Přejít na obsah

Zyxel NBG 418-N


Návštěvník Max_cz

Doporučené příspěvky

Návštěvník Firestone

Ano, to se děje, když dám např. za modem jiný router, tak dostanu do venku jinou IP.

Ale že vše jede a po delší době se to odpojí (např. i po 24 hod) a je třeba např. jen zapnout a vypnout firewall na routeru a zase to běží a dostanu do venku zase jinou IP -- to je mně teda s podivem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

To už je asi po smrti. Pokud člověk vyzkouší obvyklý věci jako reset, nahrát poslední firmware a možná i novou kabeláž, byť tam závada v tomto případě moc pravděpodobná není a stejně nic, tak je to jasný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Firestone

No je to divné, že to v jeden den večer jede, následný den ráno taky, ale pak se k tomu vrátím zase večer a už to nesíťuje mimo LAN. Přitom router hlásí, že IP od modemu má, GW, DNS, jakoby se nechumelilo. Provedl jsem pak např. otočení firewallu na routeru, router si lízl zcela jinou IP, WAN naskočil a mohlo se síťovat ven v pořádku. Nechápu... Jakoby nějaká kolize IP třeba? Ale to ten router taky umí, když je kolize, tak nahodí jinou IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Kolize IP zcela jistě ne, ta vnější je úplně jiná než vnitřní. A jestli to zvenku přiděluje pokaždý jinou IP adresu, tak to znamená jenom tolik, že se v parametrech pro WAN mění MAC adresa. Tu bych tam dal nějakou natvrdo a nemusí ani odpovídat žádnýmu připojenýmu zařízení. Pokud ani to nepomůže, tak Zyxelu udělat pá pá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Firestone

Přesně tak to vypadá. Už včera jsem pokusně nastavil napevno MAC a i DNS co má UPC (MAC, kterou má ZyXel v defaultu, ale nastavil ji ručně), ještě můžu zkusit nějakou vygenerovanou tam nacpat pro jistotu. Ale moc se mně to celé nelíbí. Linka je v pořádku a na UPC mně tvrdili, co se dívali, že modem samotný výpadky neměl od zapojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...