Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Návštěvník jandik

Doporučené příspěvky

Návštěvník jandik

Zdravím, potřeboval bych poradit s jednou věcí. Mám HD DVR Mediabox, se kterým jsem vcelku spokojen, kromě části routeru. Potřeboval bych větší možnosti pro směrování portů, možnost nastavovat IP pro konkrétné zařízení apod.

Má představa je taková, že bych místo toho Mediaboxu zapojil do účestnické zásuvky svůj původní modem, za něj bych dal svůj router a do něj ten Mediabox přepnutý jako wifi hotspot. Než se do toho pustím, máte někdo zkušenosti, bude to fungovat? Budu mít možnost nastavovat vzdálené nahrávání v tom mediaboxu z mobilu, webu apod.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak si to představujete, tak to nepůjde. Do HD DVR boxu musí jít koax, nikoliv ethernet. Raději rozbočte datový výstup a zapojte zvlášť modem a zvlášť HD DVR box. Potřebujete tedy něco takového:

antenní rozbočovač na F konektory se 2 výstupy a frekvenční rozsah 5-1000 MHz (dalo by se i do 900MHz).

antenni-rozbocovac-TV-s-2-vystupy-1xDC-pass-RO09-_a5684620_10699.aspx

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hujer
Tak jak si to představujete, tak to nepůjde. Do HD DVR boxu musí jít koax, nikoliv ethernet. Raději rozbočte datový výstup a zapojte zvlášť modem a zvlášť HD DVR box. Potřebujete tedy něco takového: antenní rozbočovač na F konektory se 2 výstupy a frekvenční rozsah 5-1000 MHz (dalo by se i do 900MHz).

Přesně tak to (už od počátku) provozuju já. Internet sračky v DVRku mě nezajímají, mám vlastní router a zároveň i DVR se vším všudy.

Zapojoval to přímo pán mechanik od UPC, chvíli sice něco řešil "s centrálou" poněvadž zpočátku brblal, že to není úplně košer, ale nakonec tam vrazil rozdvojku (prý stejnou jakou dávají do rozvodovek kvůli co nejmenšímu útlumu), zapojil a všechno klapalo a klape bez problémů.

Takže spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

Aha, tak to je naprd. Jeste me napadlo, nechat ten mediabox normalne zapojeny a za nej dat svuj router. Na tom mediaboxu bych nastavil rozsah vsech portu presmerovat na ten druhy route a tam uz bych si to filtroval a smeroval dle potreby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hujer

Jak jsem už psal výše, funguje Net na vlastním modemu a současně i DVR má Net přístup takže fungují všechny online služby jako např. videotéka apod.

 

Sent from mTalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...