Přejít na obsah

Změna modemu


Návštěvník brot

Doporučené příspěvky

Návštěvník cipisekcz

Dobry den,ma PC s OS Win Xp a internet pripojeni od UPC.

Chtel bych vedet:Pokud bych zmenil sve soucasne PC za Apple MacBook Air OS X 10.7 Lion musel by se nejak prenastavovat UPC modem?

Aby mi fungoval internet?Dekuji za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych se zeptat.

Mám tarif 30/1 a rád bych přešel na 40/4 ovšem nevím, zda by to můj modem zvládl

 

Mám "Scientific Atlanta (Cisco) epc 2203" od UPC

 

Moc se v tom nevyznám a tak se radši ptám:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude nutna vymena modemu, EPC 2203 zvlada pouze normu EuroDOCSIS 2.0, a ty potrebujes modernejsi modem modem s podporou EuroDOCSIS 3.0 ,

za vymenu se ale plati poplatek 650 Kc, to je pak lepsi modem rovnou koupit za 1300 pak je to bez toho blbyho poplatku.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tip? No v zásadě jsou 2 možnosti. Buď si vyberete tady http://www.upc.cz/internet/modemy/ a nebo ho můžete koupit od jiného uživatele UPC, který si modem zakoupil. Jestli se jedná o odkoupený modem se dá zjistit dle MAC modemu u UPC. Doporučuji vždy předem ověřit, aby jste nekoupil kradené (pronajaté/nevrácené) zařízení, které by vám UPC nezprovoznilo a ještě by jste se stal držitelem kradené věci a ještě budete mít starosti s vracením majiteli (UPC).

Nejjistější je tedy koupit přímo od UPC. Počítám, že si vezmete rychlost 40 s věrnostní slevou a tedy ročním úvazkem. Když si koupíte modem, ušetříte za ten rok 600 za pronájem (12*50Kč) a za ten jednorázový poplatek 656Kč za výměnu ED2 modemu za ED3.0. Dohromady tedy za první rok ušetříte nějakých 1250Kč což je již skoro hodnota kabelového modemu bez WiFi. Jestli u UPC plánujete zůstat i další roky, už na koupi modemu jen budete získávat. Při maximální smůle kdyby modem odešel přesně po 2 letech záruky, ušetříte za ty 2 roky celkově 500Kč oproti variantě, kdy si necháte dát modem do pronájmu. Každý další rok s odkoupeným modemem je to pro Vás +600Kč ušetřených za pronájem.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Zdravím, mám dotaz ohledně staršího modemu Scientific Atlanta.

UPC mi poslalo upozornění, že od 1.2.2016 mi zvednou rychlost na 100Mb/s. Já mám ale obavu, že můj modem tuto rychlost už nepodporuje.

Nevíte jestli mi po tomto datu po přepnutí na 100 Mb/s přestane fungovat internet? Nebo to poběží jen pomaleji, tedy co modem "zvládá". Doteď jsem měl rychlost 32Mb/s.

Z UPC mě na nutnost výměny modemu s ohledem na ohlášené zvýšení rychlosti nikdo neupozornil, tak jsem z toho zmaten. Nerad bych zůstal od 1.2 bez internetu.

Jde mi hlavně o to, jestli to po tom přepnutí na 100 Mb/s technicky vůbec může fungovat, byť jen pomalejší rychlostí. Nemám teď totiž vůbec čas na případnou výměnu modemu ( pravděpodobně bych to během příštích 14ti dnů nestihl ) a zůstal bych tak nějaký čas úplně bez internetu, což bych opravdu nerad.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Modem Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...