeni). Samozrejme ze to beha i s vetsi delkou nez 10m, ale z vyse uvedenych duvodu se montuje kabel 1,5m (od motoroly je doporuceni davat dokonce jen 1m).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdopadne jsem to byl nucenej dat ten metr od zasuvky...jakmile odjel, tak jsem vzal vrtacku a zasuvku si o jiz zminenych 10 metru posunul...hlavne, ze je tam metr od zasuvky :-P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník
Kazdopadne jsem to byl nucenej dat ten metr od zasuvky...jakmile odjel, tak jsem vzal vrtacku a zasuvku si o jiz zminenych 10 metru posunul...hlavne, ze je tam metr od zasuvky :-P

 

No to jsi chlapák,ale smlouvu jsi si asi nepřečetl,viď?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...