Přejít na obsah

Započítávají se přenesená data z 1 kompu na 2. přes k.modem?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Mam na kabelovém modemu zapojene dva počítače, jeden normálně přes síťovej drát a druhej přes USB. Oba fungují, mam dvě neveřejné IP, tarif TURBO 1000.

Vzájemně se dostanu z jednoho počítače na druhý a napadl mě jeden dotaz - asi to je blbost, ale jeden nikdy neví.

Počítá se mezi stažená data ty data, které přenesu z jednoho kompu na druhý právě přes ten kabelový modem? Selský rozum mi říká, že ne. Tak v to také doufám.

Protože já dnes potřebuji přetahat 30 GB, to bych měl hodně rychle po limitu.

 

EDIT: Ja si to vlastne muzu vyzkouset, vypnu vsechny stahujici aplikace a zkusim neco prenest.

Kde se vlastne pocitaji ty data? Na serveru? Nebo to pocita modem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud ty PC na sebe vidi a budes to tahat pres domaci sit (sdileni souboru), tak by se to teoreticky pocitat nemelo.

A teoreticky by se to nemelo pocitat ani prenosu pres sit Karnevalu (coz ale pojede dost pomalu), protoze data se pocitaji az na NAT routru, ikdyz nekdo zde psal ze se mu to pocitalo, ale me se to moc nezda.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty PC na sebe nevidi pres M$ sdileni, nevim proc a je mi to jedno, veci pretahavam pres FTP.

Ted jsem prenesl 600 MB na notebook (to je ten komp na USB) a sleduju prenesena data na home.karneval.cz, zatim tam nic nepriskocilo, necham to chvili v klidu a pak prenesu i zbytek.

Resp. budu o tom este uvazovat, protoze to bezi rychlosti 800 kB/s, asi to vypalim na dvd-rw a prenesu takto (skoda ze tu nemam krizenej kabel, prenesl bych to 100 Mbitama).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ano, vypada to tak. Diky za info.

 

PS: uz jsem rozchodil i M$ sdileni, stacilo zadat \\nazev_pocitace a dostal sem se tam, ale v seznamu v "microsoft windows network" nebylo nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bobr

Mozna by stalo za to pouzit trochu iniciativy a podivat se na tuhle stranku aneb gůůgl je muj pritel

 

Ale ted z lehka neco k tomu co je CMTS, neboli Cable Terminating System. CMTS je v kabelove siti neposradatelne zarizeni a bez nej by provoz internetu nebyl po kabelove siti prakticky mozny. Jeho hlavnim ukolem je prevadet analogovy signal z HFC site (sit mezi domacnosti a karnevalem) do digitalni podoby, tak aby sme dany signal pak mohli dale zpracovavat beznymi prostredky jakym je treba router,... a uzivatele spojit s internetem. Samozdrejme ze pracuje i opacnym zpusobem a prevadi signal z digitalni do analogove podoby.

 

Jeste nejake podrobnejsi informace lze najit na wikipedii (anglicky) a nebo jak jsem jiz drive psal pomoci www.google.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Soryy, že se ptám, ale proč taháš data z PS na laptop přes modem karnevalu? Dej do PC druhou síťovku a kříženým kabelem ho propoj s laptopem napřímo. Rychlost bude limitovaná jen tou síťovkou (běžně 100 Mb/s) a Tvého limitu na karnevalu se to nijak nedotkne, protože data přes něj vůbec nepůjdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...