Přejít na obsah

Sekající se multiplex s Prima Zoom, Smíchov na TV tuneru


Návštěvník kolda5

Doporučené příspěvky

Návštěvník lumca

Má 100kW, ERP a nikoliv 10! Tohle je stará info (bojužel, na internetu se neustále opakuje), z doby, kdy tento TX vysílal s desetinovým výkonem, kvůli rušení analogové ČT1 na stejném K25 z TXu, VK - Ploštiny!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem ten samý problém, ale jelikož mám placenou nabídku Komfort (2x CAM modul + 1 TV bez), tak jedu na TV bez modulu přes Kabel a ne přes Anténu, a tam to nědělá, i když signál je na tom multiplexu (tuším 7 - 163,5 MHz) nejslabší.

Též lokalita Hranice. Hoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
To je logické že to nemužu reklamovat, ja spíš chtěl radu, nebo popříkladně proměřit signál. jen ta baba vůbec nepochopila co po ní chci. Ten zlín si myslím že to neruší, má 10 kW. Ale možné je všechno. na pokojovou anténu tuhle frekveci nechytám, takže jsem si toho prvně ani nevšiml.

 

Přidávám výsledky z modemu:

Proměřit signál si samozřejmě můžeš nechat udělat, ale jednak to asi neudělá nikdo z UPC a druhak si to budeš muset zaplatit. Ale jistě někde ve Zlíně bude firma, která disponuje technickými prostředky na měření signálů v rozvodech UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem neveděl že má tolik, dik za informaci, alespon jsem o něco chytrejší. Na internetu je potom tedy chybný udaj.

Je tedy možné tohle rušení nějak odstranit? Nedalo by se třeba použít nějaký druh zesilovače?, nebo nemuže mi UPC ten signál zesílit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle jsem právě už zkoušel, používám Koaxiální kabel s pěnovým dielektrikem a trojitým stíněním. Vnější průměr kabelu je cca 6 mm. měl by to být nejideálnější... zkoušel jsem více kabelu, a vše ze stejným výsledkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímto multiplexem mám taky problém, ale trochu jiný. Mám od UPC balíček Kombi Komfort. Mám připojeny 3 TV s CAM + 1 TV s STB (Handam CV5000). Do nedávna vše fungovalo úplně v pohodě, ale po přeladění programů mi vznikl problém. Koupil jsem novou LED televizi Samsung (UE 40 ES5500) a mimo ni mám ještě připojeny další dvě televize LCD taky od Samsungu (LE 37 C550 a LE 40 C550). Vše funguje jak má, ale jakmile zapnu LED televizi, tak na dalších dvou LCD televizorech přestane tento multiplex fungovat. Rozpadne se obraz a místo zvuku se ozývá jen občasné písknutí. Ostatní programy jedou bez problémů a ani poslední televize (LCD LG 32LB1R), která je připojena přes STB nemá problémy. Myslel jsem si, že by se mohlo jednat o zeslabení signálu na tomto kmitočtu (163,5 MHz) a tak jsem zapojil širokopásmový zesilovač, ale s nulovým výsledkem. Další věc, která mě napadla, bylo odpojení internetu z LED televize, ale opět bez jakéhokoliv vlivu. Jsem sice úplný laik, ale spíš mám pocit, jakoby ta LED televize na tomto kmitočtu vyzařovala nějaké rušení. Nevím jestli je to vůbec možné a tak zkouším štěstí tady, jestli by někdo neměl nějakou radu. Časem ještě zkusím zaměnit televize, ale moc velkou naději tomu taky nedávám. Lokalita jsou tady již několikrát zmiňované Hranice na Moravě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Sice jsem taky laik, ale

1. Kmitočet 163,5 MHz bude v nejbližší době vyřazen (viz sjednocení kmitočtů), takže bych se problémem příliš nezatěžoval...

2. Nejprve bych zkusil zapojit LED tv na loop out Handanu namísto LG, kromě rozbočovače jsou tam snad i nějaké filtry(?)

3. Máš zapojené celkem čtyři přístroje, tedy čtyřikrát rozbočený signál, což ovšem může být provedeno různými způsoby, jak? Některé rozbočovače jsou "průchozí" oběma směry, jiné nikoli...

4. Zpětný kanál (upload) z tv jsi sice vyloučil (asi odpojením ethernet kabelu), ale je třeba potvrdit/vyloučit rušení vlastním televizorem. Jak, toť otázka...

 

Edit: I když problém není typický pro zemní smyčku, zkusil bych na větvi k LED tv použít galvanický oddělovač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle jsem právě už zkoušel, používám Koaxiální kabel s pěnovým dielektrikem a trojitým stíněním. Vnější průměr kabelu je cca 6 mm. měl by to být nejideálnější... zkoušel jsem více kabelu, a vše ze stejným výsledkem.

No mozna to ruseni tam leze uz pred zasuvkou, pro ruseni je take typicke ze signal ruseneho muxu je slabsi, coz pises ze neni, takze tezka rada.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...