Přejít na obsah

Cisco EPC3208 max rychlost


Návštěvník zoro07

Doporučené příspěvky

Návštěvník lada-vir

Chyba s routru

Přenosové rychlosti pro HUB/Switch [Mb/s]: 100

Přenosové rychlosti pro WLAN (Wifi) [Mb/s]: 300

 

takže po kabelu max 100 tak že tech 90 je OK

 

Oprava, někdo byl už rychlejší.

Ano z wifi z něj teoreticky dostaneš víc (boužel nedohledal jsme rychlost wan vstupu) ale hlavně zase záleží na zařízení kterém wifi prijímáš a na pásmu jestli 5Ghz tak se dostaneš více na 2,4 zase budeš mít asi lepší pokrytí domu

Upraveno uživatelem lada-vir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník p1.janka

Tak děkuji za radu...budu shánět nový....jen teda nechápu, proč je u něj teda ta přenosová rychlost pro wifi 300....jak jí asi dosáhnout????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník p1.janka

No, hlavně ta rychlost cca 90 Mbit je přes těch 5Ghz, ale to spojení docela padá...a přes to 2,4Ghz sice je výborný pokrytí po bytě, ale tam je rychlost jen tak kolem 60 Mbit/s....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlost po wifi se tu řeší snad každý týden, v reálu se dosahuje tak 40% těch deklarovaných rychlostí, čili 300 Mbit wifi dá v reálu tak 120, v 5 GHz na krátkou vzdálenost někdy i více, v přeplněném 2,4GHz ale i méně. U nového routeru bych koukal aby i ta wifi měla vyšší rychlost, V pásmu 2,4 GHz je maximum N450 od kterého se dá v reálu čekat 100 - 150 Mbit, V pásmu 5 GHz lze použít standard AC, který rychlost 240 Mbit již plně zvládne. Záleží kolik do toho chceš vrazit a jestli fakt potřebuješ po wifi plných 240 Mbit. Samozřejmě je nutné aby daný rychlostní profil zvládalo i přijímací zařízení, pokud adaptér v notebooku umí jen N150, tak ti žádný router nepomůže.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník p1.janka

Tak já měla předtím router 150 Mbit...když nám oznámili to zrychlení na 240 Mbit, tak jsem si koupila tu 300, že to bude stačit...přes ten kabel mě to tak netrápí, nepřipojuju se přes něj, jen přes wifi, to s kabelem jsem jen zkoušela v sobotu, jestli tam skutečně máme těch 240 Mbit, jak UPC psalo...a přišlo mě právě divné, že na modemu jo a na routeru ne....takže to děkuji za vysvětlení (nenapadlo mě se kouknout na rychlost těch portů....).

Takže i kdybych koupila rychlejší router, tak stejně z té 240 od UPC víc, než to co mám teď, neodostanu, ne?

Taky jsem nikde nenašla rychlost WAN vstupu, ale když má být wifi až 300 Mbit, tak snad musí být vstup dostatečně rychlý, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výrobci vyrábí různá zvěrstva, nicméně vzhledem k tomu co píšu výše, tak 300 Mbit wifi je ke 100 Mbit portům tak akorát. Jak sem napsal, rychlejší wifi jsou, ale to co má smysl kupovat záleží na tom, jaký standard a rychlost umí adaptéry v zařízení co se k tomu připojují. Kupovat rychlejší router pak nemá smysl, je to zbytečně drahé, leda by bylo v plánu ty počítače v nějaké nepříliš vzdálené době taky obměnit.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník p1.janka

tak já mám v ntb kartu Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (The Intel® WiFi Link 5000 is a family of IEEE 802.11a/b/g/n wireless network adapters that operate in both the 2.4 GHz and 5.0 GHz spectra. These adapters, available in both PCIe* Mini Card and Half Mini Card form factor deliver up to 450 Mbps of bandwidth¹,² via features such as MIMO technology, 40 MHz Channel support, and Packet Aggregation.), ta je dostačující...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Intel wifi link série 5000 je produkt z roku 2008 a tedy ještě před vydáním finálního standardu wifi N, ve specifikaci uvádí Draft-N, nicméně řekněme, že s aktuálními ovladači je to s finální verzí standardu N kompatibilní, dosažená rychlost 90 Mbit tomu nasvědčuje, ale nové AC neumí.

 

Je ale rozdíl mezi 5100 řadou, která umí 300 Mbit přijímat a 150 Mbit odesílat, a 5300 řadou, která umí 450 Mbit obousměrně. Čili zkus zjistit jestli máš 5100, pak ti stačí N300 router nebo jestli máš 5300, pak by měl smysl N450 router.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...