Přejít na obsah

Podvodný e-mail od "UPC"


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Na udičku jsem se, doufám, nechytil.

Jelikož nemám v úmyslu svůj pc propůjčovat botům k různým útokům na servery, volal jsem na KC (po 19. hodině!), kupodivu jsem se na druhý pokus spojil s živým operátorem. Ihned zbystřil a zastříhal ušima a odvětil, že bude informovat kolegy...

 

Asi by bylo vhodné volat na KC, ať to začnou brát vážně.

Na a asi za 10 minut mi volala botka z UPC a žádala o ohodnocení služeb a přístupu operátora :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tak zrekapituluji. Nejprve jsem poslal text e-mailu na KS, poté se mi podařilo spojit s živým operátorem...

Dnes jasem obdržel odpověď z KC:

"...Vážený pane nnn,

dovolte, abychom reagovali na Váš e-mail ze dne 1. 5. 2013.

Chtěli bychom Vám potvrdit, že se rozhodně nejedná o email odeslaný naší společností a skutečně jde o podvodný e-mail. Pro Vaši ochranu zdvořile žádáme o jeho vymazání z Vaší e-mailové schránky do složky spam.

Děkujeme Vám za pochopení."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdo zneuzil webove stranky spolecnosti Lica k sireni podvodnych mailu, na jejich web umistil soubor, ktery presmerovava na podvodnou adresu vybizejici k zadani cisla platebni karty

a pak odtud nejspis i stahl i dostupne emailove adresy uzivatelu UPC, budto je nasel treba v diskuzich, nebo stranky primo hacknul a nasel si adresy v databazi.

 

Co me ale nejvic stve, ze Lica to neresi, i kdyz jsem jim vcera vecer posilal dva emaily, tak se nic nezmenilo a nebezpecny soubor na jejich serveru je stale dostupny.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Já jsem server Lica nezkoumal a ani v poslední době nenavštívil, takže nevím, ale.. nebezpecny soubor na jejich serveru je stale dostupny. Není to na oznámení Policii ČR?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Asi se v Lice už probudili...

Pátrat po původu účtu asi není v možnostech běžného správce webu, ale možná se mýlím, není to má oblast zájmu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...