Jump to content

UPC a Karneval chystají levné připojení pro nenáročné


Guest I
 Share

Je 500Kč za 128kbit/s férová cena? (poskytovatel musí mít alespoň malý zisk)  

15 members have voted

 1. 1. Je 500Kč za 128kbit/s férová cena? (poskytovatel musí mít alespoň malý zisk)

  • Ano
   11
  • Ne
   2
  • Nevím
   2


Recommended Posts

"UPC v některých místech testuje připojení o rychlosti 128 kbit/s za 779 korun pod názvem chello light. Karneval chystá levnější připojení na podzim (zdroj DigiWeb)".

 

Problém je ve skutečnosti, že psychologická hranice masivního rozšíření internetu je 500 Kč (s DPH). Pokud Karneval nabídne 128 (nebo i 64) za 500 Kč a totéž i s leasingem PC na 3 roky za 1000 Kč, tak bude skutečně konkurovat ADSL (a může nabídnout i IP telefonii).

 

Současná nabídka leží příliš vysoko.

Link to comment
Share on other sites

Kdyby bylo připojení za 500 s tím že by byl limit cca 5 GB a následně po překročení limitu by došlo pouze ke snížení rychlosti cca na 64-56kbps tak myslím že by Telekom a ostatní provideři nabízející ADSL brzo zkrachovali.(a 56modemáři by konečně kompletně vymřeli)

Nebo kdyby nedošlo ke snížení rychlosti, tak udělat nějakou férovou cenu za dokoupení dat. třeba 5GB za takové 200-300 by bylo nad míru výhodné.

 

sice to asi možný nebude ale zní to hezky.... :)

Link to comment
Share on other sites

To asi fak ne. i když s tempem co se kabel rozšiřuje tak by to měla být otázka několika let aby byla celá republika napojená(jako do Matrixu :)

Link to comment
Share on other sites

limit bude 1GB.....jinak v souvislosti s rychlosti a cenou sluzeb jsem narazil na zajimavou vec....schvalne se na nic.cz podivejte kdo vlastni domeny speedondemand.cz a videoondemand.cz ...ze by prislib do budoucna?....;-)

Link to comment
Share on other sites

Pokud do konce roku nekdo nabidne 128 za 500, Karneval, ani UPC to asi zatim nebudou. Karneval nyni zacal nabizet pro nove zakazniky v uvodni sleve u nas v Brne megabit za 590. Divil bych, pokud by nabidnul cokoliv za cenu nizsi. Tipoval bych tedy 128, nebo dokonce 256 za 590. A limit urcite nebude vetsi, nez 1 MB. Nesmite zapominat, ze to nesmi zpusobit, aby soucasni zakaznici presli na cenu nizsi - je to tedy asi zamereno spis na lidi, kteri zatim jen nesmele stahuji emaily pres 56kb telefonni hopripojeni. A ti za mesic nestahnou ani 500 kB, natoz Megabajt. Cenovou uroven 128 za 500 tedy asi muzeme ocekavat jen od wifistu na 2,4GHz. :cry:

Link to comment
Share on other sites

A limit urcite nebude vetsi, nez 1 MB. Nesmite zapominat, ze to nesmi zpusobit, aby soucasni zakaznici presli na cenu nizsi - je to tedy asi zamereno spis na lidi, kteri zatim jen nesmele stahuji emaily pres 56kb telefonni hopripojeni. A ti za mesic nestahnou ani 500 kB, natoz Megabajt.:

Jenom opravim - myslim ze jsi myslel jednotky o rad (nebo spis 3 rady) vys :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...