Přejít na obsah

Konfigurace routeru za modemem


Návštěvník svata1

Doporučené příspěvky

Návštěvník svata1

Je korektní následující konfigurace routování pro zapojení kvalitnějšího routeru za modem?

Router v modemu překlápí veřejnou IP adresu do sítě 192.168.0.*. Do této sítě chci umístit druhý router s WAN IP 192.168.0.10, který bude překlápět tuto adresu na jednom LAN portu do sítě 192.168.1.* a na druhém do 192.168.2.*. Je toto nastavení překladů v pořádku - nebudou dvojitým překladem omezeny například SIP telefony?

 

Podrobněji to mám vymyšleno takto:

 

Modem od UPC Technicolor TC7200

WAN: dynamická veřejná IP

LAN: 192.168.0.1 maska: 255.255.255.0

DHCP pool od 192.168.0.30 výše

- bude sloužit pro jako WiFi přístupový bod pro návštěvy a poskytovat konektivitu za ním napojenému routeru na IP 192.168.0.10

 

Router ZyXEL ZyWALL USG 20 - připojen za modem

WAN: 192.168.0.10 maska: 255.255.255.0 gateway: 192.168.0.1

LAN1 - počítače, NAS a WiFi: 192.168.1.1 maska: 255.255.255.0

LAN2 - IP telefony: 192.168.2.1 maska: 255.255.255.0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník svata1

A nebylo by řešením aktivovat u toho Technicoloru TC7200 režim bridge? Že by Zyxell pak měl na WAN přímo veřejnou IP?

Jak v tomto režimu nastavím na Zyxellu WAN v situaci, kdy nemám pevnou IP adresu mám nastavit získání veřejné IP adresy pomocí dhcp?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Rebkos

A Vám u technicoloru jde nastavit bridge mód?

 

Od jednoho uživatele zde z fóra:

 

"Před koupí tohoto zařízení byste si měl promyslet, zda Vám vyhovuje, že nebude žádnému z Vašich zařízení za modemem přidělena veřejná IP a že DMZ tohoto modemu umí jen protokoly tcp a udp (čili sbohem, porte 41 atd)...

On by to tedy ten modem i uměl, v nastavení umožňuje přepnutí switche do módu bridge (takže by veřejné IP měly být přiděleny alespoň zařízením připojeným přes ethernet), ale UPC to ve svém upraveném firmware zařízl, to nastavení prostě není funkční, po restartu si to natáhne původní nastavení s privátními adresami..."

 

 

Já jsem nahodil bridge mód, modem se restartoval, ale router se nechytal. Neměl jsem ale vůbec čas, takže jsem to všechno jenom vypnul a šel pryč. Byt je zatím prázdnej, tak tam net není ještě potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník svata1

Ten bridge mód by se mi zamlouval více, ale četl jsem nějaké pochybnosti o tom, zda v tomto modemu korektně funguje.

 

Jak by to pak konkrétně fungovalo? Předpokládám že router za modemem by získal přímo od dhcp serveru UPC veřejnou IP. Přes jakou IP bych pak přistupoval k administraci modemu a jak by získávali sítové nastavení WiFi klienti připojení k modemu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník svata1

Když se ti ten bridge mód podařilo zprovoznit. jak máš nastavený WAN routeru za modemem - na dynamickou IP a tím pádem obdrží veřejnou adresu?

 

Pro přístup do administrace si pak musíš napevno nastavit např. IP 192.168.100.2 a připojit se kabelem přímo na LAN modemu?

 

Jak uvádíš WiFI a ostatní funkcionality modemu v tomto módu nejsou aktivní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Rebkos

WAN v routeru je na dynamickou IP, a router dostava verejnou IP.

 

Do administrace modemu se dostanu pres 192.168.100.1, kabelem klidne az na LANu routeru nebo i pres wifi routeru.

 

Wifi na modemu jsem nezkousel, mel jsem to rovnou vypnuty, ale myslim ze wifi na modemu nebude aktivni, bude slouzit jenom jako modem.

 

A kdyby byl najekej problem, tak staci modem resetovat tlacitkem vzadu a vrati se do tovarniho nastaveni, tzn. bude fungovat i jako router a do nastaveni se pak dostanes klasicky pres 192.168.0.1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...