Přejít na obsah

Logika dokupovani dat


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Chtel jsem se zeptat, jestli se dokupovani datoveho limitu ridi nejakou logikou. Ted mam pripojeni Turbo 2000/300 (speedtest 5000/500) s limitem 20G/20G. Pokud bych si chtel dokoupit dalsi data, mam moznost bud a) 5G/5G za 300 Kc (1G/1G ... 60 Kc), nebo b) 10G/10G za 450 Kc (1G/1G ... 45 Kc), nebo c) 20G/20G za 500 Kc (1G/1G ... 25 Kc) a k tomu jeste jako bonus zvyseni rychlosti na 4000/500 (speedtest 10000/500). Proc dokoupeni 2x10G za 900 Kc vyjde draz, nez totez + zvednuti rychlosti pri zvyseni tarifu? Pokud si tohle precte nekdo z Karnevalu, zkuste se, prosim, podrbat na hlave a zamyslet. Jestlize dokazete dodavat 1G/1G rychlych dat i za 25 Kc a to vcetne zvyseni rychlosti, jiste by se dala udelat i nabidka pro dokoupeni datoveho limitu za rozumnejsi cenu, takhle to dokupovani dat asi tezko nekdo vyuzije... Rozumejte mi, ja si za tech 500 Kc ten tarif kvuli tem 20G/20G klidne zvysim, ale budu mit rychlost (ve speedtestu 10 000/500), kterou beztak nepotrebuju (bohate by mi stacil T1000, s datama kolem 40 – 60G v obou smerech, eventuelne moznost dokoupit zvyseni rychlosi uploadu). Takhle mi davate vyssi rychlost vlastne na svuj ukor a dimenzovat sit na takove rychlosti urcite neni zadarmo. Pritom by bohate stacila moznost jen si dokoupit data ke stavajici rychlosti za takovou cenu, aby to nevyslo draz nez rychlejsi tarif s takovym limitem, ktery by pro me byl OK. Myslete politicky, Karneval, politicky!!! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta logika je jasna, pro karneval je vyhodnejsi aby sis poridil vyzsi tarif a tim padem pravidelne platil vyzsi castku penez, nez platit min a nepravidelne si dokupovat data a nedej boze abys pak presel zase na nizsi tarif a tim bys jeste zacaloval petikilo za zmenu dolu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokupovani dat neni koncipovano jen jako jednorazove, ale podle informaci z ceniku (sam jsem to jeste nezkousel) by to melo jit nastavit na automaticke mesicni dokupovani dat.

 

Chtel jsem jen naznacit, ze by propracovani nabidky dokoupeni dat stalo za zvazeni. Prece jen, dneska se rada uzivatelu radsi pul mesice radejc placa na snizeny rychlosti, nez aby si dokoupila 10GB dat, protoze by je to vyslo skoro na zdvojnasobeni vydaju za internet (v pripade tarifu T250). Pro me to treba az takovej problem neni, protoze si na to jednak vydelam a druhak je pro me dobry internetovy pripojeni dulezity, ale pro jinyho muze bejt i petistovka navic potiz. A prave z tehle lidi nema Karneval v tomhle systemu ani tuk navic nad tarif.

 

Ted trochu zauvazuju (takze s rezervou): Podle vsecho casem Karneval zrychli na speedtestovy rychlosti. Tomu nejspis prizpusobi i datovy limity a pokud se pridrzi stavajici logiky (a neni duvod proc ne), limity budou T700 -> 5-10GB/5-10GB, T3000 -> 30GB/30GB, T5000 -> 50GB/50GB, T10000 -> 100GB/100GB. Z toho plyne pri cene T10000 za 1800 Kc (bez slevy), ze dokaze 1GB/1GB trafficu dodavat i za 18 Kc a jeste mene v pripade slevy s nabidkou Komplet – nejakych 15 Kc (navic vcetne vysokych rychlosti).

 

Kdyby byla ta moznost prikoupit traffic za podobny ceny za 1GB/1GB rada lidi na nejnizsich tarifech by obetovala ani ne stovku za 5GB/5GB (zdvojnasobeni dat pro T700 – pokud budu vychazet z odstavce vyse).

 

Ne ze by to neslo, ale spis mam pocit, ze v tom predhaneni se v rychlostech Karneval na sluzbu dokupovani dat nejak "pozapomel", a tak vznika ten paradox, ze dokoupeni 20GB/20GB vyjde draz, nez prechod T2000 -> T4000, coz je v podstate to samy a jeste s vyssi rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Kdyby zavedl Karneval něco jako má teď UPC, když jsem se dival, ten UPC Booster. Akorát by to pro nejnizsi tarif nemělo asi moc velký význam a ježte by se na tom prodělalo.

Upraveno uživatelem dmnc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby zavedl Karneval něco jako má teď UPC, když jsem se dival, ten UPC Booster. Akorát by to pro nejnizsi tafic nemělo asi moc velký význam a ježte by se na tom prodělalo.

Tak to co rikas je fakt demence. Kdo by na tom jako prodelal (nebo proc by to melo byt technologicky nejak problemovy). Je to proste marketingova demence protoze si si v Karnevalu asi neuvedomuji k cemu je dobry UPLOAD. Pokud mas limitovany data tak muzes mit upload treba 10mbit stejne na tom vic neprotahnes. Jako sit to urcite v pohode utahne, kdyz je opticka. Limity by to chtelo zvednout - 50 se da 100GB totalni pohoda. I pokud budes mit treba 5mbit/2mbit rychlost a 100GB tak z toho pri cenach co ty platis a za co oni koupi konektivitu maj porad vejvar jak prase -> podivejse na NETBOX tam mas o neco horsi rychlost navic BEZ limitu za 500 s Dph a nevypada to ze by nejak krachovali. Kolik je cena takove konektivity nevim ale tipoval bych neco kolem 300KC?

Uvedom si ze jinde maj za treba za 2000 ceskych 100mbit optiku. Takze se rozhodne je prostor pro zrychlovani. Protoze zase jde jen o marketingovej trik - pro lidi je dulezita aktualini rychlost ne jestli prostahujes 100GB za mesic - prumernymu uzivateli staci i tech 10GB i min (myslim lidi co nesedi 24hod u pocitace a umoznuji FAIR user policy pro stahovace) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Tak bože, na co by bylo někomu TURBO 250 + k tomu nějaka obdoba UPC Booster? Upload by ti šel sice trošku víš, ale pokud nejseš blbej, tak si něco takovýho na nizky tarif nebudes pribobjednavat!

 

PS: Prodělal by na tom zákazník, v tomhle případě, co píšu víc výše!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...