Přejít na obsah

Problém s rychlostí


Návštěvník Sentiel

Doporučené příspěvky

Návštěvník Sentiel

Ahoj. :)

 

Přešel jsem z UPC internetu který měl cca 20-25 Mb/s download a 2-3 Mb/s upload (už si nevzpomenu na přesný název služby) na Fiber Power 120+, který má mít 120 Mb/s download a 12 Mb/s upload.

Problém je v tom že internet této rychlosti nedosahuje. Upload se opravdu zvedl, ale download je stále okolo 25 Mb/s.

 

Zde jsou výsledky několika zrovna provedených testů.

rychlost.cz

 

20133751877.png

20133753135.png

Výsledky se liší dle času testu. Tohle je prozatím ten nejlepší výsledek. Ve většině případů tento test nahlásí nulový upload (N/A) a nízkou stabilitu 40-60%.

 

speedtest.net

 

2979501932.png

Opět, nejlepší výsledek.

 

A nakonec, test ze stránek UPC.

 

2nv8n69.jpg

Je zajímavé že test ze stránek UPC má nejlepší výsledky a to i přes to že je provozován Ookla, stejně jako test na speedtest.net

 

 

Během testů byl prohlížeč jedinou aplikací využívající internet.

Bydlím v Ostravě. Jestli to má na něco vliv.

Technik mi vyměnil starý modem za nový, značky Ubee. Modem je úplně nový.

Tento konkrétní internet mám pouze na videohry a tak je modem přímo připojený k PS3, nebo Xboxu, dle toho na čem zrovna hraju. Žádné jiné zařízení není k modemu připojeno.

Koaxiál je zapojen a utažen.

Ethernet kabel je v perfektním stavu.

Kontaktoval jsem elektronicky UPC, ale neodpověděli mi a přiznám se že se mi nechce platit stovku za kecání s operátorkou, které nejspíš k ničemu nepovede.

Nic víc mě nenapadá...

 

Jsem ochotný přehlédnout rozdíl 20% v rychlosti připojení, ale tohle je opravdu příliš. Známý mi řekl že pokud s tím ISP něco neudělá, pak jim můžu vypovědět smlouvu kvůli nedodržení smluvních podmínek. I kdyby to byla pravda a i přesto že bych od UPC nejraději odešel, je UPC jediný ISP, kterého můžu v místě mého bydliště mít. Snad kromě mobilních operátorů, ale s těmi nechci mít nic společného. Mám s nimi ještě horší zkušenosti než s UPC. A stěhovat se nechci, mám to tu docela rád. :)

 

Jsem si jistý že nejsem ani první, ani poslední kdo narazil na tento, či podobný problém a tak bych chtěl požádat o pomoc a radu jak vzniklou situaci řešit.

Předem děkuji. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sentiel
Já jsem též řešil ten problém a dnes mi zavolal technik že to mám zkusit na této adrese http://www.speedtest.net/my-result/2979723205 tak to zkuste

Presne ve druhem spoileru je vysledek prave z teto stranky, jen ve forme obrazku, aby nikdo nemusel klikat na link.

 

btw

Prave jsem musel ukoncit hru kvuli hroznemu lagu. Hned dam test pripojeni a co nevidim.

20133754021.png

Toto ma k 120 Mb/s opravdu hodne daleko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sentiel
musíš na speedtestu najít server ingoldstad německo

:?

Nechápu jak změna serveru ovlivní výsledky. I kdyby tam rozdíl byl, faktem zůstává že samotné zařízení ke kterým je internet připojen ukazuje že je připojení pomalé a při hraní her laguju úplně stejně jako s 25 Mb/s, které jsem měl předtím.

Ale rád Vám vyhovím.

Zde jsou výsledky.

2979863719.png

http://www.speedtest.net/my-result/2979863719

Jak vidíte, rozdíl je minimální.

Ve skutečnosti jsem s uploadem spokojený. Dle tohoto testu je dokonce o 0,09 Mb/s rychlejší než by měl být, ale ten download je stále otřesný.

 

Technická poznámka:UPC neuznává měření na rychlost.cz,dokonce ani upc test rychlosti,ale speedtest.net ano.

To je trošku divné, ne?

Čekal bych že jejich vlastní test pro ně bude nejdůležitější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sentiel

Tak jsem tedy zavolal na zákaznickou linku.

Stálo mě to nervy, dvacet minut života a cca stovku za hovor.

 

Chlapík mi řekl že jakékoliv testy na internetu, včetně toho jejich jsou zbytečné, protože se při nich nestahují dosti velké soubory a tak se ten internet nestačí pořádně vytížit. Tak mi nadiktoval odkaz na UPC ftp, odkud jsem musel stáhnout 5 souborů současně aby jsme ověřily rychlost. Dle toho co mi řekl, mám rychlost downloadu cca 60 Mb/s. Na tuto hodnotu přišel dle toho kolik MB/s se stahovalo z každého z těch pěti souborů dohromady. 1,5 - 2MB/s za jeden soubor.

Zajímavé.

 

Snažil jsem se mu několikrát vysvětlit že nic nestahuju a internet mám jen a pouze na hraní her. I přesto že mám Fiber Power 120+ stále laguju jako když jsem měl 25 Mb/s. Chlapík mi tvrdil že při hraní her ten rozdíl mezi 25 a 120 Mb/s nepoznám. Když jsem se ho snažil vyvést z omylu, začal mi tvrdit že PS3 ten internet nezvládá a tak ho neumí využít.

:shock:

 

Řekl jsem mu že mne jeho názory nezajímají (už mě docela sral popravdě) a že prostě se 120 Mb/s netem neexistuje abych se teleportoval po mapách jako bych měl doma dial-up. Mám X kamarádů s horším připojením, kteří ten net využívají i na více přístrojů současně a i tak laguju vždy nejvíc já.

Chlapík nechápal a tak jsem si nakonec pod výhružkou platby 400 Kč objednal výjezd technika.

 

Klidně si ty peníze zaplatím, je mi to jedno. Jen chci vidět download rychlost s třícifernou hodnotu když si na PS3 zapnu test připojení a ve hrách ukazatel rychlosti připojení jinde než na minimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...