Přejít na obsah

Soud zakázal neoprávněné šíření slovenské TV Markíza v Česku


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník warman

fakt? tak to zkusím odpo zapojit na anténu v baráku :-D stejně jsem to chtěl udělat kvůli stream.cz (aspoň zkusit) :-D

 

Já vím, že bábi na lesné chytá rakušáky, já kdysi doma slováky nechytal (teď nám ale předělalávali rozvody a i nějakej zesilovač přidali, tak uvidíme). V Bohunicích jsou rádi, že chytnou české signály...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Spíše to skuz na svojí antenu, společná může být upravená tak aby dobře chytala CZ programy a ostatní nemusí vůbec projít kór jestli tam máte např vložky které konvertují digitál do analogu a nebo z jednoho kanálu na jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Súd v Českej republike vydal predbežné opatrenie, ktoré zabráni šíreniu staníc televízie Markíza. Českí televízni poskytovatelia tak slovenskú televíziu Markíza a dve jej dcérske stanice musia vyradiť zo svojich ponúk.

 

„Sme radi, že súd uznal naše argumenty o protiprávnosti šírenia našich staníc v Česku. Sme presvedčení, že uznávanie práv vysielateľa musí byť rešpektované rovnako ako akýkoľvek iný typ práv,“ povedal generálny riaditeľ skupiny Markíza Matthias

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Provozovatel slovenské televize Markíza získal první předběžné opatření soudu, kterým se zakazuje šíření původní verze Markízy v nabídce kabelových televizí v České republice. V praxi to znamená, že Markízu a její doplňkové stanice musí čeští operátoři vyřadit.

Jediným přípustným programem Markízy v ČR je kanál Markíza International

 

Televizní stanice Markíza je v České republice šířena bez souhlasu vysílatele. Skupina Markíza upozornila na tento stav jednotlivé distributory a požaduje vyřazení stanice z jejich nabídky. Jako alternativu nabízí kanál Markíza International – ten je ale placený a nabízí pouze kompilaci vlastních pořadů Markízy – tedy „vystřihává“ zahraniční tituly, které jsou jinak součástí hlavního programu.

 

„Jsme rádi, že soud uznal naše argumenty o protiprávnosti šíření našich stanic v Česku. Jsme přesvědčení, že respektování práv vysílatele musí být respektované stejně jako jakýkoliv jiný typ práv,“ říká generální ředitel slovenské Markízy Matthias Settele.

 

http://www.radiotv.cz/p_tv/kabelovky-mu ... -opatreni/

Znamená to, že kabelové společnosti jednoduše musí tyto programy vyřadit ze svých nabídek, pokud nechtějí riskovat vleklý spor, kde by zřejmě tahaly za kratší konec.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem právník, takže mě když tak opravte, ale přeshraniční přesah tv signálu je upraven mezinárodními smlouvami. A přišlo by mě hodně zvláštní, kdyby český soud pomocí předběžného opatření mohl mezinárodní smlouvu "de facto" zneplatnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...