Přejít na obsah

VYŘEŠENO - Zapojení více zásuvek TV


Návštěvník mw500

Doporučené příspěvky

Návštěvník mw500

Jak mohu způsobit rušení do sítě UPC, pokud do další zásuvky zapojím TV? Tomu nerozumím.

 

V bytě mám ve 3 pokojích 3 nové zásuvky se zdířkama TV/RAD a SAT. 1 z nich byla před rokem předělána od UPC na standardní UPC zásuvku odkud mi jde internet a kabelová TV. Jak jsou rozvody v bytě koncipované to netuším, faktem zůstává, že ve chvíli, kdy jsem chtěl ve druhém pokoji zapojit TV tak jsem na potřebný 10m značkový kabel nechytil nic.Když jsem zásuvku rozdělal, zjistil jsem, že zdířka TV/RAD není zapojena - prostě chybí kabel, naopak byla zapojena pouze zdířka SAT. Odkud tento kabel vede také netuším, ale pokud na tuto zdířku napojím onen 10m kabel tak prostě chytám veškeré programy. Jak tímto zapojením mohu způsobit rušení do sítě UPC mi zůstává záhadou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Zásuvka TV/R/SAT má jenom jeden vstupní kabel a samotná zásuvka pak funguje jako kmitočtová výhybka, která rozdělí jednotlivý pásma TV, R a SAT. Pokud je to nějaká zásuvka, která má vstupní kabely 2 (jeden na TV+R a druhej na SAT), tak je to dost atypický. A když už nic, tak bych měl pochybnosti o tom, jestli máš aspoň u sebe dostatečně oddělený větve pro všechny televizory. Jasný, když to chodí, tak OK. Ale pokud by byly časem problémy, tak víš kam máš sáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník china
Jak mohu způsobit rušení do sítě UPC, pokud do další zásuvky zapojím TV? Tomu nerozumím.

 

V bytě mám ve 3 pokojích 3 nové zásuvky se zdířkama TV/RAD a SAT. 1 z nich byla před rokem předělána od UPC na standardní UPC zásuvku odkud mi jde internet a kabelová TV. Jak jsou rozvody v bytě koncipované to netuším, faktem zůstává, že ve chvíli, kdy jsem chtěl ve druhém pokoji zapojit TV tak jsem na potřebný 10m značkový kabel nechytil nic.Když jsem zásuvku rozdělal, zjistil jsem, že zdířka TV/RAD není zapojena - prostě chybí kabel, naopak byla zapojena pouze zdířka SAT. Odkud tento kabel vede také netuším, ale pokud na tuto zdířku napojím onen 10m kabel tak prostě chytám veškeré programy. Jak tímto zapojením mohu způsobit rušení do sítě UPC mi zůstává záhadou?

 

Jednoduše nekvalitními součástkami - stará TV, stará zásuvka, konektor bez stínění, čokoláda, prostě cokoliv, co není dobře odstíněno může rušit frekvence zpětného směru u UPC a posílat zpět do rozvodu.

 

Jen jsem popisoval možnosti, neříkal jsem, že to bude rušit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...