Přejít na obsah

alternativni voip v modemu + heslo do modemu?


Návštěvník zobin

Doporučené příspěvky

Návštěvník zobin

Ahoj, kdyz uz modem ma ty 2 telefonni porty a umi fungovat jako voip prevodnik, nedal by se pouzit jako voip prevodnik na jineho operatora (v mem pridade odorik)? Asi ne, ze. Prijde mi to skoda, nemusel bych zivit dalsi krabicku (pap2t). Koukal jsem, ze bez zapojeneho kabelu ma modem (cisco 3208) ip 192.168.100.1, na webu neco je, ale je tam uzivatel+heslo, ktere neznam.

 

Da se modem pres to admin rozhrani zrestartovat i kdyz je uz pripojeny? Pokud tedy k nemu existuje nejake zname heslo a nekdo by byl tak laskav a rekl mi ho :scratch: Zmenit mac skriptem neni v openwrt problem, ale jak donutit ten modem, aby se zrestartovat jinak nez spinackama neumim. Chtel bych resit skriptem zmenu ip adresy. Nebo ma modem po pripojeni web rozhrani zamcene uplne? Zkousel jsem si i staticky nastavit ip z rozsahu 192.168.100.x, ale po pripojeni uz modem na 192.168.100.1 neposloucha.

 

Nejspis se to tu resilo 100x, ale hledani mi nic nenajde a google to tady taky zrovna asi moc neprochazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jmeno a heslo nech budto prazdne, nebo admin.

 

Pokud jsou nedostupne nektere zalozky zkus toto:

Jdi na tuto stránku: http://192.168.100.1/_aslvl.asp

 

Uživatelské jméno: admin

Heslo: W2402

 

Poté vybrat Acces Level 2 a znovu zadat přihlašovací údaje výše. Poté už by to mělo jít.

 

A co se tyka toho VoIP, tak to sisi odpovedel sam, nelze.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcman

CISCO > WLAN ASUS > PC

 

mna zaujima ako spravit, resp zohnat script ktory spustim cez prikazovy riadok na PC, aby mi zmenil mac adresu na routri a zaroven zrestartoval modem, az vtedy realne zmeni modem IP adresu. da sa to spravit nejako automaticky dvoma klikmi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zobin

Jaky mas typ modemu? U toho s wifi to problem nebude, u bridge modelu jako cisco epc3208 to problem je, protoze po pripojeni modem uz neposloucha a nelze tudiz zrestartovat, resp. zatim se mi do nej nepovedlo pres web gui dostat jinak nez s odpojenym koaxem.

 

edit: u modelu s wifi bude zas problem zmeny mac a kdyz mas za tim router, zrejme mas taky bridge model... Resim to zrovna taky, na routeru mam openwrt, kde zmenit mac adresu neni problem a modem restartuju spinackama :lol: (aspon zatim)

 

Pokud nekdo na neco prijde, rad se priucim, poku na neco prijdu ja, podelim se ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zobin

Nevim, co vsechno jde v modemu nastavit, ponevadz v offline jsem ho zkoumal jen chvilku, ale obvykle kdyz router nema apply&restart nebo tak neco, da se treba vyuzit nejaka oklika, ktera nicemu neublizi, jako treba zmena masky a po te se zarizeni obvykle zrestartuje. Vyuzival jsem toho treba u bezdratoveho voip telefonu simens A150, ktery restart taky nema, ale po zmene masky se zrestartuje. Kram jeden se cas od casu hryze, ale kdyz se z cronu na routeru vynuti curlem kazde rano zmena masky, tak funguje pomerne spolehlive.

 

Spinacky mi resi zmeny ip adres, ale resi mi to ze mam kazdy den jinou, kdybych to chtel vynutit, musim rucne vytahnout a to je reseni jak za krale klacka. Dalsi reseni je treba toto: http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 40779.html ale to je dostdrahe, krom toho dalsi zrout elektriky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zobin

Tak jsem zjistil, ze se modem nemusi vubec restartovat. Proste zmenim v roueru mac, shodim interface ifdownem, zas nahodim ifupem a mam jinou ip. Mozna by se ani nemusel interface shazovat, treba by stacilo jen vynutit dnsmasqem nove vyzadani ip. Cool :thumleft:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zobin

Aha, to jsem nevedel. No ale stejne to je lepsi nez dratem do oka :) kazdopadne spinacky fungujou paradne a jeste usetrim par korun za elektriku, ale resit zmenu ip skriptem je luxus ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...