Přejít na obsah

VYŘEŠENO - Zapojení více zásuvek TV


Návštěvník mw500

Doporučené příspěvky

Návštěvník mw500

Hledal jsem hledal a jelikož jsem vážně amatér, nějak danou věc nechápu :) Mám od UPC TV i internet v 1 zapojené zásuvce. Nyní bych chtěl používat i TV ve druhé místnosti, ale signál zřejmě nula, TV nic nenajde, je to sice starší Samsung LCD, ale digitální tuner určitě má. Chápu správně, že UPC standardně zapojuje jen 1 zásuvku a druhou si tím pádem musím objednat k zapojení?

 

Díky za odpovědi.

Upraveno uživatelem mw500
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Do tý jedný zásuvky si můžeš dát rozbočovač a vést kabel ke dvěma televizorům. Vybudování druhý zásuvky asi nebude u tebe opodstatněný. A jestli tam už rozbočovač a rozvody ke dvěma TV máš a nechodí to, tak bych hledal chybu bud v zapojení nebo v samotným použitým materiálu (vadnej rozbočovač, nevhodnej koax. kabel s vysokým útlumem, vadný koncovky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mw500

Jsem z toho trochu mimo, u 2 zásuvky mi TV na 1m no-name kabelu najde cca 16 programů a pokud ho zapojím do 10m 2x stíněného kabelu 90dB, 75 Ohmu, tak nenajde ani prd. Je možné, že už na 10m je signál tak mizerný, že bude potřeba zesilovač? Zásuvky jsou od sebe cca 3m. Tak mi úplně nepřijde, že by signál byl tak slabý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Signál na druhé zásuvce je tak mizerný, že desetimetrovým kabelem prostě neprojde. Otázkou je, proč je signál na 2. zásuvce tak slabý, to je třeba vyřešit... Je to stejný signál, jako na 1. zásuvce? Nejsou to, na příklad, starý a novější rozvod různých zdrojů signálu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mw500

Tak vyřešeno, rozdělal jsem zásuvku a zdířka TV/RAD není připojena, nějakej inteligent to zapojil na zdířku SAT, takže jsem to připojil na SAT a vše funguje. Až mě mrzí, že mě nenapadlo to tam zapojit hned. I tak díky za rady :diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Kabelovka UPC nedává zásuvky se satelitním výstupem. Ten F konektor slouží na data a do něho bych určitě nepřipojoval TV. A jestli je tam nějaká jiná zásuvka, která tam nejspíš nemá co dělat, tak bych ji radši nechal od UPC vyměnit za tu správnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mw500

Tahle zásuvka není od UPC, je nová po rekonstrukci bytu. Tu co mám od UPC je klasická na data, TV/Radio a SAT. Mě ta TV na SAT zdířku ve druhém pokoji prostě funguje, jiná zdířka zapojená není, tak v čem by mohl být problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník china

Pokud bydlíte v místě se silným DVB-T signálem je běžné, že na kus nekvalitního kabelu chytíte všechny DVB-T programy. Na kvalitní kabel to nechytnete.

Zásuvka tedy nemusí být k UPC vůbec připojena (poznáte podle programu UPC Express).

 

Pokud je byt po rekonstrukci, tak technici UPC samovolně nezapojují více TV zásuvek než je potřeba, pokud to zákazník nevyžaduje (zpolpatněno).

Ideální stav je tedy nechat si připojit druhou zásuvku technikem UPC (zpoplatněno).

V případě. že zapojíte sám počítat s možností opravy od UPC, ale s placeným výjezdem, pokud tímto vznikne nějaké rušení do sítě UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Tahle zásuvka není od UPC, je nová po rekonstrukci bytu. Tu co mám od UPC je klasická na data, TV/Radio a SAT. Mě ta TV na SAT zdířku ve druhém pokoji prostě funguje, jiná zdířka zapojená není, tak v čem by mohl být problém?

To je nějakej bastl ta zásuvka za zásuvkou, osobně bych to nechal předělat, kdoví kdo to tam dělal, když to takhle vypadá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bufalobil

při rekonstrukci jsem si nechal udělat rozvod TV na čtyři místa. Hlavní kabel je vedený do pracovny kde mám pc s tv kartou. Mám zde rozbočovač do tří míst ložnice obývák dětský pokoj. Rozbočovač je bez zesilovače a vše šlape bez problémů. Vše obyčejné koax kabely :) Ale je fakt že jsem první patro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...