Přejít na obsah

Zpoždění zvuku u HD media boxu


Návštěvník ACS

Doporučené příspěvky

Návštěvník ACS

Zdravím, máme problém se zpožďováním zvuku u HD media boxu. Po zapnutí TV a media boxu je vše v pořádku, ale během dne se zvuk čím dál tím více rozsynchronizuje a po pár hodinách sledování je zvuk opožděn klidně i o 5 sekund. Pomůže vždy jenom vypnutí a znovu zapnutí media boxu, což ale není řešení... Netuší někdo čím to může být? TV je úplně nová značky Samsung (přesný typ teď nevím, doplním později), takže tím by to být nemělo. Předem děkuji za každou radu, protože 10x vypínat a zapínat media box je dosti otravné :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ACS

Ono to STBoxem pravděpodobně nebude. Já ho používal na předchozí adrese a tam to nedělalo. O víkendu jsem se stěhoval na jinou adresu, kde UPC není, tak jsem převedl stávající služby k rodičům, abych nemusel doplácet za předčasné ukončení věrnostního období. Takže STB je pořád stejný. Na mé TV jsem nic takového nepozoroval, ale u rodičů úplně na nové TV se ten zvuk rozchází. Čím déle se na TV kouká bez restartu STB, tím více se postupně zvuk rozchází s obrazem :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Vstup HDMI jsem nastavil na STB, ale dělá to pořád. Čím déle je zaplý STB, tím více se postupně zvuk rozchází. Pomáhá pouze vypnutí a znovu zapnutí STB...

 

TV je Samsung UE32J5100 (kupovaná na vánoce z alzy - https://www.alza.cz/32-samsung-ue32j510 ... .htm#popis) , takže přesně ta, kterou tu uvádí RK. Pokud to někdo nějak vyřešil, dejte prosím vědět jak, protože je to opravdu otravné :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ACS

Zapomněl jsem se přihlásit. Příspěvek nad tímto jsem psal já...

 

Takže TV je také Samsung UE32J5100, tudíž už jsme dva s tímto problémem na této TV :(

 

//EDIT: Teď jsem koukal na heurece na hodnocení uživatelů, kteří tuto TV zakoupili. Valná většina TV chválí a nemají žádné problémy, ale narazil jsem na příspěvek, kde uživatel píše o té synchronizaci zvuku s obrazem - http://nahraj.to/1rJN

 

Divné je to, že dokud rodiče jeli na signál ze společné antény, která je u nich v paneláku, tak to nedělalo. Problém se synchronizací začal až po přechodu na UPC :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

U týhle TV bych to vyřešil vrácením boxu a pronájmem (nákupem, pokud lze) CA modulu. Mám podobnej model (Samsung UE32J5000) a s modulem v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník arf_cz

Stačí vypnout v nastavení audia výstup dolby digital. Nejspíš to nemá s TV nic společného, dělalo mi to jak na starším Samsungu UE32D5500, tak na novější LG LB671V. Po vypnutí to posílá do TV v PCM a žádné zpoždění už nepozoruju, ani po týdnu běhu cihličky. Cihlička už je jednou po výměně a dělala to i ta stará.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...