Přejít na obsah

Zakoupení modemu?


Návštěvník DarrianCZE

Doporučené příspěvky

Návštěvník DarrianCZE

Ahoj.

 

Chtěl bych se zeptat. Dlouhou dobu uvažuji o zakoupení modemu.

 

Mám dvě varianty... co se podle vás vyplatí víc? Nejsem tak úplně běžný uživatel, a běžně se hrabu v nastavení routeru... povoluji porty... a tak podobně.

 

1) Koupím z nějakého bazaru Cisco EPC3208 (před tím ověřím přes MAC adresu, zda-li náhodou není nevrácený). A poté si koupím nějaký vlastní router.

 

2) Koupím teď ten nový router, co používá UPC od Compalu.

 

Máte nějaké reference na ten nový router? Případně jakoukoliv další poznámku?

 

Mockrát díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč si myslíš, že Cisco EPC3208 za nějakých 300 Kč není top modem? Já , si myslím si že , jo a klidně si za tím budu stát.

Compal je z mého pohledu dost pro laiky a pro pokročilého uživatele nenabízí moc možností (dokonce i nějaký TP-link, co nemá Gbps porty za 300 Kč, když tam hodím OpenWRT, tak je to 100x lepší a dokonce i ostatní rozhraní modemů jsou velice rozsáhlá a rozhodně né tak tragická.) Compal sice má víc aktivních kanálů, ale to je tak všechno. Kdo neplánuje za tím mít další router, tak jako OK. Sice ani USB port to nemá..

Dual-Band to sice umí, ale wifi bridging nikoliv. V bridgi jako cihla za 2000 Kč mi to přijde drahé a ani dokonce to v tom modu nevysílá wifi (narážka na ten wifi bridging)

 

Někdo tady postoval odkaz na lupu ohledně toho, že bude možné si dát vlastní zařízení EuroDoCSIS, ale jestli to zase nějak UPC neobejde těžko říct.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fabiak

Cisco 3208 mam nekolik let s wifi od Cisca (Linksys) a co mam po kabelu mam i ve vzduchu.

 

Koupit si domu TP-Link koukam leda tak z okna. Delam v IT HW, neco o tech desivych routerech vim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš brát v potaz, že Ondřej Filip a další lidi zmínili ,že se výrobcům prostě nevyplatí opravovat chyby ve firmwarech starých modemů za pár kaček. Vydají nový a očekávají, že si to lidi koupí a ještě, když si to vemeš, tak ty routery někde leží klidně i 3-4 měsíce.

Proto je lepší mít více možností a to že tam dáš OpenWRT/LEDE (to stejné platí v případě Androidu, kde jsou custom rom a stará se o to komunita)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Tak to o tom víš leda velký houno a v IT možná nosíš bedny někde ve skladu, protože TP-Link s Gbps porty je naprosto v pohodě. A ještě umožňuje nahrát alternativní FW, kdyby měl někdo kór potíže s tím oficiálním.

K Ciscu jenom tolik, že bez ohledu na cenu má limit v rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník DarrianCZE

Přátelé... nemusíme se tu hned hádat :)

 

Takže tedy doporučujete koupit Cisco 3208. Jaký k tomu router? Poměrně dost se mi líbí routery od Asusu, a to zejména po stránce parametrů. V tomto ohledu ještě nejsem až tak zkušený, takže jsem otevřený feedbacku.

 

Dost se mi líbí tento https://www.alza.cz/asus-rt-ac1200g-d4010734.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fabiak

Yabaka jojo, bedny s banány pro tebe :)

 

Cisco mi doma dává 300mbps. Takže je na zvážení jestli časem nebudeš chtít rychlejší net než 300mbps.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...