Přejít na obsah

Menší rychlost, než mám mít


Návštěvník milan.karvina

Doporučené příspěvky

Návštěvník

tak to byl omyl.. goognul jsem si typ notebooku a viděl jsem ty hodnoty 10/100/1000 ale patřilo to trošku lepší vezri ntb než mám já... já mám pouze 10/100.. tohle jsem nevěděl... jinak bych ten krám ani nekoupil... tak se zeptám, pomůže mi tohle? http://www.alza.cz/edimax-eu-4306-d440696.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když sem měl 100 Mbit síťovky v PC routeru, tak sem taky víc než 90 Mbit z toho nevytlačil. Kvůli 120 Mbit je ale otázka, jestli má cenu to řešit, to není zas až takový rozdíl. Nicméně ten USB adaptér, pokud je kvalitní, tak by měl pomoci, pokud máš USB 2, tak tipuju, že to dá tak 250 Mbit, pokud USB 3, tak by ses mohl přiblížit tomu gigabitu. Pokud máš na USB i další zařízení přenášející hodně dat jako třeba disk, tak to může mít negativní dopad na rychlost.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

budu mít usb 3 a jiné externí zařízení nepoužívám :) takže by to mohlo klapnout :) jinak neřešil bych to kdybych stahoval aspoň těch 12 MB.. ale průměrná rychlost je 7mb/s.. špičkově to lítá tak na 9mbs ale to jen chvíli a pak zase tak 6-7 mb/s.. takže jdu do obchodu a dám echo jestli to pomohlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

tak mám story z dnešního nákupu externí síťové karty.. Buď je idiot prodavač v Alfacompu nebo já.. nedokázal pochopit proč potřebuju gigovou síťovku.. že když mám 120mb internet a stahuju jen 8mb/s že není chyba v síťové kartě že ta v klidu utáhne ještě dalších 92mb.. snažil jsem se mu vysvětlit, že 120mbit/S je v reálu 15mb/s já stahuju pouze 7mb/s.. no prostě chyba je někde jinde.. že síťovka je v pořádku a dostačující že utáhne klidně dallších 90mb/s že 100mb síťovka bojatě stačí...... prostě idiot.. normálně mi to neprodal.. dnes to objednám z Alzy.. případně ješte položím otázku hodnoty 10/100/1000 u síťové karty jsou v Megabitech nebo megabajtech?? protože doteď jsem počítal že v megabajtech tudíž 12,5mb (100:8) je to správně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Neviděl jsem prodavače, kterej by něco chápal :D a tady je navíc divný, že to vůbec zkoumal. Měl sáhnout do regálu a prodat. Hodnoty jsou samozřejmě v b neboli bitech za sekundu. Ovšem 100 Mbps síťovka se musí té rychlosti 100 blížit nadoraz, tj. klidně 95 Mbps z toho musí jít vyrazit. A to už rozdíl oproti papírový hodnotě 120 Mbps není tak velký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlosti síťovek (a přenosových rychlostí obecně) se obvykle uvádějí v Megabitech, značí se Mb (velké M malé b), při stahování prohlížeče ale častěji ukazují v MegaBytech, značí se MB (velké M velké B), dneska to bohužel lidi mají dost často problém rozlišit, takže já když někde píšu, tak to vždy vypisuju slovem (Mbit/MByte). Malé m značí mili (tisícina). Každopádně prodavač je trouba a ty málo asertivní, že sis neprosadil svou a odešel s nepořízenou. :-)

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník radoslavcz
tak mám story z dnešního nákupu externí síťové karty.. Buď je idiot prodavač v Alfacompu nebo já.. nedokázal pochopit proč potřebuju gigovou síťovku.. že když mám 120mb internet a stahuju jen 8mb/s že není chyba v síťové kartě že ta v klidu utáhne ještě dalších 92mb.. snažil jsem se mu vysvětlit, že 120mbit/S je v reálu 15mb/s já stahuju pouze 7mb/s.. no prostě chyba je někde jinde.. že síťovka je v pořádku a dostačující že utáhne klidně dallších 90mb/s že 100mb síťovka bojatě stačí...... prostě idiot.. normálně mi to neprodal.. dnes to objednám z Alzy.. případně ješte položím otázku hodnoty 10/100/1000 u síťové karty jsou v Megabitech nebo megabajtech?? protože doteď jsem počítal že v megabajtech tudíž 12,5mb (100:8) je to správně?

 

Možná by nebylo od věci používat velká a malá písmenka :) např. "120 Mb/s (megabitů) je v reálu 15 MB/s (megabajtů)" apod.

do velkého "M" je vejde 8 malých "m", ale do malého "m" se velké "M" nevejde ani jedno.

Upraveno uživatelem radoslavcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...