Přejít na obsah

zapojení televizí a výpočetní techniky


Návštěvník davson

Doporučené příspěvky

Návštěvník davson

Prosím o radu při novém zapojení v panelákovém bytě (rekonstrukce ložnice).

Současný stav :

1) Obývák - průběžná zásuvka do které je veden hlavní kabel UPC z chodby . Z průběžné zásuvky je veden kabel na televizi v obýváku, rádio v obýváku a kabel ke koncové zásuvce v ložnici

2) Ložnice - koncová zásuvka. Zde je zapojen stolní počítač, wifimodem, repráky, telefon UPC, tiskárna,televize a notebook

 

Představuji si to takto. Nebudu mít žádnou zásuvku v ložnici. Zůstane tam jenom nový notebook (ještě nevím jaký) a nová televize :

http://www.alza.cz/29-lg-29ln460r-d407742.htm#foto

Tyto budou propojeny bezdrátově s wifimodemem.

 

Stolní počítač a repráky zruším. Cca 10 m káblu s koncovou zásuvkou smotám a dám do obýváku. Využiji místo v obývací stěně kde mám televizi. Za ni bych schoval ten smotaný kábel s koncovou zásuvkou i modem. Propojil bych modem se zásuvkou. Nebudou se ty kábly za televizí nějak navzájem rušit ?

 

Jednoduší by bylo, kdybych udělal z té průběžné zásuvky koncovou a ten kábel co spojuje obě zásuvky propojil rovnou z té zásuvky do modemu. Odpadl by jeden kábel a jedna zásuvka. Ale někdo by mi musel na kábel dát konektory. Sám to neumím, ani na to nemám vybavení. Nevím kolik by si za to mohl naúčtovat technik UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

A kde ten televizní signál chceš vzít? DVB-C se ve Wi-Fi pásmu nešíří... Nebo snad máš nějaký zvláště speciální set-top-box nebo router, do kterého připojíš signál z účastnické zásuvky UPC a ten pak bude televizní signál šířit prostřednictvím Wi-Fi k televizoru?

Prostě jediné možné řešení je přivést k televizoru televizní signál z účastnické zásuvky UPC pomocí kabelu...

 

Tomus byl rychlejší...

 

HbbTV je kombinace klasického televizního vysílání (DVB-T/C/S) a internetu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davson

Já jsem byl tak naivní, myslel jsem že si to ten signál vezme z wifimodemu, který bude připojen ke koncové zásuvce. No to je škoda. V dnešní době techniky jsem tu možnost bral tak nějak automaticky. Takže ani to "widi" mně nepomůže ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ani wi-di nepomůže...

Neznám jednoduché řešení pro bezdrátový přenos signálu DVB-C z účastnické zásuvky kabelové televize do televizoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davson

Tak to budu muset možná přehodnotit i ten typ televizoru. Stejně se mně bílá barva moc nehodila. Vše ostatní je černé. K čemu mně potom to wifi a widi bude. Jen k tomu, že tam budu mít prohlížeč ? Prý ale ani internetové bankovnictví přes televizi dělat nejde.Já jsem se chtěl hlavně zbavit podle mě zbytečných káblů. Kolikrát já už to vedení předělával. Manželka si furt vymýšlí nějaké rekonstrukce pokojů. :scratch:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Widi je prenos obrazu pres wifi.

A k cemu internet v tv? Prohlizeni youtibe, cteni zprav, prehravani videi umistenych na sitovem ulozisti, prohlizeni obrazku,... no automaticky jsi to mohl brat, ale jak bys chtel prenest dvb signal pres wifi? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davson

Proč mít internet v televizi ? Asi nejsem jediný co by to chtěl. Jinak by takové televize nevyráběli. Budu mít menší televizi s monitorem v jednom. Druhá televize se někdy hodí. Odpadnou hádky s manželkou jestli bude seriál nebo hokej. K tomu si chci koupit nějaký menší notebook nebo stolní minipočítač. Nějakou malou krabičku. Velký stolní počítač zruším tj. vyhodím. Je z roku 2004, už nestíhá a nechci mít v bytě už tak velkou, hlučnou a těžkou "krabici". Také jsem nepřítel všech zbytečných káblů. V dnešní době by to už dávno mělo být bez nich. Jsou nevzhledné, překáží a chytá se na nich prach :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...