Přejít na obsah

Výměna modemu


Návštěvník Carloss

Doporučené příspěvky

Návštěvník eda

Zdravím všechny odborníky UPC a mám na ně dotaz.

Jsem dlouholetý zákazník UPC (a předchúdců) a používám stále jejich stařičký modem Motorola (možná má už 20 let). Otázka zní, zda je možna nějaká výměna za novější, lepší ?

Za ten starý technický zázrak, který za chvíli asi bude patřit už do technického muzea, platím měsíčně 50,-Kč a předpokládám, že už dávno jeho cena klesla na nulu. Tak jaké jsou možnosti výměny. Mám na tohoto starouška použít kladívko, abych mohl požádat o výměnu, nebo stačí kontaktovat UPC ? Ještě se zeptám zda za tu výměnu nebudu něco platit, nebo se mně za nový modem nezvedne cena jeho pronájmu třeba na dvounásobek.

U souseda vyměnili modem (ten jeho po zásluze umřel) a donesli mu nějaký nový, který má v sobě už i wifi.

Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
Zdravím všechny odborníky UPC a mám na ně dotaz.

Jsem dlouholetý zákazník UPC (a předchúdců) a používám stále jejich stařičký modem Motorola (možná má už 20 let). Otázka zní, zda je možna nějaká výměna za novější, lepší ?

Za ten starý technický zázrak, který za chvíli asi bude patřit už do technického muzea, platím měsíčně 50,-Kč a předpokládám, že už dávno jeho cena klesla na nulu. Tak jaké jsou možnosti výměny. Mám na tohoto starouška použít kladívko, abych mohl požádat o výměnu, nebo stačí kontaktovat UPC ? Ještě se zeptám zda za tu výměnu nebudu něco platit, nebo se mně za nový modem nezvedne cena jeho pronájmu třeba na dvounásobek.

U souseda vyměnili modem (ten jeho po zásluze umřel) a donesli mu nějaký nový, který má v sobě už i wifi.

Děkuji za odpovědi.

 

http://www.upc.cz/o-upc/pro-novinare/ti ... y-za-nove/

 

Pokud tě ještě UPC nekontaktovalo, tak pravděpodobně brzy bude, popřípadě se jim můžeš ozvat sám přes Kontaktní centrum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník eda

Katoda - děkuji za rychlou odpověď.

Výměnu modemu se tedy asi tohoto roku snad dočkám, ale cena pronájmu vzroste měsíčně o 20,-Kč.

Ještě se zastavím k pojmu výměna z výše uvedeného odkazu.

K starším sousedům přišel pán a vybalil a položil na PC nový modem a vzal si pod paži starý a měl se k odchodu. Sousedka, která byla sama doma se ho ještě stačila dotázat, zda jim ho aspoň zapojí a zkontroluje funkčnost. Odpověď zněla, že to provádějí pouze za úhradu 700,-Kč. No chápu, že je to nějaký technický úkon, který není zadarmo, ale ta cena je opravdu vysoká.

To, ale potom ten technický pracovník by se mněl jmenovat "donašeč modemu" (a ne technik) a klidně by toto povolání mohl dělat každý nekvalifikovaný člověk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instalace nebo výměna příjímacího/přijímacích zařízení technikem 403,33 Kč Službu na dodaném přijímacím/přijímacích zařízeních zprovozní technik.

 

http://www.upc.cz/pdf/Cenik.pdf

 

 

samoinstalace je samozřejmě zdarma 0Kč,pouze donese modem a vyplní protokol a padá pryč

  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sou to sráči, já sem taky při přechodu na Fiber 60 zaplatil litr za výměnu modemu (650 výměna + 400 instalace). Pokud by si to chtěli účtovat i při výměně vyvolané z jejich strany, tak by byla fakt nehoráznost.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

To si určitě neúčtujou, to by je každej poslal někam a nechal si starej modem. Navíc mně není ani moc jasný, proč se UPC tak vehementně snaží vyměňovat modemy, když na síti můžou v pohodě běhat jak ED2, tak ED3 současně a ničemu to nevadí a ještě ušetří za samotnou výměnu. Ne každej chce nutně tarify 120 a 240, spousta lidí si vystačí i s 40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník eda

V tom oznámení co tu odkázal Katoda je uvedeno, že UPC postupně vyměňuje starší modemy za nové pro stávající zákazníky zdarma. U toho mého souseda, kterému zkolaboval modem nakonec nevzali také žádný poplatek, ale také tam ani nevytáhli napájení ze sítě, to musela udělat sousedka.

 

Mírně odbočím a vzpomenu na vzpomínání mého kamaráda, který určitý čas byl v USA a popisoval jak si tam zařizoval kabelovku. Jak si tam zákazníka váží, po určité době bezproblémového placení mu zdarma připojili dalších 10 filmových kanálů jako bonus, zrychlili automaticky zdrama net a na vánoce mu ta kabelovka ještě poslala čumkartu se Santa Clausem.

Tady se nedovoláte ani na podporu a že by vás někdo informoval aspoň emailovou zprávou o nějakých změnách, třeba že se budou vyměňovat medemy, tak to vůbec nehrozí. Jediná rychlá reakce je, když jim pošlete výpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si určitě neúčtujou, to by je každej poslal někam a nechal si starej modem. Navíc mně není ani moc jasný, proč se UPC tak vehementně snaží vyměňovat modemy, když na síti můžou v pohodě běhat jak ED2, tak ED3 současně a ničemu to nevadí a ještě ušetří za samotnou výměnu. Ne každej chce nutně tarify 120 a 240, spousta lidí si vystačí i s 40.

ale na 40/4 se taky dávají ED3 modemy

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Však se taky divím proč, když u týto rychlosti stačí v pohodě ED2. Ještě to beru u novejch zákazníků, když má UPC už jenom ED3 modemy, tak je bude dávat všem, ale vyměňovat starý za nový úplně zbytečně, to fakt postrádá logiku. Leda by UPC čítalo s tím, že budou všichni časem na 120+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník china
Katoda - děkuji za rychlou odpověď.

Výměnu modemu se tedy asi tohoto roku snad dočkám, ale cena pronájmu vzroste měsíčně o 20,-Kč.

Ještě se zastavím k pojmu výměna z výše uvedeného odkazu.

K starším sousedům přišel pán a vybalil a položil na PC nový modem a vzal si pod paži starý a měl se k odchodu. Sousedka, která byla sama doma se ho ještě stačila dotázat, zda jim ho aspoň zapojí a zkontroluje funkčnost. Odpověď zněla, že to provádějí pouze za úhradu 700,-Kč. No chápu, že je to nějaký technický úkon, který není zadarmo, ale ta cena je opravdu vysoká.

To, ale potom ten technický pracovník by se mněl jmenovat "donašeč modemu" (a ne technik) a klidně by toto povolání mohl dělat každý nekvalifikovaný člověk.

 

V případě výměny modemu ze strany UPC:

V rámci výměny se dává kabelový za kabelový. Cena za pronájem zůstává stejná.

Cena za výměnu v tomto případě je 0,- Kč a technik odpojí i zapojí.

 

V případě výměny modemu z důvodu např. zvýšení rychlosti:

Cena výměny je 403,33 Kč a technici ceník ani technologické postupy opravdu nevytváří. Možná by Vás zajímal třeba ceník konkurence za připojení modemu

( http://www.o2.cz/file_conver/17713/Ceni ... 140601.pdf )

 

Nevím, jak by nekvalifikovaný člověk vyřešil např. nefunkční inet/tv u dalšího zákazníka (resp. vím :puker::cry: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...