Přejít na obsah

DVB Viewer - Diakritika


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Pánové (samozřejmě i dámy) uživatelé programu, v poslední době pozoruju malé problémy s diakritikou. Nejedná se o problém s nekompatibilitou kódových stránek češtiny, ale prostě někdy se některé znaky s diakritikou nezobrazí, namísto znaku s diakritikou se zobrazí obvykle O nebo B a za ním příslušné písmeno bez diakritiky - ve stejném textu někdy správné zobrazení, někdy chybné. Problém jsem pozoroval nejprve u DVBV RS na jednom pc, poté i v DVBV na jiném pc. V muxu chyba není, na tv je zobrazení správné, DVBV GE zobrazí stejný text také správně. DVB Viewer v 5.0, Recording Service v 1.24b.

Postřehl jste někdo tuto chybu, kde je problém? Mé jazykové znalosti nepostačují k popisu problému na Bug Reports Ch.H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem něco takového zatím nepostřehnul, ale to je možná dáno tím, že nyní na popisy pořadů moc nekoukám a jde mi hlavně o bezchybné nahrání pořadu (na druhou stranu ale pokud bych měl chyby v diakritice v názvu pořadu tak by to mělo vliv na moje autotimery v recording service).

 

Já už jsem jim tam reportoval dvě chyby - jednu odstranili a o jedné se s nimi stále dohaduji.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V názvu pořadu jsem chybu nepozoroval, jenom v textu (popisu) a to i v HTML. Dodávám, v C i T, chyba v programu, v nižších verzích ne.

Vím, ...wrongly mark some timers... Používal jsem na jednom pc současně Technisat CableStar Combo HD CI (DVB-C/T) a dvoutunerový USB LV52T (DVB-T), nezaznamenal jsem popisovaný problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak skutečně jsou v těch popisech chyby. Např. v popisech dnešních pořadů, abych byl konkrétní:

Prima family: Nikdo není dokonalý

Čt2: Stopy, fakta, tajemství

Čt1: Tísňová linka

 

Je zajímavé, že jsou zobrazeny chybně pouze některé znaky s diakritikou. Někde jsou TY SAMÉ znaky zobrazeny v daném popisu správně a jinde zase špatně.

 

Stejně chybně to zobrazuje i ta předchozí verze DVBVieweru 4.9.6.20.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Retiree

Vracím se k tématu, mám dotaz (technik, Tomus,...) Jaká znaková sada (sady) se používá k šíření EPG dat?

Výše popsaný problém je zjevně problémem DVB Vieweru, nicméně si chci "prohlédnout" kódy znaků s diakritikou.

Jen ještě upřesním:

dlouhé samohlásky á, é, í se zobrazí Ba, Be, Bi

hlásky s háčkem ě, š, ž,... jako Oe, Os, Oz,...

Problém se vyskytuje zcela náhodně v popisu programu, výjimečně v názvu. Část delšího textu je OK, v jiné části téhož textu se objevují popsané chyby...

Následující (předchozí) program stejné stanice je obvykle bez chyb...

Stejný problém na různých PC, u stejné stanice v DVB-C i v DVB-T, ve vlastním streamu jsou textová data bez chyb, na TV rovněž bez chyb

V programu DVB Viewer GE bez chyb, problém zaznamenán pouze u DVB Viewer Pro v5.0 (tuším i nižší verze) a stejně tak v Recording Service poslední verze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

DVBV 5.1 už také mám, ověřím zítra...

Hackbart na můj dotaz (Wrong characters) nereagoval.

 

EDIT Problém přetrvává i u v5.1... Problém zřejmě nesouvisí s kódovými stránkami češtiny v DVBV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...