January 26, 200620 yr Pozor Tomáš řekl toto „Testujeme možnosti sítě při vysokých rychlostech. Na kvalitu připojení to samozřejmě nemá žádný vliv,“ ale nikde neni zminka ze by sme testovali 30 mega a ja vim moc dobre co se testuje a 30 mega je holej nesmysl.
January 26, 200620 yr No já se nechci přít, co řekl nebo neřekl Tomáš Kordík. Ale faktem taky je, jaký nadpis dal své tiskové zprávě Jan Hlaváč, která teď visí i na Českých médiích. I když se tady zase můžeme přít, jestli "...až 30 megabitovou rychlost..." znamená třeba 10 nebo 29,5 MB Ale věřím, že máš přeci jen o tom testování asi víc informací než pan Hlaváč.
January 26, 200620 yr Kdyby radši, místo vcelku zbytečnýho zvýšení Down zdvihli o kousek UP... a dali k dispozici veřejné IPiny - to by mělo větší smysl a nestálo by to vcelku nic... Xakru - veř.IP poskytuje kdejakej šmudla...
January 26, 200620 yr Xakru - veř.IP poskytuje kdejakej šmudla... Spravne, jenze Karneval neni smudla, Karneval je pitomec. I kdyby jim RIPE (nepravdepodobne ale mozne) nechtel dat dost subnet pro zakazniky, muzou aspon kazdemu zakaznikovi do privatni adresy staticky forwardovat jeden verejny TCP port, jak to dela na WiFi kazdej smudla co nema dost verejnych adres.
January 26, 200620 yr Co je nejhorsi: domnivam se ze defaultne nedavaji verejnou adresu nikoliv z NENAZRANOSTI, ale jednoduse z vlastni LENOSTI. Odhaduju ze za verejnou adresu si priplaci jenom zlomek (cca 1-5 procent) zakazniku, takze prijmy z toho jsou ve srovnani s negativni publicitou zanedbatelne.
January 26, 200620 yr Ne tak 30Mb se opravdu u zakazniku netestuje, to by nase sit na 110% nezvladla Jinak na tiskovkach se toho taky dost nakeca a pribarvuje se trosku pravda aby to bylo vyrazny, mi ver .
January 27, 200620 yr Tak těxh 5 Mbit/500 kbit na mém 2 megovém Turbu jede už i u mě v Kralupech... Dojem rozpačitý... Pokud to jede, opravdu to tahá 5 Mbit... jenže ono to často nejede... doposud vše fungovalo bez problému, teď každou chvíli ťuknu odkaz - a ono nic - teprve za dost dlouhou dobu se stránka začne načítat... nebo taky ne a restartuju modem No - snad jde jen o porodní bolesti...
January 27, 200620 yr Co je nejhorsi: domnivam se ze defaultne nedavaji verejnou adresu nikoliv z NENAZRANOSTI, ale jednoduse z vlastni LENOSTI. Odhaduju ze za verejnou adresu si priplaci jenom zlomek (cca 1-5 procent) zakazniku, takze prijmy z toho jsou ve srovnani s negativni publicitou zanedbatelne. Nevím, jestli z lenosti, to snad ani ne... ale souhlasím s tím, že těch 70 Kč od několika sosačů je asi nevytrhne... stejně jako ostatně celý internet, beztak žijí z kabelové TV a inet je jen doplněk na zvýšení atraktivnosti Veřejná IPina by se hodila, občas bych třeba z práce potřeboval na svůj počítač domů... ale kvůli tomu opravdu 840 Kč za rok nedám, to není dobrej kšeft Stačil by ostatně i ten namapovaný port - ale to nedělají - a v tomhle případě i vcelku chápu proč... je nás moc na jednu doménu, čili jaksi by nezbyly volné porty
January 27, 200620 yr Ona ta veřejná IP je občas potřeba i na hraní her přes internet, takže se nedá svítit. Aspoň že to o něco zlevnili, 70,- Kč měsíčně se dá unést. Na roční poplatek to raději nepřepočítávám, to kdybych takhle násobil všechno tak bych si nic nemohl předplatit
January 27, 200620 yr Stačil by ostatně i ten namapovaný port - ale to nedělají - a v tomhle případě i vcelku chápu proč... je nás moc na jednu doménu, čili jaksi by nezbyly volné porty Kdepak, principielne v tom neni zadny problem. Kdyby mel Karneval 100 000 zakazniku, a kazdemu mel staticky namapovat jeden TCP port, bude mu stacit pouzit 2 verejne IP adresy. A to samozrejme neni absolutne zadny problem. Dalsi moznost je ze mozna pouzivaji nejake extremne levne NAT boxy, ktere staticke mapovani neumeji, ale takove snad ani neexistuji... Takze bohuzel opravdu zbyva jenom ta lenost.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.