Přejít na obsah

Problém s rychlostí přenosu dat v domácí síti-nabízím odměnu


Návštěvník Já

Doporučené příspěvky

Návštěvník Já

Tak jsem celý včerejšek laboroval. Z ničeho nic mi to začalo fungovat v různých kombinacích. Tzn. zkusil jsem vypojit modem UPC a kopíroval jsem na nas data z připojeného PC i NB(které byly píchlé v routeru). Pak jsem do toho zase zakomponoval UPC modem a z ničeho nic mi to fugovalo, ale rychlost nebyla jak dřív těch cca 90 MB/s, ale asi jen 60 MB/s...Pak jsem vyměnil kabel a z jiným kablem byla rychlost najednou 90-100 MB/s. Otestoval jsem si to i na jiném modemu a tam nebyl problém a data šly kopírovat rychle. Zapojil jsem do toho ještě ten switch a i přesto, že ten lan konektor, kde jsem měl zapojený PC celou dobu blikal oranžově (to by mělo znamenat 100 mbit síť), tak šly data kopírovat rychle..Tak uvidím jestli mi to zase za nějaký den neklesne na těch 11 MB/s. Opravdu se má domácí síť chová poslední dobou hodně nevyspitatelně, takže se klidně může stát, že to nebude dlouho trvat a opět klesne rychlost...Každopádně to nechápu. Zkoušel jsem vše úplně stejně, jak v době, kdy mi to nefungovalo (respektive nekopírovalo rychle) a najednou byly rychlosti OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná (?) u některého zařízení hraje roli proudová nedostatečnost napájecího zdroje nebo některý budič vysílající data některého zařízení v řetězci už je nějakým způsobem na hranici, že větší rychlost hardwarově neutáhne, přepne se na 100 Mbps a s ním potom všechny články v řetězci. Trochu na to ukazuje to, že jste použil kvalitnější kabel, který zřejmě neměl takový útlum a propustil ještě danému budiči tu větší rychlost.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Já

Tak dnes ráno opět :-( Kopírování PC - NAS, PC zaplý přímo v routeru a NAS ve switchi, který je v routeru : 10-12 MB/s. Notebok připojený tak samo jak PC a opět kopírování 10-12 MB/s. Jakmile jsem, ale vytáhl NB z routeru a zapojil jsem ho do switche, který je v routeru, tak ihned rychlost 80-100 MB/s. Takže můžu dále pokrčovat v laborování. Každopádně dnes vyměním všchny kabely v domácí síti a všiml jsem si, že adaptér od switche chrlí takový divný zvuk (je to,ale už delší dobu, tzn. i v době, kdy mi jela síť naprosto bez problémů). Navíc switch je v jiné prodlužovačce než router a PC.Netuším jestli můžu použít jiný vhodně koupený adaptér ke switchi..většinou se k výrobkům píše, že se smí použít pouze originální adaptér..Switch bych měl mít ještě v záruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten zvuk - to může být pouze nějaká elektromagnetická rezonance, která se takto zvukově projevuje, nemusí se jednat o poruchu. Mám doma novou tiskárnu, která např. ve standby režimu trochu "bzučí". Navíc, jestli Vám to jede přes switch tou velkou rychlostí tak by se stále věnoval spíš tomu routeru, na ten to ukazuje zejména.

Zkusil bych zapojit adaptér routeru do úplně jiné zásuvky a ještě lépe, zkusil bych router napájet úplně jiným adaptérem, který má vyšší výstupní proud než ten originální adaptér, musí mít ale stejné výstupní napětí - obě hodnoty, jak max. výstupní proud tak napětí, jsou vždy uvedeny přímo na adaptéru.

Máte stále propojený router s UPC modemem? Zkusil bych UPC modem odpojit a po nějakou dobu fungovat bez něj, abych vyloučil jeho vliv na router (navíc tak bude k routeru připojeno pouze PC a switch takže menší proudová zátěž na router). Možná je to trochu paranoidní ta starost na dobré napájení, ale kdoví, mám několik zkušeností z praxe kdy to bylo to rozhodující.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Já

