Přejít na obsah

Stiněný, nestíněný kabel při rozvodu po bytě?


Návštěvník Bowd1993

Doporučené příspěvky

Návštěvník Bowd1993

Ahoj,

Chtěl jsem se zeptat, vzhledem k tomu, že jsem se teď přestěhoval, tak bych potřeboval upravit rozvody na bytě.

Do bytu vede z rozvodny stíněný kabel, bohužel nevím, co je to za typ, ale v rozvodové skříni se dá přehodit pro upc/sta, atd.

Jde mi teď o to, že potřebuji kabel natáhnout po bytě, k televizi, hlavně kolem dvěří bez prahu, sundal jsem zárubně a jde to natáhnout tudy,

kabel by to byl dlouhý asi tak max 5m, s 5ti ohyby.

 

Teď přemýšlím, jestli je možné natáhnout klasický nestíněný kabel, (Bude nějaké rušení na těch 5ti metrech? Předpokládám, že kdybych měl modem u televize, tak je potřeba natáhnout dva kabely, jeden pro TV a druhý pro internet?)

nebo v zásuvce propojit stíněný (předpokládám jedině F lisovací konektor + spojka?) a přetáhnout až k televizi a tam š novou zásuvku, kde bude končit ta od UPC.

 

Můžete mi ještě prosim potvrdit, jestli propojení stíněněných kabelů jedině F lisovací konektor + spojka?

 

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Nestíněnej kabel jsem ještě neviděl. I ta nejhorší účastnická šňůra alespoň nějaký stínění má, byť dost mizerný. Radši si domů pozvi firmu, co anténní rozvody dělá a nechej to na nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím vás, o nestíněném kabelu, i kdybyste ho někde sehnal, ani na chvíli nepřemýšlejte.

 

V dnešní době je příliš mnoho elektromagnetického rušení a přes ten nestíněný kabel byste se na TV asi v klidu nepodíval. Já sám jsem musel poměrně dobře stíněné kabely před pár lety vyměnit za ještě více odstíněné, protože mě po spuštění nedalekého dvb-t vysílače začal jeden z multiplexů upc kostičkovat.

 

Jestli se chcete v klidu dívat na tv a neřešit proč je kvalita mizerná a signál slabý, kupte ten nejvíc odstíněný kabel co seženete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude nějaké rušení na těch 5ti metrech?

I kdyby byla jen špatně udělaná koncovka na stíněném kabelu, tak se tam rušení dostane.

 

Předpokládám, že kdybych měl modem u televize, tak je potřeba natáhnout dva kabely, jeden pro TV a druhý pro internet?

Ano i ne. Šlo by z původní zásuvky uděla průběžnou a vést jen jeden kabel do místa, kde byste chtěl mít napojedný modem a STB a tam dát koncovou zásuvku (tu, co máte patrně nyní).

 

Můžete mi ještě prosim potvrdit, jestli propojení stíněněných kabelů jedině F lisovací konektor + spojka?

Jedině ne, ale rozhodně doporučuji.

 

 

Závěr? Nejlepší by pro vás byl buď přesun celé zásuvky a nebo vybudování druhé. Trošku mě ještě děsí 5 ohybů na 5 metrech. Když si ten kabel zlámete rovnou, nemá ani cenu, abyste na něj něco napojoval. Viděl bych to na vrtání. Jinak UPC dělá zásuvku za 555Kč.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bowd1993

Takže to upřesním.

Když budu chtít, aby na obou zásuvkách byl dostupný kabel i internet, tak:

 

1.) Zásuvku, do které jde coax z rozvodové skříně v přízemí, vyměním za http://shop.emos.cz/zbozi/2501000400-uc ... -prubezna/ (adekvátně zásuvky viz níže) , na výstupu této zásuvky

2.) nátáhnu CB500 kabel (5m,5ohybů (kolem futer, bohužel) )

3.) V požadované zásuvce UPC nainstaluje svoji účastnickou zásuvku.

 

Tímto způsobem by to bylo v pořádku?

 

Díky

 

 

 

EDIT

Můžete mi prosim poradit, kterou zvolit?

Přepokladám jako průběžnou ZásuvkaTV/R-SAT průchozí,polar MGU3.456.18 UNICA Schneider Electric a jako koncovou R/TV/SAT zásuvka s F-konektorem, koncová, polar MGU3.450.18 UNICA Schneider Electric.

 

Otázka, je možné mít dvě konečné? respektive dvě účastnické, tak, kdybych se rozhodl mít modem+tv na druhé zásuvce, tak aby byly obě nachystané?

