Přejít na obsah

Sekající se multiplex s Prima Zoom, Smíchov na TV tuneru


Návštěvník kolda5

Doporučené příspěvky

Děkuji Retiree za odpoveď. Nejvíce mě potešila informace o sjednocení kanálů a tím vyřazení tohoto pro mě "problematického" kmitočtu. Každopádně se pokusím koupit ten galvanický oddělovač (to neni až tak velká investice) a zkusím ho zapojit. Vyzkouším i připojení LED TV přes Handam i když to pro mne není trvalé řešení, protože LG je ještě analogová TV bez možnosti jiného připojení než právě přes STB. Co se týká těch rozbočovačů, tak to opravdu nevím a zjistit co je to za typ je poměrně náročné, protože jsou umístěny za nábytkem, ale jestli nic jiného nezbyde, bude se stěhovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Buď jsem nepochopil rozvod signálu k Tvým přístrojům, nebo naopak Ty jsi nepochopil jeden z návrhů. Na LG sleduješ jednak analog přivedený do anténního vstupu (z rozbočovače nebo a anténního výstupu Handanu), jednak digitál, připojený SCARTem z STB Handan. Doporučoval jsem použít anténní výstup z Handanu pro LED tv (mohl by se do jisté míry chovat jako galvanický oddělovač (filtr)...

STB Handan anténní vstup a anténní výstup - loop out

výstup SCART - převodník digital/analog

 

Nejčastěji se používají rozbočovače signálu, kde se jeden vstupní signál rozbočí na dva rovnocenné výstupní signály (funguje to i opačně, jako slučovač dvou signálů). Pokud je třeba rozbočení na více než dva signály, je možno zapojit více dvojnásobných rozbočovačů za sebou, ale není to vhodné řešení (ale i já ho běžně používám), každý rozbočovač má nějaký útlum, který signál zeslabí. Pro více než dva přístroje existují troj- čtyř- násobné rozbočovače, na nichž jsou opět výstupní signály rovnocenné.... Takže, ujasni si, jakým způsobem máš signál rozvedený, počínaje účastnickou zásuvkou až k jednotlivým přístrojům. Ideálně čtyřnásobný rozbočovač a samostatný kabel ke každému ze čtyř přístrojů. Ale nic není ideální, kompromisy většinou vyhoví také (pokud nejsou problémy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem pochopil, a jak se dostanu domů, tak to i vyzkouším, ale přesto jako trvalé řešení to pro mě není, protože "fyzická" vzdálenost mezi STB a LED televizí je příliš velká (každá na jiné straně domu) a i když by to fungovalo, předpokládalo by to instalovat ještě jeden koax na délku cca 15m. Nicméně koupil jsem včera ten galvanický oddělovač a ten vyzkouším, hned jak budu doma, jako první alternativu. Ale ještě jednou děkuji za užitečné rady, protože každá rada je nad zlato a dnes těch co jsou ochotni se o nějakou zkušenost podělit, mi připadá, že je čím dál tím méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
ale po přeladění programů mi vznikl problém.

S tím přeladěním to také není jednoznačné, UPC si dává na čas a je, mírně řečeno, poněkud skoupé na informace...

V některých lokalitách stále mohou běžet vedle sebe staré i nové frekvence, televizor automaticky naladí první nalezenou frekvenci, tu druhou může ignorovat. Otázkou je, na které tv je ta která frekvence naladěna

Po zapnutí LED tv dochází k rušení celého pásma? Píšeš že ne, pouze muxu s Fandou, atd., čili 1163,5 MHz (stará), nebo 634 MHz (nová) Bylo by vhodné zjistit, na které ze dvou možných frekvencí se rušení projevuje.

 

Edit: Znovu jsem pročetl celé téma a začínám v tom mít trochu guláš. Některé stanice jsou/byly dublované, následně bylo zahájeno sjednocení kmitočtů, takže i dublované kanály (multiplexy). Z těch několika názvů stanic jsem neodhadl, o který multiplex se jedná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám kabelovku od UPC, kterou bez problémů využívám v TV..UPC dává možnost využívat i DVB/T, takže mám koupen TV tuner Aver, který mám V PC..Všechny multiplexy mi jedou v pohodě až na ten, kde je Smíchov,Zoom,Pohoda,šláhr TV..Ten se pravidelně seká a kvalita padá ze 100 % na 68 % pak zase na 100 % a hned na

68 % a takto se to cyklicky opakuje..Zkoušel jsem několikrát přeladit,ale vždy stejný výsledek..Na TV mi ale jedou přes DVB/T v pohodě i tyto kanály...Nemáte někdo v PC tv kartu a neladíte programy pomocí DVB/T od UPC ? Dělá Vám to taky ? Díky za jakoukoliv radu

 