Tak jsem kompletně vyměnil kableáž, až tedy na kabel co jde z UPC přípojky do modemu. Vzal jsem kabely kategorie 6. Koupil jsem nový router (ten samý) + mám tedy novou nabíječku. Přenos PC - NAS (i naopak) je teď 70-100 MB/s. Modlím se, aby to tak zůstalo, ale mám strach, že zítra to bude zase na "svém". Všechny diody svítí na LAn vstupech žlutě, oranžová bliká (dle manuálu znamená blikající oranžová, že je přenost aktivní), všude mám opět napsáno gigová síť, tak jsem fkt zvědav..Pokud se nepodaří, tak pak ještě vyměním prodlužovačky a pokud seženu jiný adaptér k routeru (i když ten k dodanému novému je samozřejmě nový, tak vyzkouším i ten adaptér)..Vzhledem k tomu, že mám nový switch, tak mám k němu i nový adaptér. Jsem zvědav, protože tak dlouho nevyřešený problém jsem na PC ještě nezažil..

 

Edit 21:04

Tak teď je rychlost kopírování z NASU na SSD 60-70 MB/s, v opačném směru je to 90-100 MB/s..To taky nechápu..Předpokládal bych, že zápis dat bude pomalejší než jejich čtení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně se může stát, že ten napájecí adaptér k tomu routeru je prostě poddimenzovaný, byť je nový, může mít nedostatečný maximální výstupní proud. Zní to divně, ale stát se to může.

A ten rozdíl v rychlosti jak píšete je taky divný, zkusil bych obejít ten router, nejlépe propojit PC s NASem napřímo a změřit zda i potom je rychlost kopírování z NASu tak nízká. A pak bych postupně mezi PC a NAS přidával další zařízení - switch, router - a měřil bych kdy ta rychlost klesne na těch 60-70 MB/s.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Já

Dnes jsem si všiml podezřele nízké rychlosti internetu na NB (download 2 Mbit, upload 12 Mbit - upload OK, mám 12 mbit)připojenému k zabezpečené síti přes wifi. je pravda, že mám nový router a wifi sem zatím netestoval a na kvalitu signálu, jen jsem si ji zabezpečil. Na mobilu mi jede, ale plnou rychlostí UPC internetu 120 Mbit(v mobilu mám 5G). I tak se mi nezdá, že by byl router nějak porouchán...

Podíval jsem se do kasperskeho a zhrozil jsem se. V podrobné zprávě "blokování síťových útoků" jsem narazil na několik zpráv: Všechny jsou:

 

"Síťový útok Dos.Generic.SYNFlood byl zablokován" TCP z xxxxxxxx na port xxxx

Útočící počítač nebyl zablokován: jeho adresa je pravděpodobně podvodná.

 

Díval jsem se i na minulé dny, ale nic tam není. Tak nevím jestli útoky nebyly anebo to kaspersky nezaznamenává, vždy tam mám u úlohy akorát napsáno, že úloha byla spuštěna, ale nejde to rozkliknout pro výsledek..Na PC mám taky kasperskeho, tam nic takového nemám...Tak netuším jestli se mě někdo snaží prolomit přes wifi síť, hned jsem wifi zakázal. Vůbec netuším, co mám dělat, abych zjistil případného útočníka apod. Platím si licenci na kasperskeho už několik roků, toto vidím poprvé...

Rychlost kopírování dat z NASU i na NAS mám teď aktuýlně kolem 40 MB/s. Ta rychlost je hodně kolísavá, myslím ,že s tímto jsem se taky ještě nesetkal...

V PC žádný vir nemám, projedu síťový disk kasperskym a nainstaloval jsem si na nas nějaký antivirus, který je pro NAS. Poté všechny data zkopíruju do PC, obnovím tovární nastavení nasu, změním heslo a pak se uvidí...

Začínám být z toho zoufalý, ale vůbec to nechápu ! Jestli toto může být viníkem mé pomalé sítě ? Každopádně, když jsem vypl wifi, tak se rychlost nijak nezlepšila a po kabelu síťové útoky nepokračují...

Myslíte si, že se mi chce někdo (něco) dostat do sítě ?

Jinak už dávněji jsem si všiml, že mám na NB v záložce sítě (když jsem připojen k wifi)kromě mých zařízení v síti (včetně mého routeru) i router TP-LINK TL-WR741N, který v síti vůbec nikde nemám ! Myslel jsem si, že mám silný wifi signál a tím pádem chytám nějaké okolní zařízení. V sítích se bohužel nevyznám ,tak nevím jestli je OK, když se mi to zařízení v NB objevuje ?? Každopádně mám na routeru vyplé WPS a nastavil jsem si ve firewalu ochranu DOS.

