Přejít na obsah

Ubee EVW3226 a automaticjé přidělení IP adresy zařízením


Návštěvník swah

Doporučené příspěvky

Návštěvník swah
To je fakt takovej problém vypnout to DHCP a přímo v zařízení natvrdo nastavit IP?

Ano.

 

Však už sem to pospal, ani DHCP vypínat nemusí, nechápu co furt vymejšlí.

Je to asi nejmíň bolestivá cesta. Připojil jsem se všemi zařízeními, u kterých jsem chtěl statickou ip do rozsahu 192.168.0.2 - 255 a pak ho změnil na 192.168.0.100. Přidělené adresy z původního rozsahu se staly statickými a jsem spokojen.

 

Díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Nevím, nevím, ale statická IP zůstane jenom ve dvou případech 1) je pevně svázaná s MAC nebo 2) je natvrdo nastavená v připojeném zařízení. Jinak po prvním restartu routeru jde do kopru. Ale hlavně, že ti to funguje :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však už sem to pospal, ani DHCP vypínat nemusí, nechápu co furt vymejšlí.

Je to asi nejmíň bolestivá cesta. Připojil jsem se všemi zařízeními, u kterých jsem chtěl statickou ip do rozsahu 192.168.0.2 - 255 a pak ho změnil na 192.168.0.100. Přidělené adresy z původního rozsahu se staly statickými a jsem spokojen.

Adresy se staly statickými - to je nějaké divné, nastav počátek DHCP rozsahu na těch 192.168.0.100 a na zařízeních, kde potřebuješ statickou adresu tu adresu nastav ručně na tom zařízení. Pokud si adresy necháš načíst přes DHCP a pak jen změníš rozsah adres pro DHCP, tak po vypršení pronájmu si ta zařízení, kde chceš mít statickou IP, načtou novou IP z nového rozsahu.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, máte pravdu. Zmátla mě v administraci informace o statické adrese - věřil jsem, že by to mohl být workaround pro to, co chci a že zůstane (samozřejmě nezůstala).

 

Problém je stále v tom, že zařízení, které mají mít statickou IP, často přenáším a opravdu se mi nechce 2x denně přenastavovat manuálně adresy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Můžu jen tak pro zajímavost vědět k čemu potřebuješ statickou interní IP? Ještě to pochopím u nějakýho NAS, kde běží FTP a potřebuješ se k němu dostat zvenku a nasměrovat porty, ale u noťasu nebo co to přenášíš je to k čemu dobrý?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzes. Prave pro zminenou NASku, HTPC, RPi. Ke vsem chci pres FTP, SSH. K telefonu a tabletum taky pres SSH. Obecne chci, aby si aplikace pamatovaly zarizeni doma primo, ale zase nechci resit kazde navsteve pritelkyne "aby jim sel internet".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nenasiel som v tom ich osekanom GUI ziadnu moznost ako prepnut modem do bridge modu. Neda sa to nejako ohackovat zmenou konfiguracie ked sa pripojim na modem cez telnet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...