Přejít na obsah

vice PC na siti bez pouziti routeru


Návštěvník Kleff

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kleff

potreboval bych do site zapojit 3 kompy aby na vsech sel net a aby byly mezi sebou videt a daly se mezi nima tahat soubory pouze po domaci siti

 

napadlo me to udelat to takhle:

 

cable modem

|

switch

|

|- komp 1

|- komp 2

|- komp 3

 

a v pripade ze by na kompu 1 by bylo nainstalovano neco jako winproxy nebo podobne

potrebuji aby se dala kompu 3 priradit moje vlastni neverejna IP a provoz by probihal pouze pres komp 1

 

nebo by v kompu 1 musela byt druha sitovka kam by se teprve zapojil komp 3 :?:

 

na kompu 1 by byly XP takze muze mit najednou vic IP v ruznych podsitich (tam by byla nastavena verejna a jedna neverejna IP od karnevalu) a na kompu 2 by byla druha neverejna od karnevalu

 

kvuli par dnum v roce si nechci platit dalsi neverejnou IP nebo kupovat router ale nevadi mi ze by musel byt zaply komp 1

 

pujde to takhle nebo se to popere a budu mit peska?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já bych to řešil koupí routeru, sou už docela dostupný a je to nejrozumnější řešení.

Jinak bych volil, zapojiní PC1 a PC2 do switche, PC3 zapojit do druhý síťový karty na PC1 a síťovky přemostil. Nějaký detailní zkušenosti stím už si nepamatuju, bylo to už hodně dávno co sem to tak měl propojený :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

router je právě to co nechci, já totiž další kompy mimo 1 a 2 budu mít připojeny velice sporadicky (třeba několik dnů v roce) a nemuzu a nechci v kompu 1 mit dve (tri) sitovky

 

a potřebuju vedet jestli to bude fachat kdyz by vlastne kazdy ze tri kompu byl v jine podsiti

(komp 1 ma verejnou IP a neverejnou IP od karnevalu a komp 2 druhou neverejnou) a ten treti by vlastne byl jeste v dalsi podsiti aby na net sel pouze pres komp 1 aby se dal detailne sledovat a omezovat provoz

a kvuli tomu ze nemuzu mit vic sitovek v tom kompu a provoz musi jit pres nej tak resim tenhle problem

v podstate nejde o to jak to zapojit, ale jestli ten zpusob zapojeni jak je popsan v tom prvnim prispevku bude fungovat, jinak to totiz udelat nemuzu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co udelat z PC1 router s verejnou IP a dvema sitovkama a zbyle PC by byly na vnitrni (domaci) siti, tim padem bys ani nemusel pouzivat ty neverejne IP od Karnevalu.

Takze by to vypadalo takto:

 

Modem

I

PC1 (router)

I

Switch

I

Ostatni PC

 

Jestli se v necem pletu, tak me opravte.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

Díky za radu, ale komp 2 musí být na netu samostatně aniž by byl zapnutý komp 1

 

a u dalších kompů zase musí jít veškerý provoz pouze pres komp 1 kde může být pouze jedna sítovka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

nebudu mit klid protoze potrebuju aby veskery provoz z dalsich kompu mimo 1 a 2 sel pres komp 2

ale to jef uk, sit uz je udelana, takze doufam ze az to budu potrebovat ze to pujde

 

akorat mam spis problem s tim ze kdyz na jednom pc nastavim verejnou a neverejnou IP tak vsechno ven jede pres neverejnou a to nechci, nejde to nejak nastavit?

 

takhle kdyz se z kompu v neverejnou potrebuju dostat na druhej komp tak to abych pokazdy nastavoval druhou IP a na kompu 1 nic nedelal a to nemuzu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

tak uz jsem to vyresil

 

mam to zapojene tak jak je to nahore a ip mam takto:

 

na kompu 1 mam verejnou IP od karnevalu a pak svoji vlastni IP v jine podsiti

na kompu 2 jsem pak nastavil neverejnou od karnevalu aby mohl na net a pak druhou vlastni IP ve stejne podsiti jako na kompu 1

tim muzou kompy mezi sebou sdilet data a funguje i net, a navic se tim uvolnila druha neverejna a kdyz prijde nekdo s dalsim kompem tak vsechno funguje jak ma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...