Jak to vypadá teď, kolegové snad něco našli a opravili

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledních pár dní je DVB-T ! v pořádku. problémy již nejsou, zničeho nic prostě zmizly a sigál se vyrovnal kvalitě ostatním. Nevím sice co kdo upravil, ale u mě vše bezezměn. Ted už mě netrápí sekající se zvuk z obrazem! parada:) mockrát děkuji za rady. jen jsem nepochopil to sjednocení kmitočtů. Chápu že se jedná o DVB-C ale pochybuji že tak i pro DVB-T. Dík vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pro Retiree. Tak jsem se konečně dostal domů a dokonce jsem mohl vyzkoušet, jestli se povede daný problém vyřešit. Hned v pátek jsem vyzkoušel zapojit STB k LED, ale bez jakékoliv změny. Pak jsem tedy vyzkoušel k LED TV připojit galvanický oddělovač a světe div se, problém byl vyřešen. Vše hrálo jak mělo. V sobotu dopoledne jsem pustil TV a obě LCD bez problémů, ale na LED přestaly hrát všechny HD programy, ostatní programy byly bez závad. Trochu mě to šokovalo a tak jsem vše vrátil do původního stavu (odpojil jsem galvanický oddělovač) a opět se vrátil původní problém, tzn., že když běžela LED TV, tak na kterékoliv LCD nešlo naladit nic z multiplexu 7 na frekvenci 163,5 MHz (tj. Prima ZOOM, Prima Love, Prima Cool Smíchov, Telka, Fanda, Nova Cinema) . Frekvenci jsem si ověřil výpisem programů, které jsem stáhl na FLASH a následně prohlídl v počítači. Nedalo mi to a opět jsem zapojil galvanický oddělovač a hle změna, najednou šli na obou LCD TV všechny programy i když byla LED TV zapnutá a na ni začaly jít i HD programy, ale přestaly jít všechny programy multiplexu 20 (frekvence 778 MHz - tj. STV1, STV 2, Markíza, TV JOJ, JOJ Plus, Musiq 1 a Music box) a tyto programy zde nenaskočily, stejně jako předtím HD programy ani když jsem LCD TV vypnul. Tak jsem nakonec rezignoval a včera odpoledne opět vše odpojil vč. galvanického oddělovače a následně opět vše zapnul (tentokrát bez galvanického oddělovače) a byl jsem zcela mimo, protože na všech TV všechny programy fungují. Jediný drobný problém je, že je-li zapnuta LED TV, tak na obou LCD se čas od času na krátkou chvíli objeví kostičkování u některého programu ze zmiňovaného multiplexu 7, ale neni to nic hrozného a dá se to klidně snést. Ještě pro úplnost minulý týden jsem už nevydržel a zavolal na UPC, jen abych si ověřil, kdy bude v našem regionu dokončeno to přelaďování (slaďování) frekvencí a nejprve jsem byl ubezpečen, že v našem regionu už skončilo. Když jsem ale začal operovat tím, že frekvence u multiplexu 7 je 163,5 Mhz, což je stará frekvence a měla by být přeladěna na 634 MHz, tak najednou jsem se dozvěděl, že některé uzlové body ještě přeladěny nejsou, ale určitě by měly být přeladěny nejpozději do půlky dubna. Jen pro dokreslení "fundovanosti" příslušníků CallCentra. A i když to sem nepatří, když už se mi povedlo na UPC dovolat, nechal jsem se přepojit na oddělení vyúčtování a přeptal jsem se, proč mi byla navýšena cena za balíček Kombi Konfort (80 TV programů + 60M internet) z 649,- na 683,- když mi před cca 2 roky, když jsem smlouvu uzavíral, bylo řečeno, že pokud dodržím podmínku závazku na 12 měsíců je tato cena, tzn. 649,- Kč napořád, čili neměná. V tomto případě mi nejde o těch 34,-Kč, ale spíš o princip. A tak jsem se dozvěděl, že UPC se rozhodlo zvednout cenu všem a to néjen o 1%DPH +1% do fondu kinematografie, ale i o inflaci a to ve výši cca 3,7%, Suma sumárum o více než 5% a je to. Nějaké "sliby" je nezajímají, protože vše je v souladu s novými obchodními podmínkami. Slečna v CallCentru nepřipustila žádnou diskuzi a donekonečna opakovala pouze výše uvedenou větu o procentech navýšení a tak jsem nakonec "poděkoval" a zavěsil. To jen tak pro upřesnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Jsem rád, že oddělovač alespoň částečně problém vyřešil, i když příčina není stále zřejmá. Zjevně se nejedná o typickou "zemní smyčku", ta se projevuje brumem ve zvuku o frekvenci 50 Hz a je způsobena rozdílnými zemními potenciály mezi rozvodem signálu a nulovým vodičem světelné sítě. Ujasnil bych si, jak jsou jednotlivé tv napájeny (230V), zda jsou na stejném nebo na různých fázích sítě, ideálně na jedné fázi.

Píšeš, že vypadly všechny HD programy, to nic neříká, na jaké frekvenci, v jediném muxu, nebo na více kanálech? Stále z Tvých příspěvků není zřejmé, na které síti se nacházíš, muxy 6 a7 jsou v obou sítích na stejných frekvencích.

Stáhl bych si oba dostupné frekvenční plány, jak z tohoto webu, tak i z UPC. Ten Tomusův bývá většinou aktuálnější. Podle některých kusých (dík za ně) informací technika poběží souběh kmitočtů minimálně do poloviny dubna, konkrétnější informace asi nejsou dostupné.

Takže, těžko radit, to už by bylo nepříliš úspěšné věštění. Zjevně jsi sám schopen zcela samostatně logicky postupovat a úspěšně řešit problém, přeju hodně úspěchů a trpělivost.

Edit: Pokud byl výpadek HD náhodný a GO pomáhá, snažil bych se potvrdit nebo vyloučit problém průniku rušení z LED, na to však máš skoro dva roky záruky a nejspíš by to vyžadovalo kontrolu nejlépe osciloskopem, nebo alespoň nějakou improvizací filtrů...

Edit 2: Po opětovném pročtení příspěvků bych si tipnul na problém/závadu LED tv (vstupní díl, tuner), po ověření nejspíš reklamace...

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...