Přejít na obsah

ČT24 HD, ČT:D HD / ČT art HD v UPC


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

No, na druhou stranu vzato, že by vada TechniSat TechniCorderu se projevila ze všech možných stanic (včetně satelitních) právě na jednom jediném programu (nově přidaném) programu ČT 24 HD a právě jen a pouze na jeho MPEG audio stopě?

Není třeba možná i varianta, že se třeba Vaše UPC "cihlička" lépe vyrovnává s nějakým nestandardním MPEG 1 audio-streamem?

Navíc, netvrdím, že problém musí být u UPC, ale díky výše uvedenému soudím, že není ani v TechniCorderu.

Možná tu podivnou MPEG1 audio stopu vysílá už ČT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Bližší identifikaci poruchy by zajisté pomohlo, kdyby měl zájemce možnost alespoň minimálně pochopit distribuční trasy signálu. To je ale jen zbožné přání. Nicméně lze po zkušenostech konstatovat, že v různých oblastech se signál šíří různě, nebo i z různých zdrojů....

Včera dopoledne (10:45-12:10) jsem více než hodinu sledoval ztráty paketů muxu 730 MHz. Zaznamenal jsem pouze desítky ztracených paketů, vše u h.264 videa, všechny audio stopy zcela beze ztrát. Jinak řečeno, ve sledovaném čase byl příjem zvuku bezvadný (tím tvrzením si nejsem zcela jistý, jiná pozorování to vyvracejí). Nerozumím funkci DVBV TransEdit, oblasti příjmu jsou také dost vzdálené...

Nicméně už pár let bojuju s někdy těžko vysvětlitelnými poruchami

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Souhlas, ale záleží na daném typu problému.

Jakmile by se výpadky týkaly třeba celého muxu nebo rozsahu určitých frekvencí, pak je správný čas hledat problém na trase (tím myslím UPC -> set-top box).

V první řadě kontrolovat kabely, konektory a případně zdroj nového rušení v okolí.

V tom případě, který jsem popisoval, tj. výpadky zvukové stopy MPEG1 u programu ČT24 HD, žádný jiný program ze stejného muxu (ani z jiného) výpadky neměl. Stejně tak obraz samotného programu ČT24HD běžel bez vad. Pokud by výpadky byly způsobovány poruchami "šíření signálu" někde "na poslední míli", tak by se to projevilo nejen ve zvukové stopě, ale i v poměrně háklivém proudu videa H264.

Pokud by se výpadky zvuku vyskytly znovu, nahraji stream a vytáhnu info o zvukové stopě z TransEditu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Lineární vysílání tv téměř nesleduju, výjimkou je ČT24, nyní HD, které běží spíše jako zvuková kulisa. Bylo období (asi léto), kdy jsem i tak registroval občasné výpadky zvuku, nemohu vyloučit, že i nyní, v případě CT24 HD, občas zaznamenám poruchu zvuku. Psal jsem jinde, je velmi obtížné určit výskyt a především typ rušení. Nikdy jsem se nedonutil k nějakému systematickému sledování, přesto nabývám dojmu, že mnoho typů poruch pochází už z distribučního pracoviště a to i v případě ČT. Bohužel, je to velmi subjektivní, možná by to chtělo samostatné téma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník xsc

Neděje se něco s tím muxem od ČT? Nyní nahrávka z UPC DVB-T, ČT1 i ČT2 datový tok asi 4,5Mb/s. To už je jak od Pařízka, ne z kabelovky. Bylo řečeno, že celkový tok je +- konstatní, tak které ze zbývajících programů měly tak závratnou potřebu datového toku? ČT24HD určitě ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Který mux ČT máš na mysli? Ten první?

 

474 MHz/DVB-T: CT1, CT2, CTsport, CT24, CT:D/CTart

490 MHz/DVB-T: CT1HD, NovaHD, PrimaHD

498 MHz/DVB-T: CT2HD, CTsportHD, UPCshowHD

658 MHz/DVB-C: CT1, CT24, CTsport, CT2, regiony+, Nova, Prima

730 MHz/DVB-C: CTsportHD, CT1HD, CT2HD, CR24HD, CT:DHD/CTartHD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xsc

Mám na mysli HD stanice v DVB-T. Ano, není to jeden mux, ale předpokládám, že stream se bere z toho samého zdroje jako pro DVB-C. Neboť po zařazení ČT24 a ČTD v HD se jejich datový tok snížil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
po zařazení ČT24 a ČTD v HD se jejich datový tok snížil
Snížil oproti čemu, HD oproti SD nebo DVB-T oproti DVB-C ? Jen pro upřesnění, uvažuješ odlišné kódování SD a HD (MPEG2 vs AVC/h.264) ?

 

Pro porovnání datových toků programů v jednom muxu by bylo třeba sledovat průběh BR v čase (graficky) a současně znát typ vysílaných programů (rychlé/pomalé scény, ...), což je v amatérských podmínkách nesplnitelné.

Předpokládám, že UPC sice získává programy ČT z jediného zdroje, ale jednotlivé multiplexy už sestavuje jen podle svých (technických/technologických) požadavků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...