 

 

 

Modulární zásuvky pro moji instalaci:

 

Zásuvka TV-R průchozí, 17dB, polar MGU3.453.18 UNICA Schneider Electric

http://www.elep-elektromaterial.cz/kate ... r-electric

 

Zásuvka TV-R koncová,polar MGU3.451.18 UNICA Schneider Electric

http://www.elep-elektromaterial.cz/kate ... r-electric

 

ZásuvkaTV/R-SAT koncová,polar MGU3.454.18 UNICA Schneider Electric

http://www.elep-elektromaterial.cz/kate ... r-electric

 

ZásuvkaTV/R-SAT průchozí,polar MGU3.456.18 UNICA Schneider Electric

http://www.elep-elektromaterial.cz/kate ... r-electric

 

R/TV/SAT zásuvka s F-konektorem, koncová, polar MGU3.450.18 UNICA Schneider Electric

http://www.elep-elektromaterial.cz/kate ... r-electric

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Všechno špatně, zásuvky si dává UPC svoje a jedině tak máš jistotu nějaký garance z jejich strany. Takový nákupy naslepo a vrtání se v něčem, o čem nemám ani páru, to je naprostá haluz. Opravdu to přenech odborníkovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. I na tu průběžnou můžete normálně napojit modem či STB. Problémem je, že nemáte dva modemy. A co se týče té průběžné zásuvky, není uvedeno, jaký rozsah frekvencí propouští.

2. Kabel by měl být dobrý. 3x stíněný s pevným středem. Ale těch 5 ohybů to nedá. Zlomíte ho. Prostě vezměte vrtačku a provrtejte zeď. Jestli to omotáte kolem těch zárubní, můžete se se signálem rovnou rozloučit.

3. Když už budete chtít dělat zásuvku od UPC, udělají komplet. Tzn. vymění původní za průběžnou, natáhnou kabel do druhé místnosti a udělají průraz (provrtají zeď) a udělají novou.

 

Jedniné co nevím je, zda budou mít takové, které by byly kompatibilní s Vaším zásuvkovým systémem. Ale zeptat by se na to asi dalo.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bowd1993

A ví někdo, o jaké frekvence se jedná?

 

V případě průchozí:

http://www.schneider-electric.com/produ ... U3.456.18/

Příkladám parametry zásuvky.

 

 

 


  • Vlastnosti
    Základní popis
    řada výrobků Unica
    označení řady Unica (standard)
    typ produktu nebo součásti Zásuvka R-TV/SAT
    úprava zařízení Mechanismus
    typ TV zásuvky Průběžná zásuvka
    konektor TV Samec IEC 9.52 mm
    SAT konektor Samice IEC 9,52 mm
    počet modulů 2 moduly
    upevnění Zacvaknutím
    barva centrální desky Bílá
    Doplňky
    útlum odbočky SAT : 1,5 dB
    TV : 1 dB
    útlum TV/UHF : 13 dB @470...830 MHz
    SAT : < 12 dB @950...2400 MHz
    R : 13 dB @10...108 MHz
    TV/VHF : 13 dB @118...470 MHz
    průtok proudu DC V zásuvce SAT
    maximum na linku 4
    podmínky použití Sériový distribuční systém
    materiál Kryt mechanismu : ASA + PC
    teplota okolního vzduchu pro provoz 15...35 °C
    teplota okolí pro uskladnění 0...35 °C
    standardy R.D. 279/1999
    EN 50083-1
    R.D. 1/1998
    UNE 20-523-79 (2e)
    EN 50083-4
    EN 50083-2
    DIN 45330
    EMC směrnice
    DIN 45325
    hloubka 18 mm
    hloubka 28 mm
    šířka 45 mm
    výška 45 mm
    hmotnost přístroje 0,073 kg
    Prostředí
    stupeň ochrany IK IK01
    stupeň krytí IP IP20
    popis prostředí Odolný UV
    Kapalina na čištění oken
    Alkohol
    Aceton
    Tekuté mýdlo
    Olej
    Bělidlo
    Benzín
    Čpavek
    zdraví a otázky životního prostředí Bez halogenidů
    Nabídka udržitelnosti
    udržitelný stav nabídky Výrobek Green Premium
    RoHS Vyhovuje - od 0803 - Prohlášení o shodě Schneider Electric print Prohlášení o shodě Schneider Electric
    REACh Odkaz neobsahuje SVHC nad mezní hodnotou
    dokument o ekologickém profilu Dostupný
    instrukce o ukončení životnosti výrobku Standardní recyklací výrobku
    Záruční lhůta
    záruční lhůta 18 měsíců
    Neklasifikované parametry OPS
    segment trhu Malé komerční budovy
    Rezidenční

 

 

Co se týče koncové zásuvky, tak to asi dobře chápu, že chtějí mít svou vlastní. Koneckonců frekvneční rozsahy jsou i na koncové stejné, jako na průchozí, takže pokud je průchozí ok, tak i ta konečná by mohla být v pořádku? http://www.schneider-electric.cz/docume ... asuvka.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

UPC chce mít celej rozvod až po zásuvku svůj, tj. včetně zásuvek po cestě (třeba proto, že když tam dáš nějakýho průběžnýho zmetka, tak tím můžeš zlikvidovat zpětnej kanál u internetu nebo ti naopak modem bude rušit TV, která k takový zásuvce bude připojená). Až co si dáš za výstup od zásuvky dál je tvůj problém. Proto jsem ti taky nahoře napsal, abys to nechal odborníkovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SAT zásuvka zpravidla funguje od 88-108 MHz pro rádia, 110-860 MHz pro TV a 950-2050 MHz pro SAT

DATA zásuvka funguje 88-108 MHz pro rádia, 110-860 MHz pro TV a 5-860 MHz pro DATA

 

Z toho plyne, že zásuvka na SAT nepropouští 5-107MHz a nešel by tak internet.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...