Přejít na obsah

DVB-C a počítač


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Na trhu je spousta počítačových karet, které umožňují příjem digitálu z kabelovky na počítači.

 

Co však vůbec nevím je jakou čtečku karet mám do PC koupit k dekodování Karnevalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro DVB-C těch karet zase tak moc na trhu není. Dle autora sw pro karty (mj) Technisat není možno k PCI DVB-C Cablestar 2 připojit CAM modul nebo jinou čtečku karet. O příjmu DVB-C je pro laika vůbec málo dostupných informací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle technika, který mě přinesl set top box jde zatím používat kartu jen s přístrojem dodaným přímo Karnevalem, protože jsou vzájemně spárované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mirage7

Zcela urcite jde pouzit Technisat Cablestar + univerzalni ctecka karet Phoenix na COM. Sam pouzivam kombinaci Skystar2 + Phoenix (stejny HW). Jde jen o to obejit omezeni pouziti dekodovaci Conax karty jen na konkretni prijimac od Karnevalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO neni ani tak spojenej se STB, ale s modulem podmineneho pristupu, kterej je uvnitr...teoreticky by slo mit svuj DVB-C STB, karneval doda modul a kartu a ty si to zasunes a zrpovoznis...ovsaem jestli tohle jde i na PCI karty, to fakt nevim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To konkretní svázaní je u Karnevalu podle PID (např. 0x0000) , nebo podle mac (např ff-ff-ff-ff-ff-ff) ?

 

Modul čtečky by měl v pohodě nahradit už zmiňovaný Phoenix.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mirage7: Jak pises o TechniSat Skystar 2 tak to je pro prijem satelitniho signalu DVB-S a tobe to prijima kabelovy vysilani DVB-C? To se mi nak nezda, nejspis pouzivas satelitni vysilani a jen se domnivas, ze by to slo i na DVB-C kabelovy vysilani.

 

Pro prijem kabelovyho digitalniho vysilani DVB-C jsem nasel jen PCI kartu TechniSat Cablestar 2 a pracovnik Karnevalu mi napsal, ze tuto kartu pro prijem kabelovyho vysilani od Karnevalu nelze pouzit.

Kdyby nekdo mel digitalni kabelovy vysilani DVB-C na pocitaci, tak prosim o navod jak to vyresil. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DVB-C karty samozřejmě jsou a dají se koupit i s rozhraním CI. Nekdy před rokem jsem viděl takovouto kartu od Hauppage. Problem nastává co potom. Karneval má své karty Conax CAS7 svázany s konkrétním STB, takže i kdybys kartu zasunul do CA modulu Conax tak nic neuvidíš. Nikdo zatím nevyrábí moduly s podporou "párování".

 

Asi se bude muset ještě na ty moduly počkat :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomáši, technik Karnevalu měl pravdu jen částečně. Pokud se spokojíš s příjmem nekódovaných programů (ČT1, ČT2, ČT4 a Prima a některé německé - ZDF, 3Sat, KiKa...), pak je karta Technisat Cablestar 2 PCI velmi vhodná. Dá se očekávat , že ani v budoucnu nebudou programy ČT kódovány.Všechny čtyři uvedené programy jsou vysílány na stejném kanálu (multiplexu) 410 MHz, takže s příslušným SW lze přijímat celý stream (všechny programy současně, tzn. jeden sledovat a ostatní ukládat na HD). Dodávaný SW to bohužel neumožňuje, je třeba za 15 EU dokoupit.prof. verzi. Tuto kartu k uvedenému účelu používám již jeden rok ke vší spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...