Přejít na obsah

Veltrusy vybudování UPC


Návštěvník jsemprasopes

Doporučené příspěvky

Návštěvník jsemprasopes

Dobrý den,

již mě unavuje O2 a jejich VDSL, které je zdaleka lepší než mísní WiFi internet.

Nicméně 40Mb/2Mb v dnešní době je na nic, upload je tak směšný, že nemohu jen tak nahrát Full HD video na YouTube a nedej bože 4k... NAS server mohu používat na lokální síti. Prostě limitující. :puker:

 

 

Je jasné, že bez poptávky to zde nebude. Proto doufám, že by se sem mohlo připojit více Veltrušanů.

Já osobně bych bez váhání bral Internet 300+ Horizon Komplet. Byl bych rád, kdyby se UPC rozšířilo právě zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jsemprasopes

To je super, když neprší a jsou ideální podmínky. Bohužel to není stabilní. Před O2 jsem měl WiFi a není to ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
Návštěvník Skyren

Aspoň je vidět, jak se na všechno kašle... Bydlím na Praze 5 a za ~10 let jsem měl internet pouze od O2, což mě děsí do dnes.

 

1. tarif: UP 8Mb/DL tam snad ani nebylo znát... měl jsem max. download do 1.6Mb, o uploadu se ani nezmiňuji, protože to snad ani nefungovalo.

2. tarif: UP 20Mb/DL 2Mb, přesně nevím... ale download mám max. 7.4Mb a upload určitě né víc jak 0.4Mb, ani slevu jsem neměl a ještě jsem platil zbrusu nový VDSL modem.

 

Vtipný je, že je to Praha (v dnešní době) a cítím se jak někde na vesnici, né-li húř... ale zázraky nečekám, někdo to musí prostě udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Skyren
Nekašle, naopak teď UPC začala stavět nové sítě. Ale logicky musí vidět rentabilnost těch investic.

No jo... všechno to omezování, jen kvůli výnosům. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké omezování? UPC není charita ani příspěvková organizace.

 

Uvedu příklad. Máte RD cca 250m od posledního baráku s přípojkou od UPC, na kterou by se dalo napojit resp. odkud k Vám dostat signál. Je to hroznej kousek, že? Ale ...

 

Výkop cca. 40.000Kč. Pak ještě kabely, chráničky, písek, štěrk, opravy komunikací, povolení, kabeláž v objektu ...

Dejme tomu, že dostanou povolení a že náklady na jeho získání budou minimální. I tak se dostáváme na cca 70.000Kč. A když z Vás budou mít měsíčně zisk 100Kč, návratnost je za 58 let. A do toho byste při zdravém rozumu nešel, zvláště když nemáte záruku, zda se situace nezmění následujících 58 let.

Naopak, když se bude připojovat vedlejší panelák, kde je 21 bytů a při využívání služeb min. 2/3 nájemníků je návratnost investice 4 roky.

Nikdo nemá neomezené zdroje, aby je mohl plácat na nerentabilní akce.

 

O tom tady mluvím.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník upcman

Marek tych 70 000kc to je este celkom dobra cena, tato cena v pripade travnateho porastu, staci ze by boli prekazkou chodniky alebo cesty, cena by sa mohla pohybat dvoj az trojnasobne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...