Přejít na obsah

wifi router od UPC alebo vlastný?


Návštěvník david_dave

Doporučené příspěvky

Návštěvník david_dave

Ahojte,

 

riešim problém, že chcem mať wifi router, ktorý zvládne naraz 5 aj 2,4 GHz, no a volal som na UPC, kde mi povedali, že si vlastne musím vziať aj telku - hoci ju nepotrebujem - lebo inak by som mohol dostať iba Compal CH7465LG, ktorý však vraj nepodporuje fungovanie 5 a 2,4 GHz naraz, musí sa to prepínať (tu na fóre som našiel príspevok, podľa ktorého to vraj ide aj naraz, tak ak máte niekto skúsenosti, napíšte prosím). Ak si však vezmem telku, ktorú vobec neporebujem, tak dostanem takýto úžasný HD DVR Mediabox, ktorý už umožňuje aj fungovanie 2,4 a 5 GHz naraz.

 

Keďže by mi toto ponúknuté riešenie zvýšilo cenu internetu o skoro 50%, zvažujem kúpu vlastného wifi routeru. Nie som však informatik, hoci som asi pokročilejší užívateľ; sieťam som obzvlášť nerozumel. Chcel by som sa preto opýtať, či može laik zvládnuť výber a zapojenie vlastného wifi routeru. Aby som nemusel "s plačom" k UPC prosiť o ten ich Mediabox.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david_dave

Aha, tak možno myslel iný router. Všimol som si na ich webe, že negarantujú, aký router dajú zákazníkovi do prenájmu. Čo znamená, že by som si musel ten ich duálny router kúpiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david_dave

Tak mi teraz ten človek z UPC na telefóne na moju priamu otázku odpovedal, že Compal nefunguje naraz na 2,4 a 5 GHz, ale je nutné ho prepínať...

 

No a ak by to niekto ešte riešil tak som zistil, že vraj nie je možné pripojiť vlastný wifi router priamo k ich káblu. Musí tam byť ich router a na ten je možné potom pripojiť nejaké svoje zariadenie - napr. wifi router, ktorý podporuje naraz 2,4 a 5 GHz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že nejde připojit vlastní router, to je fakt, ale v ČR nám na Compalu funguje naráz 2.4 i 5 pásmo. Divil bych se, že to bude na Slovensku jinak.

 

I dle webu má Dualband:

https://www.upc.sk/rychly-internet/mercury/

 

edit:

Tak i dle návodu na stránkách UPC jedou oba naráz.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník potox
Tak mi teraz ten človek z UPC na telefóne na moju priamu otázku odpovedal, že Compal nefunguje naraz na 2,4 a 5 GHz, ale je nutné ho prepínať...

 

No a ak by to niekto ešte riešil tak som zistil, že vraj nie je možné pripojiť vlastný wifi router priamo k ich káblu. Musí tam byť ich router a na ten je možné potom pripojiť nejaké svoje zariadenie - napr. wifi router, ktorý podporuje naraz 2,4 a 5 GHz

 

 

Potom ti povedal blbosť. Mám ho doma a fungujú obe pásma naraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...