Přejít na obsah

Rychlost Poda vs. UPC


Návštěvník Drago5

Doporučené příspěvky

Návštěvník Drago5

Dobrý večer,

četl jsem různé témata ohledně rychlosti UPC, ale nechápu rozdíl, který je mně doma. Popíšu : Ještě 3 dny mám doma internet jak od PODA, tak od UPC. U Poda se jedná o rádiové připojení domu, rychlost 20 Mbit/s. A pokud jsem připojený kabelem, tak je rychlost 17-20 Mbit a zároveň té samé rychlosti dosahuju při připojení na wifi. Doma mám TP Link TP-WR340GD. V té samé místnosti mám nově UPC 40Mbit/s, dodávaný Technicolor TC7200. Při připojení kabelem frčí internet 40Mbit/s, ale při připojení přes wifi jsem někde okolo 15,5Mbit/s (měřeno na dsl.cz). Tak nevím. Routery a PC jsou v jedné místnosti, Poda frčí stále stejně, UPC na půlce. Zkoušel jsem i vypnout TP Link, jestli neruší UPC, rozdíl žádný. Poradíte? Nechtěl bych mít TP Link zapojený za Technicolorem a ještě pár dní mám možnost posuzovat. Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Jakou máš kartu v PC? Pokud pokud podporuje pouze starší standard 802.11g, tak rychlost lehce přes 20 Mbit/s je strop, na 20 Mbit/s to stačí, na 40 už ne.

2. Technicolor má interní antény a občas je hlášen horší příjem, to může být negativní vliv.

3. Jak píše Slamb, může to být na různých kanálech, kde mohou být různé podmínky, navíc na těchto frekvencích i centimetrové rozdíly v poloze Wifi bodu mohou znamenat rozdíl v šíření signálu.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Drago5

Tak v Technicolor mám nastavenou šířku 40Mhz, v notebooku je Atheros AR5007 802.11b/g WiFi Adapter. Na N-ku nemůžu otestovat, nic s N-kem nemám :( Signál mám plný na obou wifinách. Je tu sice jeden soused, co má taky UPC, tak by šlo ho požádat, ať to na chvíli vypne. Zlatý TP link... ten sem chytl v odrazem od domu v 100m vzdálené garáži. Zvládne ten můj starý šrot vysílat signál Technicoloru (mám na mysli vypnutí wifi, fungoval by jen jako router a internet šířil můj starý TP Link?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...