Přejít na obsah

Zapojení druhé TV


BimboCZ

Doporučené příspěvky

Chci koupit malou druhou TV . Jenom něco do ložnice a chtěl bych radu ohledně zapojení. K druhé nové TV mi stačí jenom základní nabídka .

Základní TV je propojena s setoboxem Cinx-cv 5000IL . A vybraná druhá TV je Philips 22PFL4008H

  • Můžu vyvést ze setoboxu Cinx-cv 5000IL k nové TV koax a očekávat že mi půjde jenom základní nabídka (analog)?
     
  • Nová TV má funkci nahrávání pořadů na HDD/Flash ale jenom digitálních dle manuálu výrobce . Bude možné toto nahrávání při takovémto způsobu připojení? .Sám myslím že asi ne .
     
  • Pokud bych zapojil tuto TV na klasický rozvod STA společné antény , tak by PVR funkce šla?
     
  • A pokud bych se rozhodnul nakonec zainvestovat do Ca modulu a tak bych se chtěl zeptat zda není ze strany UPC funkce nahrávání omezována .A ještě jestli je tu někdo se zkušenostmi s kompabilitou Ca modulů a TV Philips.

 

Děkuji za rady.

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nevím, co si představuješ pod pojmem základní nabídka, dle mého názoru v tomto případě plně postačí nabídka stanic v DVB-T systému, která je v kabelu UPC širší, než z éteru (uvedený typ tv má možnost příjmu DVB-C i DVB-T).

Z STB můžeš vyvést sígnál na další tv (signal loop), půjde samozřejmě analog i digitál. Pokud ovšem je STB pro signál průchozí i ve vypnutém stavu (což novější STB, dle doporučení EU neumožňují...).

PVR funkce platí pouze pro digitální příjem (s analogem není slučitelná technicky), i při signálu vedeném přes STB by měla být funkční. Většina značkových televizorů umožňuje přehrát zaznamenaný pořad pouze v tom samém televizoru, záznam je tedy zcela nepřenosný na jiný přístroj, byť stejné značky a typu...

Ty máš v bytě přípojku kabelové tv od UPC i STA, nebo to nerozlišuješ?

CA modul nesouvisí s možností nahrávání (tedy zatím..), je to záležitost televizoru... Počet programů v rozvodu STA je zcela určitě podstatně menší, než počet volných programů v DTV-T v síti UPC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za reakci.

Nevím, co si představuješ pod pojmem základní nabídka

Tím je myšleno příjem kanálů jenom na koax kabel ze zásuvky upc bez použití setoboxu nebo Ca modulu.

Pokud ovšem je STB pro signál průchozí i ve vypnutém stavu

To mě nenapadlo . Snad to starý Cinx-cv 5000IL umí , jinak bych asi řešil rozdvojkou.

PVR funkce platí pouze pro digitální příjem (s analogem není slučitelná technicky), i při signálu vedeném přes STB by měla být funkční

Znamená to tedy že když použiju ten (signal loop) a dále už žádný Setobox/Ca modul u druhé TV , tak PVR půjde ? Protože základní nabídka DVB-T od UPC je digitální normě?

Ty máš v bytě přípojku kabelové tv od UPC i STA, nebo to nerozlišuješ?

Mám jak zásuvku od UPC tak i samostatnou STA (ta není odzkoušena zda funguje)

CA modul nesouvisí s možností nahrávání (tedy zatím..)

(Myšleno ohledně ochrany CI+)

Z manuálu k TV :

* Nahrávání USB lze použít pouze pro digitální kanály. Nahrávání může být omezeno ochranou vysílání proti kopírování (CI+). Mohou rovněž platit omezení podle jednotlivých zemí a kanálů

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Starý Cinx-cv 5000IL to skutečně asi umí, v podstatě se chová jako rozdvojka (správněji rozbočovač nebo splitter). Takže (alespoň pro začátek) zapomeň na STB, CAM apod., připoj nový tv kabelem do účastnické zásuvky UPC, přímo nebo přes rozbočovač či STB a naladíš relativně dost kanálů v DVB-T, viz tady na konci seznamu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koupil zmíněnou druhou TV a zapojil přes Hama anténní rozbočovač http://www.alza.cz/hama-antenni-rozbocovac-d110106.htm a na nové TV hrozně špatný signál (Kostičky , zadrhávání, zrnitost) . Rozbočovač jsem vyndal a zapojil přes ten vývod na setoboxu a pak to všechno jde jak má . Teď netuším zda jsem vybral špatný rozbočovač nebo je to vadný kus . Máte někdo nějaký tip na odskoušený rozbočovač? Díky

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

S tímto rozbočovačem jsou obecně velmi dobré zkušenosti (rozsah do 1 GHz , i když nerozumím tomu s trafem v popisu. Předpokládám, že loop out Handanu neobsahuje žádný zesilovač, takže problém jedině v kabelu, třeba násilný ohyb u konektoru a pod..., i když ani vadný kus asi nelze vyloučit. Na rozbočovači by měl být text, zkontroluj, zda je to skutečně rozbočovač, útlum cca -3dB, rozah do 800 až 1000 MHz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Raději jsem vrátil TV v ochranné lhůtě 14 dní bez udání důvodu. Taky jsem se dočetl že vadné pixely nejsou důvod k reklamaci . Je to prý přirozená povaha věci. A záleží na počtu vadných pixelů a subpixelů. A každý výrobce jako vadu bere jiný počet.

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...