Přejít na obsah

Ubee EVW3226 a automaticjé přidělení IP adresy zařízením


Návštěvník swah

Doporučené příspěvky

Návštěvník swah

Dobrý den, už asi hodinu se snažím nastavit/najít ve webové administraci možnosti nastavení přidělení (pronájem) statické lokální IP zařízením podle MAC adresy, aby se mi po uplynutí lease timu IP neměnily (typicky u HTPC, kde chci počítat se statickou lokální adresou).

 

Od UPC mám wifi router Ubee EVW3226, v administraci nic, v manuálu jakbysmet (dokonco nastavení statické adresy u zařízení při forwardování portů doporučuje, ale už neříká jak/kde). Už nevím, kam dál (poslední možnost zavolat na UPC, kde počítám, že mě budou přepojovat přes 10 lidí, proto pokládám dotaz nejdříve zde).

 

Díky za případné reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle příručky http://www.upc.cz/pdf/Manual_UbeeEVW3226.pdf strany 30 -32 lze nastavit parametr Počáteční místní adresa, pokud tam dáš např. 192.168.0.100, tak DHCP bude přidělovat adresy z rozsahu 192.168.0.100 - 192.168.0.254 a adresy 192.168.0.2 - 192.168.0.99 můžeš nastavit jako statické na zařízení, kde chceš mít statické adresy.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
To je mizérie, nechápu, jak může taková základní fce u routeru v dnešní době chybět :(

Zjevně je to router pro BFU. A tomu jsou statický IP stejně k ničemu. Však si ho nechej vyměnit za Technicolora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník swah

Tak tak, bude to lautr to samé. I u Ubee mám možnost přepnutí do bridge. Asi mi nezbyde nic jiného, než kvůli jednomu zařízení kupovat další router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...