 

Jinak bych předpokládal, že pokud na mé PC někdo útočí, že mi to kaspersky náležitě oznámí a ne, že to jen tak najdu někde zapadlé v kasperského protokolu...

 

Můžete mi prosím jakkoliv poradit, co mám dělat a co mám vyzkoušet ? Díky moc

 

každopádně celkem často se dívám ve webové administraci routeru, zda tam nejsou připojená jiné zařízení, než ty co mám v domácnosti a nikdy jsem nezjistil žádné cizí připojené zařízení...

 

Jak se mám tomu DOS útoku vyhbout, jestli mi on může za zpomalování sítě ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívejte se do Správce úloh na PC na vytíženost síťové karty, jestli ji v klidu něco nezahlcuje. Jinak pokud přenášíte rychlostí třeba 40 MB/s tak by měla být vytíženost cca 400 Mbps (tedy 40 %) a tak podobně.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Já

Problém s nízkou rychlostí wifi a dos útoky, jsem vyřešil přeinstalací verze kaspersky z 2014 na 2015. Teď už jede wifi cca 30-50 Mbit/s, což je myslím si na nkovou síť celkem slušné v 2,4 pásmu. I když od toho routeru bych taky čekal více. Každopádně mi nejdou ty útoky do hlavy. Evidentně nějaký problém KIS 2014, ale i ve spojení s routerem, protože na předchozím routeru mi to prostě nedělalo. A hned od zapojení nového routeru a přístupu na net přes wifi, začaly ty útoky..

Tak aspoň toto mám snad těď vyřešené..

 

Zpět k rychlostem v síti..

 

 

Nyní kopírování da z PC na NAS je 50-70 MB/s, využití sítě ve správci úloh cca 50-60 %. TYto rychlosti už se mi líbí, ale přece jenom v minulosti, než mi začaly tyto problémy jsem měl rychlosti kopírování na NAS i kolem 90 MB/s.

 

 

Zkoušel jsem data kopírovat i z NB na NAS (NB připojený k routeru) a rychlost byla pouze 15-30 MB/s..Využití sítě bylo kolem 10-15 %. O něco málo později pak byla rychlost už jen kolem 10 MB/s !! Přitom, předtím jsem měl problémy hlavně s PC a ne s NB. Teď se to nějak prohodilo..

 

 

 

 

Je to pořád takové celé divné...

Rychlosti kopírování na NAS jsou rychlejší než z nasu na HDD(SSD), hodně kolísavé rychlosti během dne. Jendou když to zkouším, tak to jede 50 MB/s, pak 70 MB/s, pak jen 40 MB/s...

 

Nevím, co mám ještě vyzkoušet..Jedině snad si někde sehnat NAS. Možnost jiného vhodného adaptéru nemám.

 

 

Edit:

 

Teď zase kopírování NAS-PC, pouze 10 MB/s.. O chvíli později jiný soubor (film) 30 MB/s...Vážně by mě zajímalo, proč mám tak nestabilní domácí síť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jste, že wifi Vám jelo download 2 Mbit, upload 12 Mbit - tedy stahování nelogicky výrazně pomalejší než posílání a že jste to vyřešil přeinstalováním antiviru. Nenainstaloval jste předtím než se Vám začal vyskytovat tento problém na počítač/počítače něco na co si už nepamatujete? Nebo se třeba na pozadí nainstalovalo/aktualizovalo něco samo ani o tom nevíte? Víte co, já bych docela tipoval, že ten Váš nelogicky nižší download způsobuje tak zvaný síťový filtr instalovaný antivirem pro monitorování veškerých příchozích dat. Odchozí data není potřeba tak důkladně prověřovat - možná proto je kopírování na NAS rychlejší než z NASU. Zkuste antivir ZCELA vypnout a možná je někde v nastavení antiviru i možnost vypnout pouze monitorování internetové komunikace.

 

Taky bych zkusil, pokud to jde, ve všech zařízeních aktualizovat firmware.

 

A taky mne napadlo jestli ta kolísavá přenosová rychlost nějak nesouvisí se zaplněním a fragmentací dat na tom NASu. Lze na něm provést defragmentaci? Čím je daný soubor víc fragmentovaný tím je jeho čtení pomalejší. Možná to zní jako "tonoucí stébla se chytá", ale kdoví.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...