Přejít na obsah

Nefunkční internet


tramin

Doporučené příspěvky

Zdravím a prosím o radu.Jelikož jsem momentálně v Japonsku,musím řešit problém nefungujícího internetu s manželkou na dálku.

Jedná se o lokalitu Brno- stará Líšeň,kde u nás doma cca 2 dny nefunguje internet.Na mou radu manželka volala jednomu technikovi,co dělá pro UPC a ten ověřill,že směrem k naší zásuvce je vše OK.

Manželka pak restartovala modem Cisco,model bez wifi ,i router Asus RT-N18U,ale nepomohlo.Navíc na routeru mám zapnutý VPN server,který,jak jsem zjistil,je teď taky nefunkční.Kvůli pevné IP používám DNS server no-ip.

Jediné,co mě tady na dálku napadá je,že poradím ženě,ať dá kabel z modemu přímo do PC,nebo ještě ať vypne DNS server v routeru.Upozorňuji,že manželka je počítačový analfabet a já taky nejsem žádný "ajťák".Kabláž je nová a nehýbe se s ní.

Víc mě prostě nenapadá.Kdyby měl někdo jakoukoliv další radu,budu moc rád,dík.

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak si napsal, propojit PC přímo s modemem a router vypnout, pokud to nepojede ani tak, tak je to buď na straně UPC nebo v PC. Kde, zjistíš připojením jiného PC a zkouškou onoho PC jinde. Pro vyloučení problému v kabeláži zkusit jiný kabel.

 

Pokud nic nepomůže a je to kritické, tak zavolat odborníka stejně jako by to (snad) udělala pokud by praskla voda nebo vyhořela elektrika.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v PC by to byla asi síťovka,ale protože na router jsou připojeny další 2 PC a u těch taky nejede internet,tak to vidím spíš na router.Každopádně musím počkat,až žena dorazí domů a budu chytřejší(jestli to bude ještě dnes,přeci jenom je tu o 8 hodin víc) :-)

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moff

Klidne se mohl router sam hodit do tovarniho nastaveni (uz sem to jednou videl a router sel do popelnice). Nejak si nenapsal, jak se pripojujou ty pc, pres kabel nebo pres wifi na ten router? Jestli aspon jeden pres wifi, tak je normalne pripojenej na router? Zkusit ping na router pres prikazovou radku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moff

Muze zkusit zdroj z toho modemu UPC, asi to bude mit stejny kolik. A nechat si vymenit stary modem od UPC za ten novejsi WiFi modemo router :-) a at ji to technik nastavi, predpokladam ze je to placeny. Pak si ho prepnes do bridge modu, az koupis svuj lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nakonec rozjela,ale byl to horor.Já volal wifinou přes Skype,ona měla Skype přes data bez LTE.Každé druhé slovo neslyšela...

Router je mrtvý,funguje to jen přímo z modemu.Problém je,že se už do ničeho dalšího nechce pouštět a bude raději čekat 3 týdny,až se vrátím.Já to přežiju,ale ona bude muset bojovat s dcerou,která bude bez "fejsu" atd.

Každopádně dík všem za ochotu :thumleft:

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...