Přejít na obsah

rozvod kabelů a zásuvek UPC


Návštěvník davson

Doporučené příspěvky

Návštěvník davson

Prosím o radu o novém zapojení v panelákovém bytě.

Současný stav :

1) Obývák - průběžná zásuvka do které je veden hlavní kabel UPC z chodby . Z průběžné zásuvky je veden kabel na televizi v obýváku, rádio v obýváku a kabel ke koncové zásuvce ve studentském pokoji

 

2) Studentský pokoj - koncová zásuvka. Zde je zapojen stolní počítač, modem, router, repráky, telefon UPC, tiskárna a televize. Mám i notebook.

 

Děti jsou z domu. Plánujeme ze studentského pokoje udělat ložnici, kde nebude televize a žádná výpočetní technika.

 

Plánuji zrušit modem a router a koupit nebo pronajmout wifimodem. Ten dát do obýváku. Napojit na něho jen ten UPC telefon. Zrušit stolní PC a používat jen notebook přes wifi router. Jak to mám nově propojit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník DejF

pokud jsou obě dvě zásuvky přímo vybudované od UPC, rozhodně je nedemontovat ... rozhodně se můžou kdykoliv v budoucnu hodit ...

 

modem se jen píchen do té hlavní zásuvky v obýváku na výstup int ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davson

Takže malá změna. Manželka by tam chtěla mít možnost nějaké hudby - rádio. To tam tedy budu muset tu koncovou zásuvku nechat. Nechal bych tam tedy zapojený i ten wifimodem. Místo toho káblu kde mám nyní v zásuvce televizi bych zapojil kábel k rádiu.

Anebo se dá koupit nějaké slušné rádio, které má svoji vnitřní anténu a stačilo by to jen dát do elektrické zásuvky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Abys měl programovou rozhlasovou nabídku z kabelu, tak ten koax musíš holt zapojit. Na vnitřní anténu chytneš leda zašumělý VKV a Dechovku na SV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys chtel mit modem zapojeny v obyvaku a na zasuvce treba neni datovy vystup , dalo by se to resit, necim takovym:

http://www.omko.cz/antenni-datova-zasuv ... ed-heureka

pak neni tuntne rusit koncovou zasuvku.

Jinak radio zapoj do zasuvky UPC, na antenu sice take neco hrat urcite bude, ale nebude to takova slava.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davson

V té ložnici mám tuto koncovou zásuvku:

http://old.inkat.cz/wisi/dm80.html

Nebudu to tedy komplikovat. Nechám ji tam. Zapojím rádio do prostředního FM konektoru, wifimodem do datového konektoru a TV konektor zůstane volný. Třeba si to manželka s tou televizí časem rozmyslí :D

 

Zbyde mně wifirouter Linksys Cisco WRT54GL. Myslíte, že se to dá ještě prodat ?

 

Nevíte co si UPC účtuje za výměnu modemu za wifimodem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...