Přejít na obsah

Jakou LED TV? (k UPC digital)


Trabi

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

rád bych se optal zkušenějších - vím, že to sem úplně nepatří, ale přesto to zkusím. Chtěl bych na Vánoce pořídit novou LED TV o vel. 43 palců. Mám UPC nabídku Komplet+ (resp. budu mít, protože uý DVA týdny čekám, až mi to UPC aktivuje, resp. navýší služby, fakt bomba :-().

 

Jde mi o to, jaký oper. systém TV do budoucna si myslíte, že je nejlepší, resp. perspektivní. TIZEN (Samsung) WebOS (LG), nebo jít do Andoida (nové SONY)? Jinak mi přijdou parametry všech TV dost podobné.

 

Díky za odpověď.

 

PS: Pokud bude cihla zlobit, pořídím si asi CA modul.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Zjevně nepatříš k lidem, kteří si pořizují nový televizor každý rok...

Technický vývoj pokračuje tak rychle, že je velmi obtížné předpokládat vývoj na více let.

V podstatě už více let jde vývoj dvěma směry:

1. Oddělený přijímač - zdroj signálu a samostatný zobrazovač

2. Kompletní - integrovaný přijímač, který umožní jak příjem, tak i zobrazení vysílaných pořadů

První směr začínal před desítkami let především satelitními přijímači, kdy bylo pro (analogový) příjem ze satelitu vzždy nutné pořídit si k běžnému televizoru samostatný satelitní přijímač Set-top-box. Podobné to bylo i u kabelového příjmu a v současnosti i u IPTV. Postupným technickým pokrokem byly přijímací obvody televizorů integrovány do stále kompaktnějších celků, takže již od dob analogu se vyrábějí přístroje, které mají přijímací díl (tuner) společný pro pozemní i saselitní příjem. Současné přístroje (samozřejmě ty dražší) bývají schopny příjmu ve všech současných běžných standardech (analog, DVB-T,T2, DVB- C, DVB-S.S2).

 

Takže k Tvému dotazu. Záleží, na jak dlouho si televizor pořizuješ. Jaký typ příjmu resp. distribuce signálu preferuješ.

Pokud hodláš setrvat u UPC (nebo jiného kabelového operátora), pak k přijímači, který zajistí poskytovatel služeb (UPC) potřebuješ jakýkoli kvalitnější zobrazovač (jen zobrazovač), čili ten nejjednodušší televizor bez zcela zbytečných funkcí navíc. O operačním systému není třeba v takovém případě vůbec uvažovat. Otázka kvality přijímače od providera je v takovém případě prvořadá a zatím ne zcela uspokojivá...

 

Ve druhém případě bude vhodné počkat na to, který operační systém v konkurenčním boji zvítězí (to si ovšem nov přístroj nekoupíš nikdy). V současnosti (tedy v dnešních dnech) jsou jedním z nejprodávanějších televizorů na našem trhu televizory Samsung, takže bych asi uvažoval o tomto výrobci. To se však může na podzim změnit...

Porovnávat operační systémy současných výrobců telvizorů a podle nich vybírat nemá pro běžného spotřebitele praktický význam. OS se vyvíjejí a uvádějí na trh ještě rychleji, než vlastní hardware.

Zkus se zorientovat na fóru TV Freak, kde se tomuto tématu věnují podstatně více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Retiree

 

ten program ChanSort je nějaká BETA verze z 5.6.2015.Na Win 10 funguje ale na televizi píše neplatný seznam programu. Ale aktualizace televize byla teď ,nikdy v srpnu asi něco změnily. Protože program na počítači funguje ale na televizi už to nejde. Dnes už nemám čas ,tak zítra až přijdu tak to udělám ručně. Jinak děkuji za odpověď.

 

 

PS: když přidávají nový mux ,to ladíš všechno znova???

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Petr Dostál
Zdravím všechny,

 

rád bych se optal zkušenějších - vím, že to sem úplně nepatří, ale přesto to zkusím. Chtěl bych na Vánoce pořídit novou LED TV o vel. 43 palců. Mám UPC nabídku Komplet+ (resp. budu mít, protože uý DVA týdny čekám, až mi to UPC aktivuje, resp. navýší služby, fakt bomba :-().

 

Jde mi o to, jaký oper. systém TV do budoucna si myslíte, že je nejlepší, resp. perspektivní. TIZEN (Samsung) WebOS (LG), nebo jít do Andoida (nové SONY)? Jinak mi přijdou parametry všech TV dost podobné.

 

Díky za odpověď.

 

PS: Pokud bude cihla zlobit, pořídím si asi CA modul.

 

Není to trochu škoda jen 43palců na novou fullHD ? .....no asi to bude do nějaké obyvákové stěny v paneláku...škoda :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...