Přejít na obsah

Jak sesíťovat 2 PC [switch]


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Je možné přes switch sesíťovat 2 PC tak, aby na sebe viděly? Mám 2 neveřejné IP

Zapojení:

                /-pc1(WinXP)
-modem--switch-<
               \-pc2(Win98SE)

Procházel jsem snad všechna témata, ale nic vhodného jsem nenašel. Předem děkuji za konstruktivní náměty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Je to vcelku naprosto primitivní. Stačí vaši síť sesíťovat tak, jak jste zde ukázal ve vašem příspevku a na každém pc (tjn. na pc1 WinXP, pc2 Win98) nastavit síťovce jednu z dvou neveřejných IP adres Tedy maska a brána zůstane na každém PC stejna, pouze IP adresa.

 

Pokuď by jsi chtěl časem zasíťovat k tobě ježte nějaký počítač, musíš si buď přikoupit neverejnou IP, ci veřejnou, popřípadě si koupit pred switch nějaký router!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Internet funguje (nastavoval technik K.); jde mi o to, jak nastavit jednotlivé PC tak, aby mohli kominikovat přímo mezi sebou (LAN, teda jestli to jde za pomoci switche).

 

Díval jsem se i na návod k nastavení na stránkách K. a tam píšou (kromě jiného):

7) Na této kartě zatrhněte Použít pro síť LAN server proxy (1) a do políčka Adresa vyplňte proxy.karneval.cz (2).a dále do Port zadejte 3128 (3).Nakonec potvrďte kliknutím na OK(4).

což mi tam technik nenastavil, ale internet přesto jde na obou PC bez problémů.

 

Je to klíč k mému problému? Nebo mají na K. neaktuální návody. :idea:

btw. Ptám se hlavně proto, že mi ten technik říkal, že 2 PC přes switch nejde sesíťovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezisi co to bylo zase "technika", kdyz tvrdi takovy hovadiny. :lol:

Ten proxy nech klidne vypnuty, nema to na nic vliv.

Pro sesitovani (aby na sebe PC videly) je potreba nastavit to co rikal DMNC a take nastavit stejnou Pracovni skupinu a take zapnout sdileni souboru v sitich Microsoft.

ja to tak take mam a funguje to naprosto bez problemu

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to chci zapojit stejne jak zde popsano...mam ale problem

oba PC mi jedou nezavisle na sobe v pohode v internetu (pokud je zapojim po jednom)

Jakmile je ale dam za ten switch (3com Officeconnect 8port switch), tak nedokazu rozjet net ani na jednom...proste je to mrtve, diody na switchi sviti jak maji, nastaveni LAN na PC nemenim (kazdy ma svou neverejnou IP od karnevalu), ale proste to nejede, samozrejme to kvuli MAC restartuji...

Kde muze byt problem...nevim jestli by to mohlo neco s tim mit spolecneho, ale switch zapojuji do cca 15-20m (nevim presne, je to pod kobercem a za nabytkem) kabelu primo na modem a pak chci dat 1.PC asi 2m od switche a 2.PC 10m. Skupiny na obou C jsou ruzne, ale to je si jedno, pokud ted nepotrebuju videt z jednoho PC do druheho...

Jak rikam, jakmile jsou ty PC jednotlive primo za modemem, tak to jede bez problemu (jen restart modemu kvuli MAC nutny). Nemusi karneval jeste neco zaktivovat?

Poradi mi nekdo? Ten switch mam pujceny (nastesti), mel by fungovat bez problemu (jeste vyzkousim), diody sviti jak maji i na modemu sviti vse jak ma byt...než si koupim svuj switch, tak to chci mit vyzkousene.

 

Diky predem za Vase rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý odhad:

switch jsem zkusil jinde a take nic, asi docela vzacnost, ale nejedou pres nej data, diody se rozsviti a pak je mrtvej...

ted mam pujcenej jinej kousek taky 3com, ten mi jede bez problemu, vecer ho pichnu do karnevalu a doufam, ze to bude taky ok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem přinesl ten druhej switch a opět nic...

pak jsem ho vzal, pichnul do nej primo drat za modemem (cca 2m kabelu), restartoval modem 1. PC jsem pichnul na ten 15-20m drat za switch a najednou to jede...nechce se mi ale tahat druhej kabel pres celej byt kdyz budou pc do 5m od sebe...jake mate zkusenosti, jak mate dlouhej kabel od modemu do switche? neni tam nejake omezeni? treba by to novejsi switch prekonal bez problemu. Kabely mam odzkousene, jsou ok, nakonec je i ted pouzivam, akorat switch je bliz k modemu. Nechci to ale tak nechat, protoze se mi nechce tahat dalsi drat.

Jak daleko mate switch od modemu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...