Přejít na obsah

Upc KOMBI KOMFORT 240+


Návštěvník Albert

Doporučené příspěvky

Návštěvník Albert

Zdravím,

 

mám takový dotaz resp. problém s rychlostí internetu, která není taková jaká by měla být. Tak jsem si řekl, že napíšu zde a potom se případně obrátím přímo na UPC.

 

Ke konci listopadu nám měnili modem, dali modem Cisco EPC 3925. Službu využíváme Upc KOMBI KOMFORT 240+ (internet Fiber power 240+ a Tv komfort+).

 

Tv je ok, ale rychlost netu se mi nezdá. Pokud je to 240Mbit/sec. Teoreticky bych měl dosahovat downloadu ideálně kolem 30MB/sec. Avšak, ať dělám cokoli jsem zhruba na polovině rychlosti. Když se zadaří tak je to cca 15MB/sec. Ve většině případů se moje rychlost pohybuje okolo 8-10MB/sec.

 

Postupně jsem vyměnil router a nahradil jej s gigaporty, sítovku mám tp-link TG 3269 rovněž s gigaportem a kabel mám Datacom UTP přímý 10m Cat6 a stále jsem na hodnotě +- 100Mbit/sec. Pc mám momentálně propojené přímo s UPC modemem, zkusil jsem Internet Explorer, Chrrome, vypnout MS essentials, ale výsledek stále +- kolem 10MB/sec.

 

Zde pár obrázků:

3.jpg.4d7ccee1d9399923a755560b6c2c0101.jpg

dsl.PNG.d463dcc4897c64f345e16ef7e2790797.PNG

modem.PNG.9535e587873f28a5f47d7d7d8580864c.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Albert

Aha, no tak to je dobré. Já si říkal jestli to v tom nebude, jelikož v té jejich nabídce měli uvedený nějaký technicolor, ale moc jistý jsem si nebyl.

 

Tak díky moc !

 

A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Albert

No oni nejprve přišli a vyměnili modem a potom jsem tam volal ohledně změny služby, tak by to tomu i odpovídalo. Protože v době, kdy ten modem měnili, jsem tu službu ještě neměl a slečna na telefonu mi jenom řekla, že to aktivujou a na víc se neptala. Tak jsem myslel, že ok.

 

A které modemy jsou na to určeny? Technicolor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Můžu se zeptat, který modem (v současnosti dostupný) je nejlepší?

Případně druhá otázka: necháváte kabelový modem v bridge módu a dáváte za něj firewall/router?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...