Přejít na obsah

Horor film - chyby ve streamu


mirij

Doporučené příspěvky

Zkoušel jsem na počítači z tohoto nového kanálu něco nahrát a ukázalo se, že v tom datovém streamu je spousta chyb, které tam našel program VideoReDo Plus. Přitom v pořadech nahraných z CS filmu, který je na stejné frekvenci, zdaleka tolik chyb není.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

??? Včera jsen nahrál Malý obchod hrůz, celkově 2 (dvě) chyby ???

Sice mám jen VideoReDo bez plusu, ale VideoReDo dokáže kontrolovat datový stream ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že dokáže. Vždyť je dokáže opravovat a automaticky to dělá (na výstupu).

 

Já jsem zase nahrál tuto poslední noc "Dítě z Manhattanu" a bylo tam 30 chyb. Přitom nahrávky z CS filmu neobsahují v podstatě žádné chyby.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Není pravděpodobné (nikoli vyloučené), že by jediný programový stream vykazoval nadměrný výskyt chyb oproti ostatním streamům v multiplexu. UPC zřejmě vysílá to co dostává, žádné sestavování muxu a pod., vše dostává a dál distribuuje hotové, viz totéž na satelitu. Nahráváš zřejmě na pc, zkus zaznamenat pořad se všemy logy a informacemi, pokud to tvůj program umožńuje. Pokud máš nějaký stream analyzer (např, TransEdit), použij jej. Já jsem zatím zaznamenal pouze jeden pořad, žádný problém...

VideoReDo registruje, případně opravuje chyby v záznamu a na závěr zobrazí tabulku s informacemi o audio- video- rámcích a pod., nikoli chyby v programovém streamu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Asi jsem se do toho zamotal, měl jsem na mysli chyby v záznamu až po editaci. Mám pocit, že VideoReDo sporadicky se vyskytující chyby vůbec nezaregistruje. Používám VideoReDo pouze k jedinému účelu, pojmy jako rámec a podobné jsou mi cizí, zatím jsem je nepotřeboval.

 

Zkusím dnes nahrát poslední pořad Cs filmu a první pořad Horor filmu, uvidím(e). Přiložím logy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já VideoReDo Plus používám, samozřejmě mimo vystříhání reklam a ořezání začátku a konce pořadu, ještě zejména k tomu, že ve výstupním souboru jsou opraveny chyby, které jsou ve vstupním .ts streamu (např. problém kdy framy audia nesedí přesně s framy videa).

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím dnes nahrát poslední pořad Cs filmu a první pořad Horor filmu, uvidím(e). Přiložím logy...

 

Tak a já udělám to samé (tedy téměř, toho posledního pořadu CS filmu bude prvních 22 minut chybět).

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Takže jak jsem psal, zaznamenal jsem včera dva pořady, poslední z CS Filmu (Hody) a první z Horor Filmu (Černá smrt). Konec prvního záznamu a začátek druhého se překrývá o cca 10 minut. Oba záznamy vykazují řádově stejný výskyt chyb, větší počet kupodivu z CS Filmu.

Závěry nedělám žádné, nejsou průkazné. Nemohu zcela vyloučit vliv kabeláže. Z vlastní zkušenosti vím, že vada kabelu může být zcela selektivní pro určitý kmitočet (typicky 418 MHz, nebo později 170,5 MHz). Navíc použitou kartu stále testuju, neb nemá očekávané parametry (TBS6680)...

Pro jistotu jsem ještě provedl krátký záznam dnes ráno (CS Mini), vykázal něco málo chyb, a poté i záznam z jiného vzdáleného muxu (170.5 MHz), log také přikládám, záznam vykázal několik chyb, což bývá běžné a nepodstatné při dalším zpracování...

 

Ještě bych měl dodat, že při sledování poruch ve streamu ČT (viz viewtopic.php?f=10&t=4498) jsem zazanamenal řádově 10000 (deset tisíc) poruch během cca 1 hodiny, některých okamžicích (1 s) až 100 ...

Hody_CS film CS mini Horor film_2013-02-18-po_21-55.log

Černá smrt_CS film CS mini Horor film_2013-02-18-po_23-55.log

Zamilovaný profesor_HBO (cze)_2013-02-19-út_09-05.log

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborně.

 

No, musím konstatovat, že máte buď velice špatný signál nebo nemáte dostatečně citlivé tunery. Budete asi překvapen mými logy stejných pořadů. Já totiž nahrávám téměř zcela bez chyb (a zejména např. ČT).

 

Co vyčtete z mých logů: DVB Viewer RS zaznamenal pouze jednu chybu a to, v můj argumentační neprospěch, v tom pořadu před půlnocí s názvem "Hody".

 

VideoRedo Plus - a to je pro mne nejdůležitější, protože ten zachytí i chyby které jsou skryté za obálkou transport streamu - zachytil v pořadu "Hody" pouze jednu chybu (která vlastně koresponduje časově s tou chybou, kterou zachytil DVBViewer RS) kdežto v pořadu "Černá smrt" jich zachytil 127 plus tam je řada míst kde nesedí vzájemně audio a video framy a musely být ubírány nebo doplňovány, aby video s audiem byly stále v synchronizaci. A tyto chyby neobjevil (a ani neobjeví, protože pro to není určen) ani DVBViewer RS ani např. Vámi doporučovaný TransEdit pro kterého se ten stream tváří, že je jednoduše OK.

 

A proto se domnívám, že ten vysílaný stream kanálu "Horor film" je pouštěný/vysílaný již s chybami (na nízké úrovni). Stream "CS filmu" tyto chyby prostě nemá (a samozřejmě další streamy).

18.02.2013 Černá smrt - pořad po půlnoci.log

18.02.2013 Hody - pořad před půlnocí.log

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...